NS EPUB popüler bir e-kitap formatıdır. Nemli E-kitap okuyucular varsayılan olarak EPUB biçimini destekler. Öyleyse soru şu ki, bir Windows bilgisayar kullanırken ePub’ları nasıl okuyacaksınız ve hangi ePub okuyucuyu indireceksiniz? Hadi bulalım.

Windows için ePub Okuyucular

Kılavuzumuz, dizüstü bilgisayarlarında veya bilgisayarlarında ePub’ları okumak isteyen ve ortalama özelliklere sahip harika araçlar arayan Windows bilgisayar sahipleri içindir. Windows için ePub okuyucu sıkıntısı yoktur. Her biri şu veya bu şekilde farklıdır. İster bir tarayıcı eklentisi ister indirilebilir bir yazılım isteyin, sizin için bir şeyim var.

Not: Bazı EPUB dosyaları DRM korumalıdır, yani yalnızca birlikte geldikleri belirli cihazlarda/uygulamalarda açılabilirler. Bu nedenle, aşağıdaki yazılımı kullanarak ePub’ları açmak istemiyorsanız, onları DRM için kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Microsoft Edge’de ePub Dosyalarını Okuyun (Windows 10)

EĞER pencereler 10 Microsoft, yeni Edge tarayıcısını kullanarak ePub dosyalarını okumak için Windows 10 Creators Update’ten yerleşik bir çözüm sunuyor. Bunlar, Edge tarayıcısının içindeki Kitaplar adlı çalışmadır ve bir pazar yeri ile birlikte gelir.

En iyi yanı, fazladan dosya indirmenize gerek olmaması ve yer imi ve arama gibi bazı temel işlevlerle birlikte gelmesidir. İşin kötü yanı, ek açıklamalar ve vurgulamalar gibi paketin bir parçası olması gereken pek çok başka özelliğin olmamasıdır. Yalnızca DRM’siz ePub dosyalarını desteklediğinden emin olun.

Adobe Dijital Çözümleri

Adobe geliştiricilerinin ve kullanıcılarının belgelerle çalışmasını sağlayan çözümler oluşturmak için kullanılır. Ücretsiz olarak kullanılabilen bir ePub okuyucusu vardır. Ayrıca, kullanıcıların okuma deneyiminin keyfini çıkarmasını sağlayan ePub 3’ü de destekler. ePub 3 bunun için inşa edildi.

adobe-dijital-çözümler

Resimler, kalite kaybı olmaması için dinamik olarak yeniden boyutlandırılır. Orada yer imleri, notlar, vurgulama ve kitap rafları gibi tüm normal özellikleri gösteriyorum. Fakat arama özelliği tüm koleksiyonumu düzgün bir şekilde düzenlememe ve başlıkları kolayca bulmama yardımcı oldu.

Ayrıca Adobe Digital Editions ve yerel kütüphanelerinizi kullanarak arkadaşlarınıza kitap ödünç alabilir ve kiralayabilirsiniz. Bu, daha fazla kitabı sizin için erişilebilir hale getirir.

İndirmek: Adobe Dijital Çözümleri

Readium

Readium Açık kaynaklı bir girişim olan ReadiumJS tabanlı bir Chrome Uzantısıdır. Doğrudan Chrome tarayıcınızda ePub’ları çevrimiçi olarak okumak için tasarlanmıştır. Bu, web’de bir ePub ile karşılaştığınızda ve dosyayı bilgisayarınıza indirmek istemediğinizde kullanışlıdır. Sadece bu değil, sisteminizde ePub’lar varsa, bunları okumak için Readium’u da kullanabilirsiniz. Bu, Readium’u Windows kullanıcıları için iyi bir çevrimiçi ePub okuyucu çözümü yapar.

epub için readium-chrome-uzantısı

Rengi ve yazı tipi boyutunu özelleştirebilir ve ayrıca gündüz veya gece okumanıza bağlı olarak arka plan rengini değiştirebilirsiniz.

İndirmek: Readium

Temiz Okuyucu

Düzenli Okuyucu gelişmiş ePub okuyucunun tüm ePub’larınızı buluta kaydetmesini sağlayan başka bir platformlar arası tarayıcıdır. Artık bunlara herhangi bir Windows bilgisayarındaki herhangi bir tarayıcıdan erişebilirsiniz. Mac ve Linux gibi diğer işletim sistemlerinde de çalışır.

epub-windows için temiz-okuyucu

Yazı tipi türü, boyutu, rengi ve arka planı gibi bazı ortak özelliklerin hepsi burada. Ayrıca, raporları okumak için yararlı olabilecek notlar ekleyebilir ve notlar alabilirsiniz. Okuma tercihinize bağlı olarak tek veya çift sayfaları seçebilirsiniz.

Ücretsiz sürümü, en fazla üç kitabı yönetmenize ve her kitapta 5 not almanıza olanak tanır. Senkronizasyon, bulut depolama ve premium müşteri desteği sağlayan 19,99 $’lık premium bir sürüm alabilirsiniz.

İndirmek: Temiz Okuyucu (Ücretsiz)

kitap

kitap Microsoft’un evinden geliyor. Bulut depolama ve senkronizasyon sağlamak için Microsoft’un OneDrive ile entegre olan bir e-Kitap okuyucu ve yöneticisidir. Yazılımı indirmek ve kullanmak ücretsizdir.

Yer imleri, okuma modları, açıklamalar, yazı tipi yönetimi ve temalarla birlikte gelir. Adobe’nin yaptığı gibi doğrudan çevrimiçi kitaplıklardan ePub’ları indirmeme izin veriyor.

pencereler için bibliovore-epub-okuyucu

İçin uygun: Windows 8.1 ve Windows 7.

Bibliovore, meta verileri düzenlememe ve tüm koleksiyonumu dakikalar içinde düzenlememe izin verdi

İndirmek: kitap

kitapçı

Fiziksel kitap okurken en iyi duygudan başka bir şey yoktur. Ellerimizdeki kağıt hissi ve kokusu, maceranın bir parçası olduğunuzu hissettiriyor. kitapçı bunu sana bir kez daha hissettirmek istiyor.

windows için bookviser-epub-okuyucu

Kullanıcı arayüzü size bir ePub yerine fiziksel bir kitap okuyormuşsunuz izlenimi verir. Fiziksel kitap hissini mi yoksa dijital olanı mı istediğinize bağlı olarak kullanıcı arayüzünü değiştirmenin birçok yolu vardır.

İndirmek: kitapçı (Özgür)

Kuytu

Barnes & Noble kitap okumada en büyük isim oldu ve Kuytu.

pencereler için köşe-epub-okuyucu

Diğer ePub okuyucuları gibi, Nook da yazı tipleri, arka planlar, temalar, yer imleri, çevrimiçi bir pazar yeri, senkronizasyon ve birçok klasiğe erişim sunar. Köşe, platformlar arası etkindir.

İndirmek: Kuytu (Özgür)

kobo

kobo

kobo Epub kitaplarını okumak için Windows dahil olmak üzere farklı platformlar için farklı formatlarda, tasarımlarda ve uygulamalarda bir dizi el cihazı sunar. Ayrıca şunları sunar:

  • İlerlemeyi izleme yeteneği
  • Cihazlar ve uygulamalar arasında senkronizasyon
  • Yer imleri
  • Daha fazla

İndirmek: kobo (Özgür)

kalibre

kalibre Windows’unuza yükleyebileceğiniz en güçlü ePub aracıdır. Bazı özelliklere sahip birçok e-Okuyucu, Calibre bundan daha fazlasıdır.

kalibre

Calibre’yi yalnızca ePub’ları okumak için değil, onları oluşturmak için de kullanabilirsiniz. Dünya çapında yazarların araçlarından biridir. E-Kitapları bir biçimden diğerine dönüştürmek için Calibre’yi de kullanabilirsiniz.

Calibre’yi epub’ı mobi’ye dönüştürmek ve kontrol panelinden doğrudan Kindle’a aktarmak için kullanabilirsiniz. Attığınız herhangi bir formatı işler.

İndirmek: kalibre (Özgür)

Böcek Okuyucu

Son fakat en az değil Beatle Okuyucu. Calibre ve Adobe gibi devlerin faaliyet gösterdiği ePub pazarında yeni bir isim. İlginç olan şey, herhangi bir şey indirmeye ve yüklemeye gerek olmamasıdır.

beetle-epub-reader-windows

Size o kitap hissini vermek için çok sayfalı bir düzeni destekler. Orada notlar, yer imleri, ek açıklamalar ve arama gibi diğer normal özellikleri bekleyebilirsiniz.

Beetle Reader, okuyucularının markalı e-Okuyucularında okumasını isteyenler için bir iş teklifidir. Aynı zamanda, onu benzersiz bir teklif haline getiren ses ve video içeriğini de destekler.

İndirmek: Böcek Okuyucu (Özgür)

ÇÖZÜM:

Aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç ePub okuyucu var ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak tam size göre bir şeyimiz var. Ancak ePub’ları ve e-Kitapları çevrimiçi olarak tarayıcıda okumak istiyorsanız, Readium harika bir Chrome uzantısıdır.

En güçlü ve hafif ePub okuyucu hangisi? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin!

Ayrıca Okuyun: İCloud Fotoğraflarının iPhone, Mac ve Windows ile Senkronize Edilmemesi Nasıl Onarılır