Antivirüs uygulamaları temel olarak şunlardan biri olarak kabul edilir: must-have Herhangi bir PC için programlar. Aslında PC’nizi (ve üzerindeki verileri) her türlü virüs, casus yazılım ve diğer birçok kötü amaçlı yazılıma karşı korumamıza yardımcı olurlar. Şimdi, bilgisayarınızda yüklü bir virüsten koruma programınız varsa, aslında endişelenecek bir şey yok. Ancak, antivirüs yazılımının gerçekten yüklenmediği başka bir bilgisayarda (örneğin bir halk kütüphanesindeki bir bilgisayar) çalışıyorsanız ne olur? İşte tam bu noktada taşınabilir antivirüs yazılımı devreye giriyor. Bu yazımızda Windows için En İyi Taşınabilir Antivirüs Yazılımından bahsedeceğiz. Hadi başlayalım!

Taşınabilir uygulamaların çoğu gibi, bu virüsten koruma programlarının aslında PC’nize yüklenmesi gerekmez. Bunları, örneğin USB sürücülerinde herhangi bir yere taşıyabilir ve sistemlerinizin kullanımının güvenli olduğundan emin olabilirsiniz. Bugün, güvenebileceğiniz en iyi taşınabilir antivirüs yazılımına göz atacağız.

Windows için En İyi Taşınabilir Antivirüs Yazılımı

Bu yazıda, şimdi en iyi ücretsiz Portable’dan bazılarını paylaşacağız. Windows işletim sisteminde kullandığınız virüsten koruma yazılımı. Harika olan şey, aslında kurulum olmadan da çalışabilmesidir. Şimdi en iyi taşınabilir antivirüs yazılımı listesini inceleyelim.

Norton Güç Silgisi

Artıları

 • Güçlü virüs temizleme
 • Norton bulut tanımını kullanır
 • İmza tabanlı algılama motoru
 • USB sürücüsünden önyüklenebilir

Eksileri

 • Güvenli programları bile kaldırabilir

Norton, farklı güvenlik hizmetleri sağlayan gerçekten iyi bilinen bir virüsten koruma yazılımıdır. Norton Power Eraser, PC’nizdeki kötü amaçlı yazılımları, virüsleri ve diğer birçok güvenlik tehdidini algılayıp silebilen, taşınabilir bir yardımcı program antivirüsüdür.

Bu antivirüsün en iyi özelliği aslında İtibar Taramasıdır ve bu özellik temelde dosya veya klasörleri Sysmentac sunucusuna göndermenize yardımcı olur, böylece aslında algılama tabanlı arama motorları aracılığıyla taranır. Bilgisayarınızda birden fazla işletim sistemi kuruluysa, belirli bir sistemi taramak için bu antivirüsü yapılandırabilirsiniz.

İndirmek – Norton Güç Silgisi

Comodo Temizlik Temelleri

Artıları

 • Hafif
 • Bulut tarayıcı
 • Kök kitlerini kaldırır
 • KillSwitch desteği
 • Gerçek zamanlı güvenlik raporları

Eksileri

 • İyi bulut tanımı veritabanı

taşınabilir antivirüs

Güçlü bir antivirüs programı istiyorsanız, Comodo sizin için gerçekten harika bir seçenek olabilir. Bu antivirüs, bilgisayarınızdaki her türlü virüsü, bozuk kayıt defteri anahtarını ve rootkit’leri tarar ve siler. Gerçek zamanlı olarak güvenlik raporları sağlayan comodo’nun bulut tarayıcılarıyla birlikte entegre edilmiştir. Bu antivirüsün ayrıca bir alt modülü vardır, bu aslında Kill anahtarıdır.

Ayrıca çalışan programları ve ağ bağlantısını virüslere karşı da değerlendirmenize yardımcı olur. Ve herhangi bir tehdit alırsa, onları da zorla sonlandırıyor. Autorun Analyzer ayrıca, bu yazılımın temel olarak programı ve hizmetleri başlatma sırasında da yönetmenize yardımcı olan bir başka harika özelliğidir.

İndirmek – Comodo Temizlik Temelleri

Dr.Web CureIt!

Artıları

 • Çok hızlı
 • Tıkla ve çalıştır
 • Kötü amaçlı yazılımları ve reklam yazılımlarını algılar
 • karantina desteği

Eksileri

taşınabilir antivirüs

Bu, Windows için taşınabilir bir antivirüs için de harika bir seçenektir. Bu antivirüs ayrıca büyük bir indirme boyutuna sahip olabilir, ancak yüklemeye gerek yoktur. Sadece indirilen dosyaya dokunun ve oradan taramaya başlayabilirsiniz. Dr. Web CureIt aslında farklı virüsleri, kötü amaçlı yazılımları tarar.

Eh, onların ekspres kullanarak tarama özelliği. Tarama ne zaman yapılırsa, herhangi bir tehdit veya uyarı alırsa, bu tehditleri sonlandırmak için size bir seçenek sunacaktır. Bu, onları manuel olarak silmekten zaman kazandırır.

İndirmek – Dr.Web Cureit!

McAfee GetSusp

Artıları

 • Son derece düşük ayak izi
 • Tıkla ve kullan
 • Bulut tanımlarını kullanır
 • Tespit edilmemiş kötü amaçlı yazılımları bulabilir

Eksileri

McAfee

McAfee GetSusp aslında işletmeler için geliştirilmiş yeni bir araç takımıdır, ancak genel tüketiciler de bu taşınabilir antivirüsten yararlanabilir. Ayrıca şunları yapmanızı sağlar: anında kötü amaçlı programları arayın aksi takdirde geleneksel antivirüsler tarafından algılanamaz. Temel olarak, akıllı buluşsal yöntemlerin bir kombinasyonunu kullanır ve zararlı programları tespit etmek için McAfee’nin çevrimiçi şüpheli dosya veritabanını sorgular.

Bu yöntemi kullanarak, McAfee GetSusp, gerçekte sistemde algılanmayan kötü amaçlı yazılımları bulabilir. Bu aracın en iyi yanı, son derece hafif, aslında sadece 3.4MB ağırlığında. Böylece, onu kalem sürücünüzde taşıyabilir ve bir bilgisayarı kötü amaçlı yazılımlardan ve reklam yazılımlarından temizlemek için programı anında çalıştırabilirsiniz. Şimdi devam edin ve en iyi taşınabilir antivirüs deneyimi için McAfee GetSusp’u edinin.

İndirmek – McAfee GetSusp

Zemana Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma

Artıları

 • çok hafif
 • Hızlı tarama
 • Kötü amaçlı yazılımları, casus yazılımları, reklam yazılımlarını algılar
 • Kaldırmayı destekler
 • Bulut tanımı kontrolü

Eksileri

taşınabilir antivirüs

Zemana AntiMalware, taşınabilir ve hafif, gerçekten popüler bir antivirüs yazılımıdır. Ayrıca birkaç saniye içinde bilgisayarınıza yükleyebilir ve virüs temizleme işlemine başlayabilirsiniz. Diğer taşınabilir antivirüslerin aksine, bu aslında herhangi bir kötü amaçlı programı atlamaz. Ayrıca sisteminizde hem kötü amaçlı yazılımları hem de casus yazılımları arar ve bunları silmek için güçlü yeteneklere sahiptir. Bunun da ötesinde, sahte tarayıcı eklentilerini, reklam yazılımlarını, istenmeyen uygulamaları ve bundan çok daha fazlasını algılar.

Burada dosya bütünlüğünü kontrol etmek için iyi kaynaklı bulut tanımını kullandığından tarama işleminin gerçekten hızlı olduğundan bahsetmiyorum bile. Bulutu bir kontrol noktası olarak kullanarak, Zemana temel olarak yerel PC’de de çok fazla kaynak yükü tasarrufu sağlar. Bununla birlikte, aslında 30 günden fazla kullanırsanız, Zemana şimdi yılda 25 dolara mal oluyor. Sonuç olarak, gerçekten söyleyebilirim, eğer taşınabilir bir antivirüs arıyorsanız, Zemana hemen hemen tüm kutuları kontrol eder.

İndirmek – Zemana Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma

Microsoft Güvenlik Tarayıcısı

Artıları

 • İsteğe bağlı tarama
 • USB Sürücüsünden Çalışabilir
 • Güncel Kötü Amaçlı Yazılım Tanımı
 • Kötü amaçlı yazılımları algılar ve kaldırır
 • Değişiklikleri geri alabilir

Eksileri

taşınabilir antivirüs

Microsoft Güvenlik Tarayıcısı aslında bilgisayarınızı virüslerden ve kötü amaçlı yazılımlardan anında taramanıza yardımcı olan bir araçtır. Temelde yürütülebilir bir dosyadır, bu nedenle ne zaman çalıştırmak isterseniz, yüklemeden sadece bir kez açar. Bunu aslında mevcut antivirüsünüzle de kullanabilirsiniz.

Microsoft güvenlik tarayıcısı temel olarak casus yazılımları, virüsleri ve diğer tüm kötü şeyleri silmeye yardımcı olmak için isteğe bağlı tarama sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bilgisayarınızda yüklü olan geleneksel bir programın aksine, Microsoft Güvenlik Tarayıcısı, yalnızca USB sürücünüze yükleyebileceğiniz yürütülebilir bir dosyadır.

Microsoft Safety Scanner, mevcut virüsten koruma yazılımınızla birlikte çalışır ve ayrıca güncellenmiş bir kötü amaçlı yazılım tanımı veritabanıyla birlikte gelir. Ancak burada, bu tarayıcının siz indirdikten 10 gün sonra süresinin dolduğunu belirtmekte fayda var. Bu nedenle, güvenliğinizden emin olmak için yeni bir tane indirmeniz ve ardından taramayı tekrar çalıştırmanız önerilir.

İndirmek – Microsoft Güvenlik Tarayıcısı

Kaspersky Virüs Temizleme Aracı

Kaspersky Virus Removal Tool aslında Windows bilgisayarları taramak ve dezenfekte etmek için en iyi ücretsiz taşınabilir araçtır. Ancak rakipleri gibi küçük boyutlu bir program değildir. Yüklemek için en az 500 MB boş depolama alanına ihtiyaç duyar ve tarama sonuçlarının tamamlanması da biraz zaman alır. Bunun dışında Kaspersky Virus Removal Tool, gizli kötü amaçlı yazılımları ve virüsleri kolaylıkla algılayabilen güçlü bir virüs tarayıcı sunar.

taşınabilir antivirüs

İndirmek – Kaspersky Virüs Temizleme Aracı

VIPRE Kurtarma Tarayıcısı

VIPRE Rescue Scanner ayrıca, listedeki gizli ve inatçı kötü amaçlı yazılımları tarayabilen ve tespit edebilen en yüksek puanlı taşınabilir Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma çözümüdür. VIPRE Rescue Scanner’ın harika yanı, temelde komut satırı taramalarını da desteklemesidir. Bunun dışında, tarama işleminin tamamlanması normalden daha uzun sürüyor, ancak sonuçlar beklemeye değer. Bu nedenle, VIPRE Rescue Scanner, Windows 2019 için şu anda da kullanabileceğiniz en iyi başka bir taşınabilir Antivirüs yazılımıdır.

İndirmek – VIPRE Kurtarma Tarayıcısı

Spybot – Taşınabilir Arama ve Yok Etme

Spybot – Search and Destroy Portable, aslında bilgisayarınızdaki casus yazılımları, kötü amaçlı yazılımları ve virüsleri algılayıp silebilen en yüksek puan alan başka bir taşınabilir kötü amaçlı yazılım tarayıcısıdır. Spybot – Search & Destroy Portable’ın kullanıcı arayüzü gerçekten basit ve düzenlidir ve kullanıcılara özelleştirilmiş tarama modu da sunar. Bu nedenle, Spybot – Search & Destroy Portable, şu anda kullanabileceğiniz Windows için başka bir en iyi taşınabilir kötü amaçlı yazılım tarayıcısıdır.

casus robot

İndirmek – casus robot

Emsisoft Acil Durum Kiti

Artıları

 • Hafif ve taşınabilir
 • Kurulum gerektirmez
 • Hem GUI hem de komut satırı arayüzü
 • Kötü amaçlı yazılımları ve tuş kaydedicileri algılar
 • karantina desteği
 • Disk Erişimi
 • Toplu Tarama

Eksileri

Emsisoft Acil Durum Kiti

Aslında, oradaki en hafif şey değil, ancak Emsisoft Acil Durum Kiti, herhangi bir bilgisayardan her türlü virüsü, tuş kaydediciyi vb. kaldırmak için bazı ciddi yumruklar içerir. Listedeki diğer tüm tarayıcılardan farklı olarak, bu, program dosyalarından ayıklandığı için hızlı bir kurulum gerektirir. Bunu yaptığınızda, tarama işlemine hızlı bir şekilde atlayabilirsiniz.

Emsisoft Acil Durum Kiti, tüm seçeneklerin genel bakış ekranında düzgün bir şekilde listelendiği, kullanımı kolay bir arayüze sahiptir. Ayrıca, toplu tarama işlerini çalıştırmak için mükemmel olan bir komut satırı tarayıcısı (Doğrudan Disk Erişimi gibi tüm standart özelliklerin desteğiyle birlikte) içerir.

İndirmek – Emsisoft Acil Durum Kiti

Hiren’in BootCD PE’si

Artıları

 • USB’den önyükleme yapabilir
 • İki antivirüs programı içerir
 • Kötü amaçlı yazılımları tespit edin ve kaldırın
 • Diğer kurtarma araçlarıyla dolu
 • Enfekte sistemi izole eder
 • kullanımı ücretsiz

Eksileri

Genel olarak, Millet taşınabilir antivirüs kullanır. virüslü bir bilgisayarı izole ederek tarayın ve sistemi başka bir kurtarma ortamı aracılığıyla bağlama. Siz de bu kullanıcılardan biriyseniz, aslında Hiren’s BootCD PE’yi (HBCD) deneyebilirsiniz. Bilgisayarınızı gerçekten kurtarmak için size her türlü aracı sunan en ünlü kurtarma ortamlarından biridir.

Temelde iki antivirüs programı ile birlikte gelir: ESET Online Scanner ve Malwarebytes Anti-Malware. Ve bunları, bilgisayarınızı başlatmadan bile kötü amaçlı programları silmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca, en iyi yanı, siz USB sürücüsünde flash HBCD ve ardından güvenli bir ortama önyükleme yapın. Veri kaybı korkusu bile olmadan her türlü kurtarma işlemini gerçekleştirmek için. Sisteminizi kurtarmak için hiçbir şekilde hafif bir program olmadığını biliyorum, ancak işi de hallediyor.

Çözüm

Pekala, hepsi bu kadardı Millet! Umarım bu makaleyi beğenirsiniz ve sizin için de faydalı olur. Bize geri bildirimde bulunun. Ayrıca, bu makaleyle ilgili başka sorularınız ve sorunlarınız varsa. O zaman aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Sana kısa zamanda geri dönüş yapacağız.

İyi günler!

Ayrıca Bakınız: Android için Kullanabileceğiniz En İyi Origami Uygulamaları