Windows için Garageband alternatiflerini biliyor musunuz? Garaj bandı müzik yaratmak isteyenler için Apple iOS’ta harika bir uygulama. Ama ne yazık ki, bu harika araç Windows 10’da mevcut değil. Evet, mevcut ama onu çalıştırmak için sanal bir makineye ihtiyacınız var ve bu ideal değil. Ancak soru şu ki, bugün Windows 10 için Garageband için değerli seçenekler var mı?

Bazıları için bu Garageband alternatiflerinin oldukça şık olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca, kullanıcıların IOS cihazlarının yanında değilken müzik oluşturmalarına yardımcı olurken harika bir iş çıkarmalıdır. Garageband, uygulamayı yakın gelecekte Windows 10’a da getirecek; bu nedenle, bu ücretsiz araçlara uygun bir şans verilmelidir.

Windows için Garaj Bandı Alternatifleri

Garageband Windows 10’da mevcut değildir, bu nedenle aşağıdaki Garageband seçeneklerine göz atmanızı öneririz:

  • Seslendirme Stüdyosu
  • LMMS (Haydi Müzik Yapalım)
  • Tracktion ile T7 DAW
  • ses aracı
  • cüret
  • Maxcraft 8 Ana Sayfa

Gelin, tam olarak bir göz atalım:

Seslendirme Stüdyosu

Soundation Studio, İnternette yüksek kaliteli müzik yapmanıza yardımcı olan harika bir Garageband seçeneğidir. Bu Garageband seçeneği, 700’den fazla ücretsiz döngü veya ses, kayıt efektleri ve sanal enstrümanlar içeren güçlü ve güçlü bir çevrimiçi müzik stüdyosudur.

Soundation Studio’yu kullandıktan sonra, birinci sınıf döngüler, SPC davul makinesi, bateri kitleri ve midi paketleri vb. özelliklere kolayca erişebilirsiniz. Ayrıca, ses düzenleme veya kayıt gibi çok çeşitli müzik yapma araçlarına erişmenize yardımcı olur. , döngü kitaplığı, otomasyon, sanal araçlar ve gerçek zamanlı efektler.

Şimdi, kullanılabilirliği hakkında konuştuğumuzda, ücretsiz modelin kötü olmadığını söylemek güzel, ancak kısıtlamalarla geliyor. Görüyorsunuz, bazı kullanıcılar için büyük bir sorun olabilecek canlı ses kaydetmenin veya sesi içe aktarmanın alternatif bir yolu yok.

Resmi aracılığıyla Soundation Studio’yu kullanın çevrimiçi portal. Çevrimiçi bir araçtır. Ayrıca, Windows 10’da ve bir web tarayıcısı olan diğer herhangi bir cihazda kullanılabilir.

LMMS

lmms

LMMS, Linux MultiMedia Studio anlamına gelir. Windows 10 PC’nize yüklemek veya indirmek istediğiniz bir programdır. İşiniz bittiğinde, kullanıcı arayüzünün ne kadar yeşil ve siyah olduğunu bileceksiniz. Ayrıca, birçok düğme vardır, bu nedenle bu tür araçlarda yeniyseniz, dik bir öğrenme eğrisinin yanı sıra.

Ancak, çok çeşitli yerleşik örneklere veya araçlara sahip açık kaynaklı bir üretim yazılımıdır. Resmi Garageband uygulamasının bir mobil cihazda çalıştırabileceği birçok görevi gerçekleştirmek için Windows PC’nizde bu Garageband seçeneğini de kullanabilirsiniz.

Ayrıca, yüksek kaliteli müzik geliştirmek istediğiniz tüm harika özellikleri içerir. Bu uygulama ücretsiz olarak mevcuttur, böylece LMMS’yi kolayca yükleyebilirsiniz.

Ayrıca, LMMS’de çok sayıda ses örneği ve önceden yüklenmiş efekt bulunur, bu da Garageband seçimini başka bir düzeye taşır.

LMMS, Garageband’ın yapabildiklerinin çoğunu yapabilir, bu nedenle çok şey kaçırmak istemezsiniz. Ama dürüst olmak gerekirse, buradaki en iyi seçeneklerden biri, bu yüzden beğenirseniz görmek için bir test sürüşü yapmanızı öneririz.

LMMS’yi indirin: Bağlantı

Tracktion ile T7 DAW

Tracktion ile T7 DAW

Tasarım oldukça basit ve benzersiz olduğu için T7 DAW’ı seviyoruz. Ayrıca, T7 DAW, Garageband ile aynı hizaya getirmekten çok daha şaşırtıcı özelliklerle birlikte gelir. Ayrıca, bu hiç şüphesiz ücretsiz sürümde mevcuttur ve topladığımıza göre, birçok alternatif bir ödeme duvarının arkasına kilitlenmiştir.

T7 DAW’ı indirin: Bağlantı

ses aracı

ses aracı

Audiotool, Windows’unuzdan erişebileceğiniz başka bir harika çevrimiçi müzik prodüksiyon stüdyosudur. Bu yazılım, tüm numunelerinizi, ön ayarlarınızı ve kayıtlarınızı bulut depolama alanına kaydetmenizi sağlar. Ayrıca, yükleme işlemi hakkında endişelenmenize gerek kalmadan herhangi bir tarayıcıdan bunlara erişebilirsiniz.

Audiotool çeşitli efekt türleri ile birlikte gelir. En yüksek kalitede müzik üretmenize yardımcı olan grafik EQ, rasslebock, otomatik filtre, pedal kutuları, uyarıcı ve stereo geliştirici içerir.

Üstelik bunun yardımıyla 250.000’den fazla örnek dosya içeren bulut tabanlı bir kütüphaneye rastlayabilirsiniz.

Audiotool’u indirin: Bağlantı

cüret

cüret

Audacity, sesleri düzenlemek veya kaydetmek için tamamen ücretsiz, açık kaynaklı bir yazılımdır. Özellikleri Garageband ile oldukça aynıdır, bu yüzden Garageband’ın en iyi seçeneklerinden biri olarak kabul edilir.

Bu aracı kullanarak birçok görevi de gerçekleştirebilirsiniz. Canlı seslerin kaydını içerdiğinden, kasetleri ve kayıtları değiştirir, ses dosyalarını düzenler ve bir kaydın hızını veya perdesini değiştirir, vb. Ayrıca çeşitli eklentilerin yardımıyla Audacity’ye birçok özellik ekleyebilirsiniz.

Bu aracın yardımıyla, 192.000 Hz’e kadar yüksek örnekleme hızlarıyla hem bilgisayardan oynatma hem de mikrofondan ses kaydedebilirsiniz. Ayrıca araç, rahatsız edici uğultu, tıslama ve diğer arka plan seslerini silmenize yardımcı olur. Ayrıca, çevredeki ortamdan ziyade en iyi kaydı sağlar.

Audacity’yi indirin: Bağlantı

Mixcraft 8 Ana Sayfa

Mixcraft 8 Ev Garaj Bandı Alternatifleri

En popüler özelliklerden biri, devasa döngü kütüphanesidir. Kullanıcılar, kulağa oldukça hoş gelen bir şarkıyı anında ve kolayca oluşturabilirler. Çeşitli enstrümanların döngülerini, kulağa hoş gelecek şekilde üst üste yerleştiriyorsunuz. Muhtemelen kestirme bir şey ama safların ayaklarını dijital müzik prodüksiyonunun sularına daldırmasının en iyi yolu bu.

İndirmek: Mixcraft 8 Ana Sayfa

Müzik Yapıcı JAM

müzik yapımcısı reçel-Garageband Alternatifleri

GarageBand’i araç olarak kullanan birçok müzisyen var. Ayrıca, birçok kullanıcı, müzikle oynamanın eğlenceli bir yolu olarak yazılımın keyfini çıkarıyor. Eksiksiz müzik prodüksiyonunun yanı sıra bu tür bir deneyimle daha fazla ilgileniyorsanız, Music Maker JAM size zaman yaratmaz.

Music Maker JAM, diğer yazılımların yanı sıra Windows App Store’dan yükleyebileceğiniz veya indirebileceğiniz bir uygulamadır. Ayrıca, cep telefonları için sürekli artan bir müzik yapma araçları listesine katılarak Android ve iOS için kullanılabilir.

İş akışı, döngüleri türe göre seçtikten sonra, onları bir şarkı yapmak için bir düzenlemeye taşımadan önce başlar.

İndirmek: masaüstü | Windows Uygulaması | Android | iOS

orakçı

orakçı-Garaj Bandı Alternatifleri

Herkes için ulaşılabilir müzik yaratmaya çalışan birçok uygulama ve program var. Ancak en yüksek üretim seviyeleri zor yazılımlara ihtiyaç duyar. Reaper, uzman kullanıcıya birçok seçenek sunan bir pakettir. Yine de, süreç boyunca elini tutamaz. Programı açtığınızda belirli bir bilgi seviyesi varsayılır.

Reaper’ın büyük isimler üzerindeki avantajı fiyatıdır. Ancak, Ableton, Cubase ve Pro Tools gibi rakipler genellikle çok pahalıya mal oluyor, Reaper’ın temel lisansı kişisel kullanım için sadece 60 dolardır.

Bununla birlikte, Reaper’ın çok büyük bir VST efektleri kütüphanesi var, kullanmak için yüksek düzeyde beceriye ihtiyaçları var. Reaper’da ayrıca çalışan VST enstrümanları da yok straight out of the box.

İndirmek: orakçı

Çözüm:

her şey burada Garageband Alternatives For Windows. Umarım Windows için en iyi Garageband alternatiflerini bulmanıza yardımcı olur. Ayrıca, bu makalenin gerçekten yararlı olduğunu düşünüyorum. Ancak yine de, yöntemlerle ilgili herhangi bir sorunuz veya sorunuz varsa, tereddüt etmeden bize aşağıdan yorum yapın!

Bizi Takipte Kalın! 🤗

Ayrıca Okuyun: