valla bunu herkes biliyor pencereler 10 temel olarak, sisteminizdeki birçok sorunla başa çıkmanıza yardımcı olan yerleşik sorun gidericilerle birlikte gelir. Son zamanlarda, aslında bilgisayarımda ağla ilgili bir sorunla karşılaştım. Windows 10 Profesyonel makine. Bu senaryoda, aslında hiçbir internet yönlendirici aracılığıyla sistemimdeki bağlantı mükemmel çalışıyordu ve diğer birçok cihaz onu bağlayabiliyordu. Yerleşik ile birlikte pencereler ağ sorunları için sorun giderici, sonunda sorunun temel nedenini de buldum. Bu yazımızda Windows’un IP Protokol Yığınını Ağ Bağdaştırıcısına Otomatik Olarak Bağlayamadığından bahsedeceğiz. Hadi başlayalım!

NS Windows Ağ Tanılama aşağıdaki sorunu kaydetti, ancak sorunu çözemedi:

Ethernet/Wi-Fi bağdaştırıcısının sürücüsüyle ilgili bir sorun olabilir

Windows, IP protokol yığınını ağ bağdaştırıcısına otomatik olarak bağlayamadı.

pencereler otomatik olarak bağlanamadı

Yerleşik sorun giderici sorunu çözemediğinde, manuel olarak düzeltmemiz gerekir. Bu sorunun arkasındaki neden, pencereler bir alamıyor IP üzerinden adres Dinamik Ana Bilgisayar Yapılandırma Protokolü (DHCP) paketleri aslında keşfedin. Bu soruna sahip bazı sistemlerde, üçüncü taraf Sanal özel ağ (VPN) istemciler veya kurulu ağ araçları aslında bu soruna neden oluyor. Sorunu çözmek için ilk adım, aslında bu üçüncü taraf istemcileri silmek ve ardından sıfırlamaktır. Windows Yuvaları. Sorun devam ederse, şu düzeltmeleri denemişsinizdir:

Windows’un IP protokolü yığın hatasını otomatik olarak bağlayamamasının nedeni?

Ayrıntılara dikkat ederseniz, hata mesajı sizi biraz sorunun kaynağına yönlendiriyor. Ayrıca birçok kullanıcı raporuna bakarak bu sorunu araştırdık. Ve sorunu çözmek için kullandıkları düzeltmeler. Aslında topladığımız kadarıyla, bu sorunun ortaya çıkmasından çoğunlukla sorumlu olduğu bildirilen birçok suçlu var:

 • Windows, IP adresini DHCP aracılığıyla alamıyor – Birçok senaryo karşılandığında, Windows Dinamik Ana Bilgisayar Yapılandırma Protokolü aracılığıyla IP adresini almakta sorun yaşayabilir (kötü bir sürücü veya gerçekten çakışan bazı ağ araçları nedeniyle).
 • Sanal Özel Ağ (VPN) istemcisi bağlantıyla birlikte müdahale ediyor – Bu aslında bu özel hatanın oluşmasının en yaygın nedenlerinden biridir. Bu senaryo çoğunlukla, kullanıcı resmi kanalları bile takip etmeden VPN istemcisini silmeye çalıştığında karşılaşılır.
 • Yükseltme sırasında desteklenmeyen VPN yazılımı yüklendi – Yakın zamanda Windows 10’a yükseltme yaptıysanız, Cisco VPN gibi bir Sanal Özel Ağ yazılımı, kablosuz bağlantınıza gerçekten müdahale eden bazı dosyaları geride bırakmış olabilir.
 • WLAN Otomatik Yapılandırma hizmeti kapalı– Çok sayıda uygulama veya kötü bir Windows güncellemesi, bu hizmetin her sistem başlangıcında başlatılmasını durdurabilir.

Daha öte

Bu özel sorunu çözmek için uğraşıyorsanız. O zaman bu makale sorunu gidermenize yardımcı olacaktır. Aşağıda, aynı durumdaki diğer kullanıcıların sorunu çözmek için kullandıkları bir düzeltmeler koleksiyonunuz var.

En iyi sonuçlar için, bir düzeltme bulana kadar aşağıdaki yöntemleri sunuldukları sırayla izlemelisiniz. Bu, kendi senaryonuzdaki sorunu çözmede etkilidir.

Windows, IP Protokol Yığınını Ağ Bağdaştırıcısına Otomatik Olarak Bağlayamadı

Ağ Bağdaştırıcısı Özellikleri Aracılığıyla

 • İlk olarak, görev çubuğundaki ağ simgesine sağ tıklayın ve Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç.
 • İçinde Ağ ve Paylaşım Merkezi penceresine tıklamanız gerekir. Adaptör ayarlarını değiştir bağlantı.
 • Daha sonra, içinde Ağ bağlantıları penceresinde, sorunla karşılaştığınız ağ bağdaştırıcısına sağ tıklayın ve ardından Özellikler.
 • Pekala, devam edin, ağ bağdaştırıcısı özellik sayfanızda, ardından Bu bağlantı aşağıdaki öğeleri kullanır Bölüm, yalnızca bu girişleri işaretli tutun ve gerçekte kalanların işaretini kaldırın:
  • Microsoft Ağları için İstemci
  • Microsoft Ağları için Dosya ve Yazıcı Paylaşımı
  • QoS paket zamanlayıcı
  • Bağlantı Katmanı Topolojisi Keşif Yanıtlayıcısı
  • İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP veya IPv4)
  • Link-Layer Topology Discovery Mapper G/Ç sürücüsü
  • Microsoft LLDP Protokol Sürücüsü de
  • İnternet Protokolü Sürüm 6 (TCP/IPv6)

pencereler otomatik olarak bağlanamadı

 • Üzerine dokunun Tamam ve kapat Ağ ve Paylaşım Merkezi aslında. Artık sorunun durumunu kontrol edebilirsiniz ve şimdi çözmesi gerekir. Değilse, bölümünde verilen adımları uygulayın. DÜZELTME 2.

Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni Kullanma | pencereler otomatik olarak bağlanamadı

 • Windows’a basın + R ve koy regedit içinde Çalıştırmak açmak için iletişim kutusu Kayıt Defteri Düzenleyicisi ve ardından Tıklayın TAMAM.
 • İçinde Kayıt düzenleyici penceresinde, şimdi aşağıdaki kayıt defteri anahtarına gidin:

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows NTCurrentVersionNetworkCards

 • genişletmek zorundasın Ağ Kartları kayıt defteri anahtarı ve numaralandırılmış bazı anahtarları göreceksiniz 2, 3, ve bunun gibi. Bu kayıt defteri alt anahtarının her biri için, ilgili sağ bölmede. O zaman göreceksin Açıklama kayıt defteri dizesi (REG_SZ). Üzerinden Açıklamanın Değer verileri, kayıt defteri alt anahtarının gerçekte hangi bağdaştırıcıya karşılık geldiğini belirleyebilirsiniz. Bu şekilde, ağ bağdaştırıcınızın kayıt defteri alt anahtarını her gördüğünüzde, ağ bağdaştırıcısının üzerindeki k’ye iki kez dokunun. Hizmet adı kayıt defteri dizesi (REG_SZ) ve kopyalayın Değer verisi. Bu verilere bir sonraki adımda ihtiyaç duyulacaktır.
 • Şimdi bu kayıt defteri anahtarına gitmeniz gerekiyor:

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServicesTcpipParametersInterfaces<Value Data of ServiceName string>

değiştirebilirsiniz ı>önceki adımda kopyaladığımız değerle birlikte.

 • Bu nedenle, sağ bölmede sağ tıklayın ve seçin Yeni > Dword değeri. Yeni oluşturulan kayıt defterini adlandırabilirsiniz DWORD (REG_DWORD) olarak DhcpConnEnableBcastFlagToggle. değiştirmek için üzerine çift dokunun. Değer verisi:

pencereler otomatik olarak bağlanamadı

 • Koy Değer verisi eşittir 1 ve üzerine dokunun Tamam. kapatabilirsin Kayıt düzenleyici ve yeniden başlatın, sorun şimdi yeniden başlatmanın ardından çözülmelidir.

Müdahale eden CISCO VPN kayıt defteri anahtarlarını kaldırın | pencereler otomatik olarak bağlanamadı

Çeşitli kullanıcı raporlarına göre, bu belirli hataya neden olmaktan çoğunlukla Cisco VPN’nin eski sürümleri sorumlu gibi görünüyor. Eski Cisco VPN yapıları play nice çalıştırmak için tasarlanmadığından bunun gerçekleştiğine dair birçok kullanıcı spekülasyonu var. En son Windows 10 güncellemeleriyle birlikte (Yıldönümü Güncellemesi ve İçerik Oluşturucu Güncellemesi).

Görünüşe göre, Cisco VPN uygulaması bazı kayıt defteri anahtarlarını da geride bırakabilir (bu aslında hataya neden oluyor). Program gerçekten kaldırılsa bile. Neyse ki, bir yönetici CMD komutu çalıştırarak bunu oldukça kolay bir şekilde çözebilirsiniz. İşte bunu nasıl yapabileceğinize dair hızlı bir kılavuz:

Not:

Anahtarın zaten sisteminizden kaldırılmış olduğunu aklınızda bulundurmalısınız. Sonra bir alacaksın The system was unable to find the specified registry key or value hata aslında.

 • Aşağıdaki komutu eklemeniz ve ardından üzerine tıklamanız gerekir. Girmek anahtarın silinmesini tamamlamak için:
  netcfg -v -u dni_dne
 • Şimdi bilgisayarınızı yeniden başlatın ve hatanın bir sonraki başlangıçta gerçekten çözülüp çözülmediğine bakın.

beyler hala görüyorsanız Windows couldn’t automatically bind the IP protocol stack to the network adapter hata. Ardından, aşağıdaki bir sonraki yönteme de geçin.

Otomatik Yapılandırmanın Başlangıç ​​Türünü de Otomatik olarak değiştirin

Birçok kullanıcı, Windows couldn’t automatically bind the IP protocol stack to the network adapter hata giderildi. Otomatik Yapılandırma hizmetinin Başlangıç ​​türünü aslında Otomatik olarak değiştirdikten sonra.

Bu hizmet, standart davranışı değiştirmek için her başlangıçta, bir 3. taraf uygulamasında veya kötü bir yükseltme işleminde varsayılan olarak etkinleştirilmelidir. Şimdi emin olmak için hızlı bir kılavuza sahip olalım. Başlangıç ​​Türü ile ilgili Otomatik Yapılandırma aslında açık:

 • basmak Windows tuşu + R Çalıştır iletişim kutusunu açmak için. Ardından, yazın services.msc ve ardından üzerine tıklayın Girmek Hizmetler ekranını da açmak için.
 • Hizmetler ekranının içinde, yerel hizmetler listesinde aşağı kaydırmanız ve yerini belirlemeniz gerekir. WLAN Otomatik Yapılandırma. Gördüğünüzde, çift tıklamanız yeterlidir.

pencereler otomatik olarak bağlanamadı

 • İçinde Özellikler ekranına gidin, ardından Genel sekmesini ayarlayın ve başlangıç ​​türü ile Otomatik açılır menü aracılığıyla. Ardından, sadece üzerine dokunun Uygulamak değişiklikleri kaydetmek için.
 • Ardından makinenizi yeniden başlatın. Bir sonraki başlatmada, Windows otomatik olarak WLAN Otomatik Yapılandırma hizmet ve şimdi sadece sorunu çözün.

Wi-Fi üzerinden internete erişiminiz hala engelleniyorsa. Aşağıdaki bir sonraki yönteme de geçin.

Çözüm

Pekala, hepsi bu kadardı Millet! umarım bunu beğenirsiniz arkadaşlar windows couldn’t automatically bind makale ve ayrıca sizin için yararlı buluyorum. Bize geri bildirimde bulunun. Ayrıca, bu makaleyle ilgili başka sorularınız ve sorunlarınız varsa. O zaman aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Sana kısa zamanda geri dönüş yapacağız.

İyi günler!

Ayrıca Bakınız: Windows 10’da Grup İlkesi Nesnesi Açılamadı