En iyi Kötü Amaçlı Yazılım Temizleme Araçlarını mı arıyorsunuz? Windows makinelerinin kötü amaçlı yazılımlara, virüslere karşı diğer işletim sistemlerinden daha fazla sorumlu olduğunu hepimiz biliyoruz. Şimdi, bunun nedeni Windows’un savunmasız veya güvensiz olması değil, çünkü – Windows kullanıcıları diğer işletim sistemlerinden daha fazla sayıdadır, bu nedenle bilgisayar korsanları ayrıca Windows için kötü amaçlı yazılım veya virüs oluşturmaya daha fazla teşvik eder. Ayrıca, Windows kullanıcıları, Mac OS veya Linux ile karşılaştırıldığında çok fazla bilgisayar okuryazarlığı değildir; bu da onları kolay bir hedef haline getiriyor.

Bazılarımız bilgisayarımızın güvenliğini sağlamak için özel anti-virüs çözümleri kullansak da, bir virüs dedektörüne sahip olmak her zaman en iyi fikirdir. Bu, virüsten koruma çözümünüzden geçen herhangi bir kötü amaçlı yazılımı bulmanıza yardımcı olur. Öyleyse, kendinizi korumaya yardımcı olacak en iyi kötü amaçlı yazılım temizleme araçlarına bir göz atalım.

Windows için Kötü Amaçlı Yazılım Temizleme Araçları

Merak ediyorsanız, evet, o zaman virüsten koruma yazılımınızla birlikte bir kötü amaçlı yazılımdan koruma aracı kullanabilirsiniz. Unutmayın, birbirlerine karışmazlar. Örneğin, bilgisayarımda kötü amaçlı yazılım taraması için Malwarebytes kullanıyorum, Windows Defender birincil anti-virüs.

Malwarebytes Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma

Malwarebytes Anti-malware, Windows için en popüler ve kullanılan kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımları arasında en iyilerinden biridir. Malwarebytes ile ilgili en iyi şey, yüksek bir algılama oranı sağlamasıdır. Ayrıca, düşük sistem kaynakları kullanır. Sadece bu değil, aynı zamanda kullanıcı arayüzü oldukça minimaldir ve tüm seçenekler, ileri geri karışmanıza gerek kalmaması için açıkça kategorilere ayrılmıştır. Malwarebytes’in bazı şaşırtıcı özellikleri arasında yüksek kötü amaçlı yazılım algılama oranı, koruma ayarları veya özelleştirilebilir algılama bulunur ancak bunlarla sınırlı değildir. Ayrıca Malwarebytes ayarlarını kilitleyebilir ve dosyaları, klasörleri ve hatta web sitelerini vb. hariç tutabilirler. Malwarebytes ayrıca rootkit’leri veya casus yazılımları arayabilir veya silebilir.

Artıları: Gereksinimlerinize uygun, kullanımı kolay, yüksek algılama oranları ve üç farklı tarama modu (özel tarama, tehdit taraması ve hiper tarama).

Eksileri: Yazılımın ücretsiz çeşitleri sınırlıdır. Zamanlanmış tarama, gerçek zamanlı koruma vb. gibi gerekli özellikleri içermez.

Ücretsiz mi: Malwarebytes hem ücretli hem de ücretsiz sürümlerde mevcuttur. Ücretli sürüm, bilgisayar başına yıllık 39,99 ABD dolarından başlar.

Premium sürüm: Ücretli sürümü kullanarak gerçek zamanlı koruma, erişim kontrolü, programlı tarama, gelişmiş ayarlara erişim, web istisnaları vb. özelliklere erişebilirsiniz.

SÜPER Casus Yazılımlara Karşı Koruma

Malwarebytes Anti-malware’e benzer şekilde, SUPERAntiSpyware başka bir harika kötü amaçlı yazılımdan koruma veya casus yazılımdan koruma yazılımıdır. Yazılımın ücretsiz sürümü, çıkarılabilir sürücüler, sabit sürücü, kayıt defteri ve bellek gibi farklı konumlardan kötü amaçlı yazılımları, casus yazılımları, reklam yazılımlarını, truva atlarını, çeviricileri vb. manuel olarak taramanıza ve silmenize olanak tanır. Tehditleri taramanın ve silmenin yanı sıra, hasarlı internet bağlantılarını onarabilir, bilgisayarınızda hangi işlemlerin, uygulamaların, eklentilerin yürütüldüğünü görüntüleyebilir. Ayrıca PC’nizde vs. hangi ayarların değiştirildiğini bilmenizi sağlar. İsterseniz taşınabilir modeli de kurarak kalem sürücünüzde yanınızda taşıyabilirsiniz.

Artıları: Farklı tehditlerle ilgilenir ve taşınabilir bir sürümü mevcuttur.

Eksileri: Ücretsiz varyant sınırlıdır, ancak tehditleri aramak ve kaldırmak için yeterince iyi olmalıdır.

Ücretsiz Veya Ücretli: Yazılım hem ücretli hem de ücretsiz sürümlerde mevcuttur. Ücretli sürüm 29,95 dolardan başlıyor.

Premium sürümle ne elde edersiniz: Ücretli sürüm, gerçek zamanlı koruma, programlı tarama, başlangıç ​​taraması, otomatik güncelleme vb. gibi bazı gelişmiş özelliklere sahiptir.

Microsoft Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı

Microsoft Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı

Microsoft, yönetim görevlerini düzgün bir şekilde yapmaktan bilgisayarınızın güvenliğini sağlamaya kadar birçok konuda size yardımcı olacak birçok araca sahiptir. Ancak Windows Defender, Windows’taki virüsten koruma yazılımıdır, ardından kötü amaçlı yazılımları ve diğer gereksiz yazılımları kaldırmak veya taramak için MS Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme aracını kullanabilirsiniz. Yazılım, gereksinimlerinizi karşılamak için üç farklı tarama modu sunar. Ancak, listedeki diğer yazılımların yanı sıra, MS Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme aracı yalnızca bağımsız bir yazılım değildir. yani, kötü amaçlı yazılım tanımlarının süresi her ay doluyor. İstediğiniz zaman yeni indirmek veya yüklemek istiyorsunuz. Bununla birlikte, virüslü bir PC hakkında ikinci bir görüş almak istiyorsanız en iyi araçtır.

Artıları: Resmi, hafif, taşınabilir ve kullanımı basit.

Eksileri: Yazılımı ayarlamak için herhangi bir otomatik güncelleme seçeneğine veya gelişmiş ayarlara ihtiyacınız yoktur. Güncel olmayan kötü amaçlı yazılım tanımları nedeniyle aracı her ay yüklemek istiyorsunuz.

Ücretsiz veya ücretli: Ücretsiz.

Spybot – Ara ve Yok Et

Spybot, en iyi kötü amaçlı yazılımdan koruma araçlarından biridir. Virüs veya kötü amaçlı yazılımla birlikte casus yazılımları tarar ve siler. Ayrıca, internet koruması, sistem bağışıklığı, başlatma araçları, kayıt defteri ve sistem onarım ortamı vb. gibi diğer birçok gelişmiş araca da erişebileceksiniz. Ancak, kullanıcı arayüzü biraz eski görünüyor. Ayarlar paneli düzgün bir şekilde kategorilere ayrılmış olsa da, başa çıkmak için çok sayıda seçeneği kullanarak kullanıcıların kafasını karıştırır.

Artıları: Yüksek virüs ve casus yazılım algılama oranlarına sahip çok güçlü ve güçlü, hafif yazılım.

Eksileri: Kullanıcı arayüzü hantaldır ve ücretsiz varyantı özelliklerde sınırlıdır

Ücretli veya Ücretsiz: Hem ücretli hem de ücretsiz sürümlerde mevcuttur. Profesyonel sürümü veya Ev sürümünü 25,99 ABD Doları veya 13,99 ABD Doları karşılığında alabilirsiniz.

Premium sürüm: Premium varyantta bir rootkit tarayıcı, gerçek zamanlı koruma, tam teşekküllü antivirüs ve önyükleme CD’si oluşturucu, sistem onarım ortamı vb. gibi diğer gelişmiş araçlar bulunur.

Zemana Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma

Zemana AntiMalware-Kötü Amaçlı Yazılım Temizleme Araçları

Burada bahsedilen tüm kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımlarından, kullanmak için ödemeyi sevdiğiniz tek kötü amaçlı yazılımdan koruma Zemana’dır. Zemana’nın en iyi yanı, istediğiniz tüm seçeneklerle gelişmiş ve minimal bir kullanıcı arayüzü görünümüdür. Bilgisayarınızı virüslerden korumanın yanı sıra, truva atlarını veya rootkit’leri tarayabilir, gereksiz eklentileri veya uzantıları silmek için tarayıcıları temizleyebilir, bilgisayarınızı fidye yazılımlarından koruyabilir, vb. Ayrıca Malwarebytes, Spybot veya SUPERAntiSpyware, kullanım kolaylığı arıyorsanız iyi bir seçenektir.

Artıları: Minimum kullanıcı arayüzü veya ayarlarla kullanımı çok kolay veya basit. Cep telefonunuzu güvence altına almak için bir android modeli de var.

Eksileri: Listedeki diğer birçok yazılımla karşılaştırıldığında, bazı gelişmiş özelliklerden yoksundur.

Ücretsiz Veya Ücretli: Hayır. Yazılımı PC başına yıllık olarak satın almak istiyorsunuz. En düşük plan, yılda bir PC için 24,95 dolardan başlıyor. Ayrıca tam fiyatlandırma ayrıntılarını da alabilirsiniz.

Çözüm:

Umarım bu size yardımcı olur ve aşağıda bize bildirin ve deneyimlerinizi bizimle paylaşın. Windows için en sevdiğiniz Kötü Amaçlı Yazılım temizleme araçlarını da paylaşabilirsiniz.

Ayrıca Okuyun: