Szukasz najlepszych narzędzi do usuwania złośliwego oprogramowania? Wszyscy wiemy, że komputery z systemem Windows są bardziej podatne na złośliwe oprogramowanie, wirusy niż jakikolwiek inny system operacyjny. Nie dzieje się tak dlatego, że system Windows jest podatny na ataki lub nie jest bezpieczny, ale dlatego, że – użytkowników systemu Windows jest więcej niż w jakimkolwiek innym systemie operacyjnym, więc hakerzy mają również większą motywację do tworzenia złośliwego oprogramowania lub wirusów dla systemu Windows. Ponadto użytkownicy systemu Windows nie są zbyt obeznani z obsługą komputera w porównaniu z systemem Mac OS lub Linux; co czyni ich łatwym celem.

Mimo że niektórzy z nas korzystają z dedykowanych rozwiązań antywirusowych do zabezpieczania swojego komputera, zawsze najlepszym pomysłem jest posiadanie wykrywacza wirusów. Pomaga to znaleźć złośliwe oprogramowanie, które prześlizguje się przez rozwiązanie antywirusowe. Przyjrzyjmy się więc najlepszym narzędziom do usuwania złośliwego oprogramowania, które pomogą Ci się chronić.

Narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania dla systemu Windows

Jeśli się zastanawiasz, tak, możesz użyć narzędzia anty-malware ze swoim oprogramowaniem antywirusowym. Pamiętaj, że nie przeszkadzają sobie nawzajem. Na przykład na moim komputerze używam Malwarebytes do skanowania złośliwego oprogramowania, Windows Defender jest głównym programem antywirusowym.

Malwarebytes Anti-Malware

Malwarebytes Anti-malware jest jednym z najlepszych wśród najpopularniejszych i używanych programów antymalware dla systemu Windows. Najlepsze w Malwarebytes jest to, że zapewnia wysoki współczynnik wykrywalności. Ponadto wykorzystuje niskie zasoby systemowe. Nie tylko to, ale także jego interfejs użytkownika jest dość minimalny, a wszystkie opcje są wyraźnie podzielone na kategorie, dzięki czemu nie musisz mieszać się w tę iz powrotem. Niektóre niesamowite funkcje Malwarebytes obejmują między innymi wysoki wskaźnik wykrywania złośliwego oprogramowania, ustawienia ochrony lub wykrywanie z możliwością dostosowania. Ponadto mogą blokować ustawienia Malwarebytes i wykluczać pliki, foldery, a nawet strony internetowe itp. Malwarebytes może również wyszukiwać lub usuwać rootkity lub oprogramowanie szpiegujące.

Plusy: Jest łatwy w użyciu, ma wysoki współczynnik wykrywalności i trzy różne tryby skanowania (skanowanie niestandardowe, skanowanie zagrożeń i hiperskanowanie), aby spełnić Twoje wymagania.

Cons: Darmowe wersje oprogramowania są ograniczone. Nie zawiera niezbędnych funkcji, takich jak zaplanowane skanowanie, ochrona w czasie rzeczywistym itp.

Czy to jest bezpłatne: Malwarebytes jest dostępny zarówno w wersji płatnej, jak i bezpłatnej. Płatna wersja zaczyna się od 39,99 USD za komputer rocznie.

Wersja premium: Korzystając z wersji płatnej, możesz uzyskać dostęp do takich funkcji, jak ochrona w czasie rzeczywistym, kontrola dostępu, zaplanowane skanowanie, dostęp do ustawień zaawansowanych, wykluczenia sieciowe itp.

SUPERAntiSpyware

Podobnie jak Malwarebytes Anti-malware, SUPERAntiSpyware to kolejne niesamowite oprogramowanie anty-malware lub anty-spyware. Bezpłatny wariant oprogramowania umożliwia ręczne skanowanie i usuwanie złośliwego oprogramowania, oprogramowania szpiegującego, oprogramowania reklamowego, trojanów, dialerów itp. z różnych lokalizacji, takich jak dyski wymienne, dysk twardy, rejestr i pamięć. Poza skanowaniem i usuwaniem zagrożeń, może również naprawiać uszkodzone połączenia internetowe, wyświetlać procesy, aplikacje, wtyczki wykonywane na Twoim komputerze. Ponadto pozwala dowiedzieć się, jakie ustawienia zostały zmienione na komputerze itp. Jeśli chcesz, możesz również zainstalować model przenośny, aby móc go nosić przy sobie na swoim pendrive’ie.

Plusy: Dba o różne zagrożenia i jest dostępny w wersji przenośnej.

Cons: Darmowa wersja jest ograniczona, ale powinna wystarczyć do wyszukiwania i usuwania zagrożeń.

Bezpłatna lub płatna: Oprogramowanie jest dostępne zarówno w wersji płatnej, jak i bezpłatnej. Wersja płatna zaczyna się od 29,95 USD.

Co otrzymujesz w wersji premium: Wersja płatna ma kilka zaawansowanych funkcji, takich jak ochrona w czasie rzeczywistym, zaplanowane skanowanie, skanowanie przy uruchamianiu, automatyczna aktualizacja itp.

Narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania firmy Microsoft

Narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania firmy Microsoft

Firma Microsoft ma wiele narzędzi, które pomogą Ci w wielu sprawach, od prawidłowego wykonywania zadań administracyjnych po zabezpieczanie komputera. Jednak Windows Defender to oprogramowanie antywirusowe w systemie Windows. Następnie możesz użyć narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania MS, aby usunąć lub przeskanować złośliwe oprogramowanie i inne niepotrzebne oprogramowanie. Oprogramowanie oferuje trzy różne tryby skanowania dostosowane do Twoich wymagań. Jednak oprócz innych programów na liście, narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania MS nie jest tylko samodzielnym oprogramowaniem. tzn. definicje złośliwego oprogramowania wygasają co miesiąc. Chcesz go pobrać lub zainstalować od nowa, kiedy tylko chcesz. Biorąc to pod uwagę, jest to najlepsze narzędzie, jeśli lubisz drugą opinię na temat zainfekowanego komputera.

Plusy: Oficjalny, lekki, przenośny i prosty w użyciu.

Cons: Nie potrzebujesz żadnej opcji automatycznej aktualizacji ani zaawansowanych ustawień, aby dostroić oprogramowanie. Chcesz instalować narzędzie co miesiąc z powodu nieaktualnych definicji złośliwego oprogramowania.

Bezpłatna lub płatna: Wolne od kosztów.

Spybot – Wyszukaj i zniszcz

Spybot to jedno z najlepszych narzędzi anty-malware. Ponieważ skanuje i usuwa oprogramowanie szpiegujące wraz z wirusem lub złośliwym oprogramowaniem. Otrzymasz również dostęp do wielu innych zaawansowanych narzędzi, takich jak ochrona Internetu, immunizacja systemu, narzędzia startowe, rejestr i środowisko naprawy systemu itp. Jednak interfejs użytkownika wydaje się nieco przestarzały. Chociaż panel ustawień jest starannie podzielony na kategorie, dezorientuje użytkowników, korzystając z ogromnej liczby opcji do radzenia sobie.

Plusy: Bardzo mocne i wydajne, lekkie oprogramowanie o wysokich wskaźnikach wykrywania wirusów i programów szpiegujących.

Cons: Jego interfejs użytkownika jest niezgrabny, a jego darmowa wersja ma ograniczone funkcje

Płatny lub bezpłatny: Jest dostępny zarówno w wersji płatnej, jak i bezpłatnej. Możesz uzyskać wersję Professional lub wersję Home za 25,99 USD lub 13,99 USD.

Wersja premium: Wariant premium ma skaner rootkitów, ochronę w czasie rzeczywistym, pełnoprawny program antywirusowy i inne zaawansowane narzędzia, takie jak kreator boot CD, środowisko naprawy systemu itp.

Zemana AntiMalware

Narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania Zemana AntiMalware

Ze wszystkich wymienionych tutaj programów antymalware, antymalware Zemana jest jedynym, za korzystanie z którego chcesz płacić. Najlepszą rzeczą w Zemanie jest zaawansowany i minimalistyczny wygląd interfejsu użytkownika ze wszystkimi opcjami, jakich kiedykolwiek będziesz potrzebować. Oprócz ochrony komputera przed wirusami może skanować w poszukiwaniu trojanów lub rootkitów, czyścić przeglądarki, aby usunąć niepotrzebne dodatki lub rozszerzenia, chronić komputer przed oprogramowaniem ransomware itp. Ponadto, chociaż brakuje mu niektórych nowoczesnych funkcji dostępnych w Malwarebytes, Spybot lub SUPERAntiSpyware to dobra opcja, jeśli szukasz łatwości użytkowania.

Plusy: Bardzo łatwy lub prosty w użyciu z minimalnym interfejsem użytkownika lub ustawieniami. Istnieje również model Androida do zabezpieczenia telefonu komórkowego.

Cons: W porównaniu do wielu innych programów na liście brakuje niektórych zaawansowanych funkcji.

Bezpłatna lub płatna: Nie. Chcesz kupować oprogramowanie na komputer na rok. Najniższy plan zaczyna się od 24,95 USD za jeden komputer rocznie. Możesz również uzyskać pełne informacje o cenach.

Wniosek:

Mam nadzieję, że to Ci pomoże. Daj nam znać poniżej i podziel się z nami swoimi doświadczeniami. Możesz także udostępnić swoje ulubione narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania dla systemu Windows.

Przeczytaj także: