Şehir kuranlar heyecan verici bir video oyunu türüdür. Kentsel alanların büyümesi ve genişlemesi üzerinde tanrısal bir yönetim ve muhtemelen gerçek yaşam tarzlarında asla başa çıkamayacağınız bir ölçekte kaynakları kontrol etme yeteneği elde edersiniz. Güzergahın bir yerinde kesinlikle belediye başkanı seçilene kadar). Windows PC için en iyi 8 Ücretsiz Şehir Kurma Oyununun derlenmiş listemize buradan bir göz atın. Sanal şehirlerinizi kurmanın, sakinlere bakmanın ve hatta doğal sorunlarla uğraşmanın eğlenceli olduğundan emin olacaksınız.

Bunların çoğu oynamak için serbesttir ve Microsoft Keep’ten veya Steam’den indirilebilir. Bu nedenle, birçoğunun ek olarak Mac üzerinde çalışması gerekiyor. Bu şekilde dışında, izin başlar.

Şehir Kurucu Ücretsiz Şehir Kurma Oyunları

1. Şehir Manzaraları

Pekala, Cities skylines gevşek bir spor değildir, ancak bu liste bu uygulama olmadan tamamlanamaz. Ayrıca, Microsoft mağazasında deneyebileceğiniz sporun gevşek bir modeli var. Diğer metropol bina oyunlarından farklı olarak, bu oyun daha güncel ve muhtemelen acemiler için araştırması daha az zor bir oyun. Ayrıca, nakit ve finans konusunda aşırı miktarda farkındalık yaratan oyunlar inşa eden maksimum metropol gibi değil, şehirlerin silueti artan nüfusa karşı istekli ve site ziyaretçilerinin sıkışmalarını eğitim, koruma, ilaç ve diğer birçok altyapı ile uğraşırken bile manipüle etmeye çalışıyor. .

Genel olarak, yeni başlayanlar için çok iyi bir spordur. Ancak, tecrübeli iseniz, bunu atlayın.

City Skylines’ı İndirin (Buhar, Windows Mağazası)

2. Megapolis Ücretsiz Şehir Kurma Oyunları

Cities Skylines’tan biraz daha büyük bir şey mi istiyorsunuz? Megapolis seni örtbas etti. Bu, sistemlerde mevcut olan gevşek bir metropol oluşturucudur. Windows’tan Android’e ve iOS’a ve geçiş platformlu oynamayı destekler. Böylece metroda veya bilgisayar başında olsanız da o metropolü inşa etmeye devam edebilirsiniz. Megapolis, vergi satışlarınızı ve nüfus kısıtlamalarınızı artırmak için şehir tesisleri, endüstriyel evler ve yerleşim bölgeleri inşa etmenizi sağlıyor – yeni keşfedilen kaynaklarınızı alıyor ve yatırımları işleri büyütmeye daha yakın hale getiriyorsunuz. Megapolis, benzersiz binalar için su ve güç kaynağı dileklerini tanıtarak meseleleri karıştırıyor – elektrik çiçeklerinizin ve farklı yapılarınızın öne çıkmasına izin vermek için yararlı kaynak dağıtımının uygun olduğundan emin olacaksınız. Yine de IAP’lerle uğraşmak zorunda kalacaksınız.

Megapolis’i indirin (Buhar, Windows Mağazası)

3. Şehir Çılgınlığı

City Mania, burada listemizdeki ilk tam 3D tanımlamadır. Harika bir soyağacı var – iOS ve Android’de Asphalt 9’dan Modern Combat’a, City Mania’ya kadar çok çeşitli fantastik serbest oyunların yapımcısı Gameloft’un yardımıyla geliştirildi. Oyun, belediye başkanı olarak kumar oynamanızı ve sivil hizmetler, kaynaklar ve işletmelerle başa çıkmanızı sağlıyor. Kendinizle ilgili fikirlerinizi korumak ve nüfus ve kaynak stresi artacağından kaynak üretimini ve yerleşim alanlarını ölçeklendirmek istiyorsunuz. Bu, ücretsiz oynanabilir faktörlerin ortaya çıktığı yerdir; aksi takdirde oluşması uzun zaman alacak kaynakları satın alabilirsiniz. Bu, oyunculara maliyet gerektirmeden oyunun temposunu kademeli olarak düşürebilirken, yine de spora bir şans vermenizi öneriyoruz: 3 boyutlu görsellerine tamamen benzersiz, ressam estetiğine sahip, hücre merkezli fantastik bir şehir kurucu.

City Mania’yı İndirin (Windows Mağazası)

4. Sanal Şehir Oyun Alanı

Virtual City Playground’a karşı yararlanabildiğimiz en büyük şikayet, oynaması ücretsiz şehir kurma bölümünde kendisini kesinlikle ayırmak için yeterince şey yapmamasıdır. Bir cep telefonunun iOS ve Android’de tanımladığı gibi, oyun çokgen 3 boyutlu yerine 2 boyutlu hareketli resimlerle de olsa City mania’ya çok benziyor. Şehrinizi yönetmek ve tesisler inşa etmekle görevlendirildiniz ve nüfusunuz artacağı için patlamanın desteklendiğinden emin olun. Yine de Virtual City Playground’un kendisini diğerlerinden ayırmasının bir yolu var: Diğer küçük ölçekli görevlerin yanı sıra erkek veya kadın otobüs güzergahlarını planlamanıza izin vererek, belirli bir miktarda mikro yönetime katılabilirsiniz. Oynaması ücretsiz mekanikler, stil içindeki farklı başlıklarda olduğu gibi aynı işlevi görür. Şehrinizin ne kadar hızlı geliştiği, içine ne kadar gerçek dünya parası koyduğunuzla orantılıdır.PC için Ücretsiz Şehir Kurma Oyunları.

Ücretsiz Şehir Kurma Oyunları

Virtual City Playground’u İndirin (Windows Mağazası)

5. Piksel Dünyalar

Minecraft yan ürünleri, Telltale’den Minecraft savaş royasına kadar bir Minecraft anlatı RPG’si ile son birkaç yıldır bir sorun olmuştur. Minecraft çılgınlığı kasaba kurma türünü de vurdu. Pixel Worlds, daha az bir şehir kurucu ve daha büyük bir küresel inşaatçıdır, burada çorak bir uluslararası dünyayı şekillendirir ve bir anlaşma ve farklı gelişmiş bölgeler inşa edersiniz. En büyük kanca, çok oyunculu çok oyunculu sorundur: Diğer oyuncularla değişebilir ve onlarla da işbirliği yapabilirsiniz: Ekranda çok çeşitli gerçek uluslararası oyuncular olduğunda, bir kentsel alan olarak geleneksel şehir kuruculardan daha inandırıcı geliyor çünkü anlıyorsunuz gördüğünüz şey, bir sürü kolektif girişimin ürünüdür. Pixel Worlds ayrıca zindanlara, keşiflere ve meseleleri taze tutmaya yardımcı olmak için balık tutma gibi mini oyunlara sahiptir. Spor oynamak ücretsizdir ve IAP aracılığıyla ekstra yabancı para satın alabilirsiniz, ancak oyun içi gelir yaklaşımı kendi başlarına oldukça doğrudur.

Ücretsiz Şehir Kurma Oyunları

Pixel Worlds’ü indirin (Buhar, Windows Mağazası)

6. İlçe

Bu, metropol geliştiriciler söz konusu olduğunda, alışılmışın dışında kalan bir başka kimliktir. Township, bir şehir kurucu hakkı olmaktan daha az ve daha iyi bir şehir kurucudur. Bu, kırsal ve kentselin kesiştiği yerde rahat yerleşimler inşa etmekle ilgilidir, bu nedenle çiftlik yönetimi, sivil olanaklar inşa etmek kadar iyi bir konum gerçekleştirir. İnşa ettiğiniz metropol, diğer şehir inşaatçılarının gökdelenlerle dolu ekranlarından çok daha gerçekçidir, ancak getirisi tartışmasız daha değerlidir – sadece yolları döşemek ve yerleşimcilerin gelmesini beklemiyordunuz – Kasaba tam anlamıyla bir bütündür. metropol inşa etme prosedürünün tüm yönlerine dokunmanıza izin veren çiftlikten çatala bir deneyim. Ayrıca madencilik gibi oyun dalını karıştıran çok çeşitli faset sporlarına sahiptir.

Ücretsiz Şehir Kurma Oyunları

Township’i İndirin (Windows Mağazası)

7. Dünyalar Oluşturucu

Metropol inşaatçılar sizin için yeterince hırslı değil mi? Tüm bir uluslararası tanrıyı gözden kaçırmanıza neden olan Worlds Builder’a çabalamanız gerekebilir. Çiftlikler ve yerleşimler fotoğrafa girerken. Kaderleri oluşturmak için doğanın güçlerini manipüle etme kapasitesi de dahil olmak üzere, size çok daha geniş bir seçenek araç seti verildi. Şehir yerleşimlerinin yanı sıra ormanlar gibi doğal ortamları da artırabilirsiniz. Büyük ölçeği nedeniyle, Worlds Builder’ın hazine bulmak için keşif gezileri göndermenizi sağlayan bir keşif detayına sahip olması şaşırtıcı değil.

Ücretsiz Şehir Kurma Oyunları

Worlds Builder’ı indirin (Windows Mağazası)

8. SimCity 4

Bu türdeki en ünlü rekreasyon olan SimCity olmadan, güzel şehir bina rekreasyonlarının hiçbir listesi tamamlanmış sayılmaz. Oyuna başladığınızda, öğreticiler temelleri maskelemek için oldukça uygun bir aktivite yapar. Oyunla ilgili en sevdiğim unsur gerçekçiliği. Örneğin, yüksek maliyetli konut mahalleleri olan bir metropol inşa ederseniz, daha fazla yer kaplamadan daha fazla vergi alırsınız. Ancak düşük gelirli vatandaşlar üzerinde aşırı vergi oranı gözlemlerseniz, yakında yollarda grevler görürsünüz. Bu oyun neredeyse gerçek bir metropolün hayatını yansıtıyor.

Sim city 4, diğer metropol inşa etme oyunlarından daha zor bir parçadır, bu yüzden yeni başlıyorsanız, almak için olağanüstü bir eğlence değil (bunun yerine Sim City 2000’i savunuyorum), ancak bir görev arıyorsanız, bu bir oyundur. sahip olmak zorunda. Ücretli bir oyun, ancak yılın çoğu bölümünde Steam’de ağır indirimli fiyatlarda gördüm.

Ücretsiz Şehir Kurma Oyunları

SimCity 4’ü indirin (Buhar, İnternet sitesi)

Bu listeye hayran kaldı! Hangi özgür şehir kurucuyu en çok güldürdüğünü buldun? Aşağıdaki yorumlarda gerçekleştirelim! Daha büyük video oyunları denemeniz ve bu şekilde biraz daha akıllı olmanız gerekiyorsa. Bunu el listesinde test edin

Ayrıca Bakınız: Free Fire ve Shadowgun Legends, 2019’un En İyi Android Oyunları