Hata mesajıyla karşılaşan kullanıcılar Windows Couldn’t Connect to ProvSvc Service giriş ekranında bilgisayarlarına giriş yapmaya çalıştıklarında. Ancak hata mesajı, Windows’un PC’de oturum açmanızdan sorumlu profil hizmetiyle bağlantı kuramadığı anlamına gelir.

Hata yaygın değildir ve çoğunlukla profiliniz bozuk olduğunda veya bazı eksik sistem dosyaları nedeniyle oluşur. Bu hatayı düzeltmenin ‘hızlı’ bir yöntemi yoktur ve normal yöntemler işe yaramazsa ya sistem geri yükleme ya da temiz kurulum yapmalıyız.

Hata Nedenleri:

Daha önce belirtildiği gibi, bu hata mesajı yalnızca Windows, ProfSvc’ye (profil hizmeti) bağlanamadığında oluşur. Giriş yapmanızı kısıtladığı için. Bunun olmasının bazı nedenleri şunlardır:

  • Sistem dosyaları: Belki Sistem Dosyalarınız bozuk veya bazı modüller eksik. Profilin yüklenmesini kısıtladığı için.
  • Bozuk profil: Windows işletim sisteminde profiller her zaman bozuldu. O zaman profilinizin bozulma ihtimali olabilir ve bu nedenle giriş yapamazsınız.

İşte bu yöntemde, sizi varsayılan yönetici hesabı aracılığıyla PC’nize geri götürmeye çalışacağız. Çalışmazsa, sisteminizi önceki noktaya kurtaracağız.

Windows ProvSvc’e Bağlanamadı Sorunu Nasıl Onarılır:

Sorunu Düzelt

Windows ProvSvc’e Bağlanamadı sorununu düzeltmek için yöntemleri izleyin:

Düzeltme 1: Yerleşik Yöneticiyi Açma

Her Windows, öncelikle bilgisayarda kapatılan yerleşik bir yönetici sunar. Bu gibi sorunları çözebilir. Yönetici hesabını açıp sizin için yeni bir kullanıcı profili oluşturmaya çalışacağız. Hesabı oluşturduğunuzda, verileri kolayca profile taşıyabilirsiniz.

  • Bilgisayarınıza Windows kopyası olan önyüklenebilir bir aygıt ekleyin. sonra üzerine dokunun Bilgisayarını tamir et PC ekranınızın sol alt tarafında bulunur. Önyüklenebilir bir CD sürücünüz yoksa, oradan adımları gerçekleştirmek yerine bir komut istemi kullanarak Güvenli Mod’a gidebilirsiniz.
  • Kurtarma ortamına başarıyla girdiğinizde, üzerine dokunun. Sorun Giderme > Gelişmiş seçenekler > Komut istemi.
  • Komut istemine girdiğinizde aşağıdaki komutu çalıştırın:
  • Tekrar başlat PC’nizi açın ve ardından yönetici hesabına başarıyla giriş yapın. Ardından yeni bir kullanıcı profili oluşturun ve mevcut tüm dosyalarınızı Windows Gezgini aracılığıyla diğer profilden taşıyın. Verileri taşımayı bitirdikten sonra bozuk hesabı kaldırmaktan çekinmeyin.

Hala Windows ProvSvc’e Bağlanamadı sorunuyla karşı karşıyaysanız, aşağıya inin!

Düzeltme 2: Sistem Geri Yükleme gerçekleştirin

Yerleşik yöneticiyi açamıyorsanız veya PC’nizde yeni bir hesap oluştururken sorunlarla karşılaşıyorsanız. Ardından devam edebilir ve ardından bir sistem geri yüklemesi gerçekleştirebilirsiniz. Sistem geri yükleme, bazı önemli olaylar meydana geldiğinde (örneğin, Windows Update yüklendiğinde) Windows’unuzu önceki bir noktaya geri döndürür. Geri yükleme mekanizması, herhangi bir yeni güncellemeyi indirdiğinizde veya yüklediğinizde, periyodik olarak veya zamanında otomatik olarak yedekler oluşturur.

  • Koymak önyüklenebilir ortam sisteminizin içinde ve ardından başarıyla önyükleyin.
  • şimdi seç Repair your computer medyayı yerleştirdiğinizde ve ondan önyükleme yaptığınızda mevcut olacak.
  • Şimdi seçeneklere dokunun Sorun Giderme > Sistem Geri Yükleme
  • Ardından, geri yükleme noktasını seçmek için farklı seçenekler göreceksiniz. Bilgisayarınızın iyi çalıştığını düşündüğünüz yeri seçin ve ardından değişiklikleri kaydedin.

Hala Windows ProvSvc’e Bağlanamadı sorunuyla karşı karşıyaysanız, aşağıya inin!

Düzeltme 3: Yeni Windows’u Yükleyin

Yukarıdaki çözümlerden hiçbiri işe yaramazsa, devam edebilir ve yeni bir çözüm yükleyebilir veya indirebilirsiniz. pencereler PC’nize kopyalayın. Yeni bir yönetici hesabı oluşturarak veya bir geri yükleme noktası aracılığıyla PC’ye erişim sağlama olanaklarından zaten bıktık.

Çözüm:

Yani, bunlar düzeltmek için en iyi çözümlerden bazılarıydı pencereler ProvSvc Hizmetine Bağlanılamadı sorun. Umarım içeriğimizin yardımıyla sorunu başarıyla çözersiniz. Bu kılavuzla veya tehditten kurtulmak için başka bir çözümle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, çekinmeyin ve aşağıda bize bildirin. Düzeltmek için başka bir alternatif yöntem biliyorsanız, aşağıda bize bildirin.

Ayrıca Okuyun: