pencereler hatalar temelde iki türdür, çok fazla zarar vermeyen ve kullanıcının oturum açmasına izin vermeyen hatalar. Kullanıcıların ‘Başka bir örnek çalışıyor’ gibi herhangi bir uygulamayı başlatmasını engelleyen hatalar da var. Peki, ‘Başka bir örnek çalışıyor’ hatası nedir ve neden pencerelerde ortaya çıkıyor? Bu yazıda, Windows’ta Başka Bir Örnek Çalışıyor Hatası – Düzelt hakkında konuşacağız. Hadi başlayalım!

Bir süredir Windows işletim sistemi kullanıyorsanız, işletim sisteminin de hatalarla dolu olduğunu biliyor olabilirsiniz. Hayatınızda bir kez Windows BSOD hatalarıyla uğraştığınıza eminiz, değil mi? Ancak Microsoft, önceki hataları gerçekten düzelttiği güncellemeleri yayınlamak için hızlıdır.

Windows’ta Başka Bir Örnek Çalışıyor Hatası – Düzeltme

Windows 10’da Başka Bir Örnek Çalışıyor hatası aslında oldukça fazla kullanıcıyı rahatsız etti. Çoğunlukla, bu hata, PC’nizde bir veya daha fazla belirli uygulamayı başlattığınızda tetiklenir. Burada, PC’nizdeki bu hatayı düzeltmek için size çözümler sunuyoruz.

Ad-Aware Web Companion’ı Kaldırın

Birçok kullanıcıya göre, bu sorun Windows 10 her başlatıldığında ortaya çıkıyor ve suçlunun aslında Ad-Aware olduğu görülüyor. Bu sağlam bir casus yazılım önleme aracıdır, ancak diğer güvenlik araçlarının çoğu gibi Web Companion ile birlikte gelir.

Kullanıcılar Web Companion’ın neden olduğunu bildirdi Başka bir örnek temelde çalışıyor hata görünüyor ve bu sorunu çözmenin tek yolu, temelde uygulamayı kaldırmaktır.

Bunu yapmak için aşağıdaki basit adımları uygulamanız yeterlidir:

 • Üzerine dokunun Windows Tuşu + Ben Ayarlar uygulamasını açmak için.
 • Daha sonra şuraya gidin: sistem bölümünü seçin ve ardından Uygulamalar ve özellikler.
 • Yüklü tüm uygulamaların bir listesi görünecektir. Seç Web Arkadaşı uygulamasına basın ve Kaldır silmek için düğmesine basın. Bu uygulamayı bulamıyorsanız, sorunu çözmek için Ad-Aware’i silmeniz gerekebilir.

Kullanıcılar ayrıca Ad-Aware Web Companion’ın kaldırılmasının sorunu gerçekten çözdüğünü bildirdi. Ancak hemen hemen başka herhangi bir aracın da ortaya çıkması için bu hataya neden olabileceğini belirtmeliyiz. Sorun devam ederse veya Ad-Aware’i hiç kullanmıyorsanız. O zaman sorunlu uygulamayı kendi başınıza bulmanız ve onu da silmeniz gerekebilir.

Sorunlu süreçleri durdurun

Kullanıcılar, AutoCAD yazılımını yüklemeye çalıştıklarında bu sorunun ortaya çıktığını bildirdi. Görünüşe göre bu sorun temelde arka planda çalışan başka bir AutoCAD işleminden kaynaklanıyor. Yani sorunu çözmek için aslında o süreci kapatmanız gerekiyor.

Bu gerçekten basit bir prosedür ve bunu Görev Yöneticisi’ni kullanarak yapabilirsiniz. Sorunlu süreci kapatmak için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

 • Üzerine dokunun Ctrl + Üst Karakter + Esc Görev Yöneticisi’ni açmak için.
 • Her ne zaman Görev Yöneticisi başlar, ardından süreçler sekmesine gidin ve herhangi bir AutoCAD sürecini arayın. Sağ tıklayın ve ardından Görevi bitir menüden. Şimdi bunu tüm AutoCAD süreçleri için tekrarlayın.
 • Tüm sorunlu süreçleri bitirdikten sonra, sadece kapatın Görev Yöneticisi ve ardından sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Bu sorunun sadece AutoCAD’i değil, hemen hemen her uygulamayı etkileyebileceğini unutmamalısınız. Bu nedenle, sorunlu uygulamanın birden çok örneğini kapatmak için emin olun ve bunun sorunu çözüp çözmediğini kontrol edin.

Bilgisayarınızı Yeniden Başlatın

Arka plan işlemini kapattıktan sonra bile ‘Başka bir örnek çalışıyor’ hata mesajını alıyorsanız. Ardından PC’nizi yeniden başlatmanız gerekir. Basit bir yeniden başlatma, başka bir örneğin çalıştığı da dahil olmak üzere Windows hatalarının çoğunu düzeltebilir. Bu nedenle, sonraki yöntemleri izlemeden önce bilgisayarınızı yeniden başlattığınızdan ve hatanın devam edip etmediğini kontrol ettiğinizden emin olun. Yeniden başlattıktan sonra hala hata mesajını alıyorsanız, sonraki yöntemleri izleyin.

Sorunlu uygulamayı yeniden yükleyin

Bazı kullanıcılara göre, Başka bir örnek, çalışan bir Belirli bir uygulamayı çalıştırmaya çalıştıklarında görünen hata. Kullanıcıların çoğu, PC’lerinde belirli bir oyunu çalıştırmaya çalıştıklarında hatanın göründüğünü bildirdi.

Herhangi bir oyun veya uygulama ile birlikte bu hatayı yaşıyorsanız. O zaman gerçekten tamamen yeniden yüklemenizi öneririz. Sorunlu yazılımı yeniden yükledikten sonra, sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Yeni bir kullanıcı hesabı oluştur

Pekala, ‘Başka bir örnek çalışıyor’ hata mesajıyla ilişkili sorunlu yazılımı veya işlemi bulabilirseniz. O zaman yeni bir kullanıcı hesabı oluşturmanız gerekmez. Ancak, sorunlu süreci veya yazılımı bulamıyorsanız. Ardından, yeni bir Windows 10 kullanıcı hesabı da oluşturabilirsiniz. Bu sayede ayrı bir hesaba sahip olacaksınız. Ve çünkü yeni kullanıcı hesabının eskisiyle hiçbir bağlantısı olmayacak. Siz de ‘Başka bir örnek çalışıyor’ hata mesajını almayacaksınız.

başka bir örnek çalışıyor

İş İstasyonu hizmetinin Başlangıç ​​türünü değiştirin

Kullanıcılar bildirdi Başka bir örnek çalışıyor Hata, belirli Adobe ürünleri için güncellemeleri gerçekten yüklemeye çalıştıklarında görünür.

Aslında bu hatanın Windows 10’daki İş İstasyonu hizmetiyle ilgili olduğu görülüyor. Ve bunu düzeltmek için o hizmetin ayarlarını değiştirmeniz gerekiyor. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

 • Üzerine dokunun Windows Tuşu + R Çalıştır iletişim kutusunu açmak için. sadece girin services.msc ve ardından öğesine dokunun Girmek veya tıklayın Tamam

başka bir örnek çalışıyor

 • Hizmetler penceresi de şimdi görünecektir. Şimdi bulun iş istasyonu özelliğini açın ve özelliklerini açmak için iki kez dokunun.
 • olduğundan emin olmalısınız. başlangıç ​​türü ayarlandı Otomatik.
 • Sonra kontrol edin Servis durumu. olarak ayarlanmazsa Koşmaöğesine dokunarak hizmeti başlatmanız gerekir. Başlangıç buton.
 • değiştirdikten sonra başlangıç ​​türü ve hizmetin başlatılması. Şimdi üzerine dokunmanız gerekiyor Uygulamak ve tamam sırayla değişiklikleri kaydetmek için
 • kapatmak zorundasın Hizmetler penceresini açın ve ardından uygulamayı tekrar yüklemeyi deneyin.

Çözüm

Pekala, hepsi bu kadardı Millet! Umarım bu makaleyi beğenirsiniz ve sizin için de faydalı olur. Bize geri bildirimde bulunun. Ayrıca, bu makaleyle ilgili başka sorularınız ve sorunlarınız varsa. O zaman aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Sana kısa zamanda geri dönüş yapacağız.

İyi günler!

Ayrıca Bakınız: ERR_NAME_NOT_RESOLVED Chrome Hatasını Düzeltmenin Farklı Yolları