‘Windows’ta Hizmetler İçin Grileşen Başlangıç ​​Türü Seçenekleri’ sorununu çözmek için bir çözüm mü arıyorsunuz? Pekala, birçok kez değiştirmemiz gerekiyor. başlangıç ​​türü bazı hizmetlerden yalnızca bazılarıyla ilgili sorunları çözmek için pencereler özellikleri. Ancak sistem yöneticisi değilseniz veya yöneticiyseniz ancak aynı şekilde oturum açmadıysanız, hizmetleri değiştiremezsiniz. başlangıç ​​türü. Bazı durumlarda, hizmet başlangıç ​​türü grileşir ve değiştiremezsiniz.

Başlangıçta, hizmet başlangıç ​​türü adlı seçenekler Yazdırma Biriktiricisi olabilir ayarlanır Otomatik ama ne yazık ki, gri renktedir ve onu kalan üç seçeneğe değiştiremezsiniz. Bunlar Otomatik (Gecikmeli Başlatma), Engelli, Manuel. Bu kılavuzda, bu hizmetin nasıl değiştirileceğini kontrol edeceğiz başlangıç ​​türü diğer kalan üç seçeneğe Kayıt düzenleyici. Daha fazla ilerlemeden önce, sisteminizin yöneticisi olarak oturum açtığınızdan emin olun.

Ayrıca Bakınız: Windows 10’da Kullanıcılar Değiştirilemiyor – Nasıl Düzeltilir

Windows’ta Hizmetler İçin Grileşen Başlangıç ​​Türü Seçenekleri Nasıl Onarılır

hatayı düzelt

Windows hizmetleri için grileşen başlangıç ​​türü seçeneklerini düzeltmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Windows’a basın + R ve ardından sadece açmak için Çalıştır iletişim kutusuna regedit koyun Kayıt düzenleyici. Ardından Tamam’a dokunun.
 • Ekranın sol bölmesinden Kayıt düzenleyici pencere, buraya gidin:
  • HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServicesİzmet>
  • Yukarıda belirtilenlerde, basitçe değiştirin İzmet>birini kullanarak hizmet adına başlangıç ​​türü değiştiremezsin. örneğin, için Yazdırma Biriktiricisi, onun biriktirici.
 • Kayıt defteri sağ bölmesinden, sağ tıklayın ve seçin Yeni -> Dword değeri. Buna bir ad belirtin DWORD olarak GecikmeliOtomatik başlatma. Yeni bir tane oluştururken sorunlarla karşılaşıyorsanız DWORD, ardından hizmet adı anahtarının sahipliğini alın.
 • Şimdi aşağıdaki değer kümesini seçebilirsiniz: Başlangıç ve GecikmeliOtomatik başlatma adlandırılmış DWORDs belirtmek için başlangıç ​​türü:
  • İçin Başlangıç ​​türü: Devre Dışı, ayarlamak Başlangıç ile 4 ve GecikmeliOtomatik başlatma ile 0
  • İçin Başlangıç ​​türü: Manuel, ayarlamak Başlangıç ile 3 ve GecikmeliOtomatik başlatma ile 0
  • Sonuncu Başlangıç ​​türü: Otomatik, ayarlamak Başlangıç ile 2 ve GecikmeliOtomatik başlatma ile 0
  • İçin Başlangıç ​​türü: Otomatik (Gecikmeli Başlatma), ayarlamak Başlangıç ile 2 ve GecikmeliOtomatik başlatma ile 1

Manipülasyonu yaptıktan sonra çıkın Kayıt düzenleyici, yeniden başlatın ve hizmete gidin. başlangıç ​​türü kayıt defteri düzenlemeyi kullanarak değiştirdik. Artık değişmiş olur.

İşte bu kadar!

Çözüm:

Umarım artık ‘Windows’ta Hizmetler için Grileşen Başlangıç ​​Türü Seçenekleri’ sorununu nasıl çözeceğinizi anlayabilirsiniz. Yararlı bulursanız, arkadaşlarınızla paylaşın ve onlara yardım edin. Daha fazla soru ve soru için aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin. Ayrıca görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

Değerli geri bildiriminizi bekliyorum!

Ayrıca Okuyun: