Windows’ta,Enhance Pointer Precision ayarı, birçok durumda farenizi kullanarak sizi daha az hassas hale getirebilir. Ancak, özellik şu anda varsayılan olarak açıktır. pencereler ve bir fare hızlandırma şeklidir.

Enhance Pointer Precision’ın Çalışıyor mu?

Ancak, fare işaretçi mesafesini ekranda kontrol eden tek şey, farenizi fiziksel olarak ne kadar uzağa hareket ettirdiğinizdir. Yani bu ikisi arasındaki ilişki, dots per inch (DPI) ayarı. Daha yüksek bir DPI, fareyi aynı mesafede hareket ettirdiğinizde işaretçinizin daha uzağa hareket ettiği anlamına gelir.

Enhance Pointer Precision, bir tür fare hızlandırma türüdür. Bu ayar açıkken Windows, farenizi ne kadar hızlı hareket ettirdiğinizi kontrol eder ve anında DPI’nizi ayarlar. Fareyi daha hızlı hareket ettirdikten sonra DPI artar ve işaretçiniz daha uzun bir mesafe hareket eder. Yavaşça hareket ettirdikten sonra DPI azalır ve işaretçiniz daha kısa bir mesafe hareket eder.

Alternatif olarak, Enhance Pointer Precision, farenizin hızını artırır. Bu özellik açık olmadan, farenizi bir inç hareket ettirirsiniz ve işaretçiniz ekranda her zaman aynı mesafeyi hareket ettirir. Fareyi ne kadar hızlı hareket ettirdiğiniz önemli değil. Enhance Pointer Precision açıkken, farenizi daha yavaş hareket ettirdiğinizde işaretçiniz daha küçük bir mesafe kat edebilir. Bununla birlikte, farenizi daha hızlı hareket ettirdiğinizde, hatta farenizi tam olarak aynı mesafeye hareket ettirdiğinizde, mesafe daha da artar.

İşaretçi Kesinliğini Geliştirme Neden Varsayılan Olarak Açıktır?

Varsayılan olarak, özellik çoğu durumda gerekli olduğu için Windows’ta açıktır.

Örneğin, bir ofiste bir bilgisayar kullanıyorsunuz ve ucuz bir fareniz olduğunu varsayalım. Farenin iyi bir sensörü yok ve oldukça düşük bir DPI ayarıyla sınırlı. Bu özellik olmadan, fareyi ekranın bir tarafından diğerine taşımak için daha uzun bir mesafeye taşımak isteyebilirsiniz. Enhance Pointer Precision’ı kullandıktan sonra, fareyi daha fazla hareket ettirmeden ekranın bir tarafından diğerine taşımak için fareyi daha hızlı hareket ettirebilirsiniz. Ayrıca, fareyi küçük mesafelerde hassas bir şekilde hareket ettirirken daha iyi doğruluk elde etmek için fareyi normalden daha yavaş hareket ettirebilirsiniz.

Bu, özellikle dizüstü bilgisayar dokunmatik yüzeylerinde de gerekli olabilir. Ayrıca, parmağınızı dokunmatik yüzeyin diğer tarafına sürüklemeden fare işaretçisini daha büyük bir mesafeye taşımak için parmağınızı dokunmatik yüzey üzerinde anında hareket ettirmenizi sağlar.

Özellik İyi mi, Kötü mü?

Ayarın oldukça yararlı olup olmadığı, fare donanımınıza ve ne yaptığınıza bağlıdır.

Önemli bir sorun, Enhance Pointer Precision tarafından üretilen ivmenin doğrusal bir artış olmamasıdır. Yani tahmin etmek zor. Farenizi biraz daha hızlı veya daha yavaş hareket ettirin ve imlecinizin hareket mesafesinde büyük bir azalma veya artış olabilir.

Enhance Pointer Precision kapatıldıktan sonra, farenizi ekranınızın belirli bir noktasına koymak için tam olarak ne kadar hareket ettirmek istediğinizi öğrendikten sonra kas hafızasını daha iyi geliştirirsiniz. Neyse, önemli olan mesafe. Açık olan ivmeyi kullanmak sadece mesafe ile ilgili değildir. Ayrıca, farenizi ne kadar hızlı hareket ettirdiğinize bağlıdır ve hızdaki küçük farklılıkların neler yapabileceğini tahmin etmek de zordur. Bu, kas hafızasını geliştirmek için en kötüsüdür.

Ancak, iyi farelere sahip oyuncular, bu nedenle özellikten hoşlanmama eğilimindedir. Ayrıca, sorunlara neden olur ve çok oyunculu oyunlarda hızlı, kesin hareketler yapmaya çalıştığınızda sizi yavaşlatabilir. Özellikle çok sayıda oyun faresi göz önüne alındığında, fare üzerindeki düğmeleri kullandıktan sonra DPI’yi daha hassas bir şekilde ayarlamanıza olanak tanır. Bununla birlikte, nişan alırken düşük DPI ve etrafta dolaşırken yüksek DPI kullanabilirsiniz.

Ofis çalışanları, DPI düğmesi olmayan ucuz fareler kullanıyorsa, Enhance Pointer Precision’ı kullanmak ve meydana gelen hızlanmaya alışmak tamamen iyi olabilir. Ayrıca, birkaç milisaniye için kapalıysa, sorun değil. Alternatif olarak, çevrimiçi bir oyunda birkaç milisaniye, kaybetme veya kazanma arasındaki fark anlamına gelebilir.

İşaretçi Hassasiyetini Geliştirme Nasıl Kapatılır veya Açılır

Windows'ta İşaretçi Hassasiyetini Artırın

Bu ayarı kontrol etmek istiyorsanız, Denetim Masası > Donanım ve Ses > Fare’ye gidin. Ancak Windows 10’da Ayarlar > Cihazlar > Fare > Ek fare seçeneklerine gidebilirsiniz. öğesine dokunun. Pointer Options sekme, geçiş Enhance pointer precision açık veya kapalı öğesine dokunun ve OK değişiklikleri kaydetmek için

Bazı fare geliştiricileri, fare yapılandırma araçları oluşturur. Bunlar Razer Synapse veya Logitech SetPoint’tir. Bunlar genellikle işaretçi hassasiyetini artır özelliğini otomatik olarak kapatır ve böylece üreticinin tercih ettiği ayarları uygular.

Eh, bu ayar sistem çapındadır. Örneğin, dokunmatik yüzeyli bir dizüstü bilgisayarınız olabilir ve bu özelliği dokunmatik yüzey için kullanmak isteyebilirsiniz ancak bir USB fare için kullanmak isteyebilirsiniz. Her işaretleme aygıtı için ayarı ayrı ayrı değiştiremezsiniz. Sadece açın veya kapatın.

Bazı oyunlar, oyun oynarken sistem fare hızlandırma ayarlarını atlayarak ham fare girişi kullanır ve kendi fare ayarlarını zorlar. Ancak, tüm oyunlar yapmaz.

Windows 10’da Windows, bilgisayarlarınız arasında ayarı otomatik olarak eşitler, ancak farklı donanımlara sahip çeşitli bilgisayarlarda farklı ayarlar isteyebilirsiniz. Fare üreticisi yardımcı programları da zorla kapatabilir.

Farenin DPI’ı Nasıl Ayarlanır

Enhance Pointer Precision tarafından üretilen fare hızlandırmayı kullanıyorsanız, fare işaretçinizi kapattıktan sonra garip bir his verir. Yeni ortama alışmak ve kas hafızası oluşturmak için biraz zamana ihtiyacınız var.

Enhance Pointer Precision’ı yeni kapattıysanız ve daha uzun mesafeler taşımak için farenizi çok fazla hareket ettirmeniz gerektiğini hissediyorsanız, farenin DPI’sı. Ayrıca, bu ayarı iki yerden birinde bulabilirsiniz: Farenizin kontrol paneli aracında veya farenin üzerindeki düğmeler aracılığıyla ayarlanır. Zaten yükleyemiyorsanız, fare üreticinizin aracını web sitelerini kullanarak indirmek isteyebilirsiniz.

Bununla birlikte, DPI’nizi çok fazla artırmayın. Daha yüksek bir DPI ayarı kullanarak, fare imlecinizi hareket ettirmek için daha küçük hareketler istersiniz.

DPI’nızı ayarladıktan sonra, aynı zamanda ayarlamak isteyebilirsiniz. pointer speed Fare kontrol paneli penceresindeki İşaretçi Hassasiyetini Geliştir’in yanında bulunan seçenek. İşaretçinizin ne kadar hareket ettiğini etkilediği için. İmleç hızı seçeneği çarpan işlevi görür. Ayrıca, imleç hızıyla çarpılan DPI (fare duyarlılığı olarak da bilinir), işaretçinizin hareket ettiği mesafeye eşittir. Ayrıca, sizin ve fareniz için neyin işe yaradığını görmek için çeşitli ayar kombinasyonlarını denemek istersiniz.

Oldukça ucuz bir fareniz olduğu için DPI ayarınızı değiştiremezseniz ve sizin için çalışmayı durdurursa, imleç hızı seçeneğini de ayarlayabilirsiniz. Ancak, Enhance Pointer Precision’ı bu gibi farelerle açık bırakmak daha iyi olabilir.

Çözüm:

her şey burada Enhance Pointer Precision In Windows. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız bize bildirin. Hiç deneyimlemeyi denedin mi? Makaleyle ilgili başka bir yöntem veya ipucu paylaşmak istiyorsanız, aşağıda bize bildirin. Daha fazla soru ve soru için aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin!

Ayrıca Okuyun: