C sürücünüzdeki Program Files klasörünü açarsanız, rempl adında bir klasör olduğunu fark edebilirsiniz. Açtığınızda, bu klasörün içinde disktoast.exe, rempl.exe, remsh.exe, WaaSMedic.exe, Sedlauncher.exe, Sedsvc.exe ve ayrıca osrrsb gibi bazı yürütülebilir dosyalar olduğunu göreceksiniz. Bu makalede , Windows’ta Rempl Nedir ve Silebilir Misiniz’den bahsedeceğiz. Hadi başlayalım!

Neden bu kadar çok yürütülebilir dosya olduğunu bilmeniz gerekiyor. Onlar bir virüs mü, değil mi? rempl klasörü güvenli mi değil mi? Bu rempl klasörü hakkında soracak çok sorunuz olmalı. Bu klasör hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek istiyorsanız, lütfen bu makaleyi okumaya devam edin.

Rempl Klasörü aslında nedir?

Rempl klasörü temel olarak C:Program Filesrempl’de bulunur. Klasör, iyileştirilebilen birçok yürütülebilir dosya içerir. pencereler Makinenizdeki Hizmet bileşenlerini güncelleyin ve ayrıca Windows Update’inizin sorunsuz çalıştığından emin olun.

Remsh.exe yürütülebilir dosyası genellikle, Windows 10’un eski sürümlerinde de Windows Update Service bileşenlerinde güvenilirlik geliştirmeleri içeren özel bir Windows Update’tir.

Yalnızca bazı Windows 10 sistemlerinde bulunur. Klasör, yalnızca Windows 10’un en yeni ve en son sürümüne güncelleme sorunları bildiren bilgisayarlarda dağıtılan otomatik bir sorun giderme aracı içerir. Bu gerçekleştiğinde, bu özel paket Windows 10 aracılığıyla otomatik olarak indirilir ve ayrıca aşağıdakileri belirlemeye çalışır. başarısızlığın nedenleri ve ardından bunları düzeltmeye çalışır.

Bu bir kötü amaçlı yazılım veya virüs değil, aslında Microsoft tarafından gönderilen bir güvenilirlik güncellemesinin bir parçası. Ayrıca, hatanın neden(ler)ini belirlemek ve raporlamak (güncellemeleri indirmek) ve ardından bunları düzeltmeye çalışmak için kullanılan otomatik bir sorun giderme aracı olarak da görülebilir.

Rempl bir Virüs mü

Yukarıdakileri okuduktan sonra, artık rempl’nin kötü amaçlı yazılım veya virüs olmadığını bilmelisiniz. Aslında Microsoft’tan bir güvenilirlik güncellemesinin bir parçasıdır ve aynı zamanda Windows güncelleme sorunlarını belirlemek ve raporlamak için dağıtılan otomatik bir sorun giderme aracıdır.

Aslında bir virüs değil. Bilgisayarınıza virüs bulaştığına inanmıyor ve şüpheleniyorsanız virüs taraması yapabilirsiniz.

REMPL klasörünü silin

İsterseniz rempl klasörünü silebilirsiniz çünkü klasörü silmek Windows işletim sisteminize herhangi bir zarar vermez. rempl klasörünü kaldırmak istiyorsanız, silmek için aşağıdaki ayrıntılı talimatları uygulayabilirsiniz.

tekrar

Bu Görevi Görev Zamanlayıcı’dan devre dışı bırakmanız ve klasörü de kaldırmanız veya yeniden adlandırmanız gerekecektir.

  • ‘Görev Zamanlayıcı’yı açın. Ardından, ‘ üzerine dokununGörev Zamanlayıcı Kitaplığı‘ sol kenar çubuğunda ve ‘ seçeneğine gidinMicrosoft‘.
  • ‘Microsoft’ altında, ‘pencereler‘REMPL’ klasörünü bulmak için klasör. Oradayken, ‘ için arama yapınkabuk‘ sağ bölmede görev
  • Seçin ve ‘Silmek‘ listeden silmek için. İstendiğinde, ‘Evet‘ düğmesine basarak işlemi onaylayın.
  • Ayrıca, altındaki ‘REMPL’ klasörünü kaldırabilir veya yeniden adlandırabilirsiniz. C:Program Files böylece Windows yürütülebilir dosyaları bulamaz ve başlatamaz. Ancak, REMPL klasörünün sahipliğini ve tam kontrolünü almanız gerekebilir.

Çözüm

Pekala, hepsi bu kadardı Millet! Umarım bu makaleyi beğenirsiniz ve sizin için de faydalı olur. Bize geri bildirimde bulunun. Ayrıca, bu makaleyle ilgili başka sorularınız varsa. O zaman aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Sana kısa zamanda geri dönüş yapacağız.

İyi günler!

Ayrıca Bakınız: Windows 10’da WMI Sağlayıcı Ana Bilgisayar Yüksek CPU Kullanımını Çözme Çözümü