Sistemimize yeni programlar yüklediğimizde, varsayılan olarak bunlar genellikle C sürücüsü olan Sistem sürücüsüne yüklenecektir. 32 bit olan programlar sisteme kurulacaktır. C:Program Files(x86) klasör ve 64 bit olan programlar yüklenecek C:Program Files varsayılan olarak klasör. Bu yazımızda Windows’ta Varsayılan Kurulum Konumunun Nasıl Değiştirileceğinden bahsedeceğiz.

C sürücünüzde yeriniz bitiyorsa, bazı dosyaları başka sürücülere taşıyabilirsiniz. Program Dosyaları, C sürücüsündeki en önemli klasörlerden biridir ve sistemde daha fazla yazılım yüklüyse çok yer kaplar. C sürücüsünde yer açmanın bir yolu, C:Program Files’ın varsayılan kurulum konumunu değiştirmektir. Bu aslında şu anda kurulu olan programları taşımayacaktır, ancak gelecekteki tüm programlarınız da yeni konuma kurulacaktır. Uygulamayı yüklerken de varsayılan kurulum yolunu manuel olarak değiştirmeden.

Windows 10’da varsayılan kurulum klasörünü nasıl değiştirebileceğimize bir göz atalım. pencereler 7 ve Windows 8.1 de.

Windows’ta Varsayılan Kurulum Konumunu Nasıl Değiştirebilirsiniz?

Yeni yükleme programları için yükleme klasörünün varsayılan konumunu değiştirmek için aşağıdaki adımlarla ilerlemeniz gerekir.

  • yazmalısın regedit Başlat menüsünde veya görev çubuğu arama kutusunda veya Çalıştır iletişim kutusunda ve ardından devam etmek için enter tuşuna dokunun.
  • Aşağıdaki tuşlara gidin
    HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersion. Ve üzerine çift dokunun CurrentVersion. Daha sonra sağ taraftaki pencere aslında genişleyecektir. Listeden ProgramFilesDir’e gitmelisiniz. İşletim Sisteminiz 64 bit ise, aslında iki giriş olacaktır, ProgramFilesDir ve ProgramFilesDir(x86) da.
  • Bunlardan herhangi birine çift dokunun ve ardından girişleri görün. Aslında önce C sürücüsüdür. Ayrıca tüm kurulumları kaydetmek istediğiniz herhangi bir sürücüyü düzenleyebilirsiniz. Ve düzenlemeden sonra Tamam’ı tıklayın.

varsayılan kurulum konumu

  • Son olarak, Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni kapatın ve ardından değişikliği uygulamak istiyorsanız sisteminizi yeniden başlatın. Değişikliği uygulamak için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir. Bir program indirin ve ardından yüklemeyi deneyin; yeni kurulum dizininde kurulu olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir.
  • Değişikliklerin etkili olması için sistemi yeniden başlatın. Ve yeni kurulum da yeni klasörünüzde yapılacaktır.

Varsayılan kurulum konumunuzu gerçekten değiştirmek için bu yönetilebilir ve ağrısız adımları uygulamanız gerekir. Bu, Sistem sürücünüzün alanını yönetilebilir ve kontrol altında yapmanıza yardımcı olabilir. Şimdi büyük dosyalarınızı, oyunlarınızı veya yazılımlarınızı birkaç tıklamayla depolama sürücüleri arasında taşıyın.

Çözüm

Pekala, hepsi bu kadardı Millet! umarım bunu beğenirsiniz arkadaşlar default installation location makale ve ayrıca sizin için yararlı buluyorum. Bize geri bildirimde bulunun. Ayrıca, bu makaleyle ilgili başka sorularınız ve sorunlarınız varsa. O zaman aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Sana kısa zamanda geri dönüş yapacağız.

İyi günler!

Ayrıca Bakınız: Yeni Bir Sabit Diske Windows 10 Nasıl Kurulur