Windows’ta Yazdırma Geçmişini Nasıl Görebileceğinizi Öğrenin. Windows PC’nizde çalışırken yazdırdığınız tüm belgelerin tam yazdırma geçmişini, burada tartışacağımız kılavuzla birlikte pencerelerinizde bu geçmişi günlüğe kaydetmeyi açarak alabilirsiniz. Bu yazıda, Windows’ta Yazdırma Geçmişi Nasıl Görüntülenir hakkında konuşacağız. Hadi başlayalım!

Bilgisayarınızın yazdırma geçmişine erişmek isteyebileceğiniz birçok neden var.

Belki de şimdi kaybolan bir belge yazdırıp yazdırmadığınızı hatırlamaya çalışıyorsunuzdur. Ya da siz, sizin izniniz olmadan başka birinin bilgisayarınızdan yazdırıp yazdırmadığını belirlemeye çalışıyorsunuz. Sebebi ne olursa olsun, iyi haber şu ki, yazdırılan belgenizin geçmişini Windows 10 bilgisayarınızda görüntülemek gerçekten mümkün.

Ancak kötü haber şu ki, ayarı manuel olarak açmanız gerekiyor ve eğer bunu henüz yapmadıysanız. O zaman bu noktaya kadar baskı geçmişinizi görmeniz pek mümkün değil. Kendinizi ayarı daha önce açmadığınız için ağlarken buluyorsanız, o zaman şimdi açmak için bu daha fazla neden.

Windows’ta Yazdırma Geçmişi Nasıl Görüntülenir

Windows’ta Yazdır komutunu kullanarak belgeleri, görüntüleri vb. bilgisayarınızdan yazdırabilirsiniz. Windows kullanıyorsanız, yazdırmayı yönetmek için daha fazla seçenek de alabilirsiniz. Pencerelerde, yazdıracağınız belgeleri kolayca yönetebilirsiniz, sadece kağıt boyutunu ayarlayın, hayır. nüsha sayısı, vb. Bu seçenekler, kullanıcının dokümanları istenilen form faktörlerinde yazdırmasına yardımcı olurken, aynı zamanda bir dokümanın iki kez yazdırılmasını önlemeye de yardımcı olur.

Ayrıca yapılan tüm resimlerin geçmişine de erişilebilir ve çift baskıdan kaçınmak için kullanılabilir. Ayrıca herhangi bir nedenle herhangi bir zamanda yazdırma geçmişine erişmeniz gerekebilir, ancak buna gerçekte nasıl erişebileceğiniz konusunda kafanız karışabilir. İşte bu yazıda, Windows’ta yazdırma geçmişine erişme yöntemini bileceksiniz.

Yöntem gerçekten basit ve düzdür ve pencerelerde baskı geçmişini görmek için aşağıda verilen basit adımları takip etmeniz gerekir.

Windows’ta Yazdırma Geçmişini Görme Adımları:

 • Her şeyden önce, üzerine dokunmanız gerekir start menüsünü açın ve ardından Control panel Buradan. Kontrol panelinde, sadece All Control Panel items. This will now show you a list of settings in the control panel.
 • Kullanılabilir ayarlar listesinden, Administrative tools seçeneğini seçin ve ardından Event Viewer diğer seçeneklerden. Musluk Applications and services açılan pencereden.

baskı geçmişi

 • şimdi seç Microsoft, and then select the windows seçeneğini seçin ve ardından üzerine dokunun. Print Service.
 • Bu sizi artık belgelerin yazdırılmasıyla ilgili seçenekleri de yönetebileceğiniz menüye götürecektir. Artık, üzerine sağ tıklayarak yazdırma seçenekleri için geçmiş günlüğünü açabilirsiniz. operational seç ve seç Enable log.

Bu, temelde pencerenizdeki baskı geçmişini açacak ve gelecekteki baskılarınız için kayıt tutulacaktır. Bundan sonra, 3. Adımın Yazdırma hizmeti penceresinden geçmişi de kontrol edebilirsiniz.

Uzun Vadeli Yazdırma Geçmişini Açın

Yazdırma kuyruğu, daha önce yazdırdığınız belgelere gerçekte kısa vadeli bir genel bakış sağlayacaktır. Uzun vadeli bir liste görmek istiyorsanız, Windows Olay Görüntüleyicisini kullanmanız gerekecek.

 • Başlamak için, Windows Başlat menüsü düğmesine sağ tıklayın ve Event Viewer seçenek.
 • Olay Görüntüleyici daha sonra önceden yazdırılmış dosyaların bir listesini görüntülemenize izin verecektir. Ancak, önce uzun vadeli yazıcı geçmişinizi günlüğe kaydetmeye başlamak için Windows’u ayarlamanız gerekecektir.

Olay Görüntüleyicide Yazdırma Geçmişini Açın

 • Peki, Windows Olay Görüntüleyicisi’nde, sadece Uygulamalar ve Hizmet Günlükleri > Microsoft > Windows’a dokunun. Event Viewer (Local) soldaki menü aslında.
 • Bu, temel olarak önemli sayıda Windows hizmetini ortaya çıkaracaktır. bulmak için aşağı kaydırın PrintService kategori.
 • Buradan, üzerine sağ tıklayın Operational oturum açın ve ardından üzerine dokunun. Properties buton.

Olay görüntüleyicisi

 • açmak için tıklayın Enable Logging onay kutusunu işaretleyin ve ardından günlük için bir maksimum boyut ayarlayın. Boyut ne kadar büyük olursa, Windows temelde yazdırılan belge geçmişinizi o kadar uzun süre kaydeder.
 • Şimdi üzerine dokunun OK Ayarı kaydetmek için düğmesine basın.

Windows daha sonra yüklü tüm yazıcılarınız için yazıcı geçmişini otomatik olarak bir günlük dosyasına kaydeder. Olay Görüntüleyici’de aslında erişebileceğiniz.

Olay Görüntüleyicide Yazdırma Geçmişi’ne bakın

Yazıcı geçmişiniz açıldığında, istediğiniz zaman Olay Görüntüleyici’den buna erişebilirsiniz.

 • Bunu yapmak için, sadece bulun ve açın. PrintService kategorisine dokunun ve ardından Operational kayıt.
 • Tüm Windows yazıcı olaylarının geçmişi, ilk yazıcı bekletme işleminden tamamlanmış veya başarısız baskılara kadar burada listelenecektir.
 • şimdi altında Task Category bölümünde, öğeler olarak listelenen Printing a Document belgelerdir. Bu aslında başarıyla basıldı. Başarısız baskılar da bu kategoride görünecektir.
 • Sıralamayı kolaylaştırmak için yazdırma günlüğünüzü kategoriler halinde gruplayabilirsiniz. Bu, ayırmayı oldukça kolaylaştırır Printing a Document olayları kendi bölümlerine Bunu yapmak istiyorsanız, üzerine sağ tıklayın. Task Category başlığına basın ve ardından Group Events via This Column buton.

baskı geçmişi

 • Öğeleriniz artık kategorilere ayrılacak.
 • Siz çocuklar, diğer kategorileri de küçültebilirsiniz, bu da Printing a Document Yalnızca önceden yazdırılmış belgelerinizin bir listesini görüntülemek için kategoriyi seçin.

Üçüncü Taraf Baskı Günlüğü Yazılımı Yoluyla

Olay Görüntüleyici işlevsel olduğunda, yazdırılan belgelerinizin gerçekte en net görünümünü sağlamaz. Siz çocuklar, aşağıdakiler gibi üçüncü taraf yazdırma günlüğü yazılımını kullanabilirsiniz: PaperCut Baskı Kaydedici Bunun yerine uzun vadeli yazıcı geçmişinizi görüntülemek için.

kağıt kesiği

 • PaperCut Print Logger, temel olarak size basılı belgelerinizin zaman damgalı bir listesini sunar. Buna belgeyi yazdıran Windows kullanıcısı, belge adı ve ayrıca sayfa ve kopya sayısı hakkında bilgiler dahildir.
 • Yönetici sayfasına ayrıca varsayılan PaperCut Print Logger dizininden de erişilebilir.
 • Windows 10’da bu çoğu zamanC:Program Files (x86)PaperCut Print Logger . sadece iki kez basın ViewLogs yönetici panelini açmak için kısayol. Mevcut olacak, tarihe göre ayrılan, basılı belgelerinizin bir listesi var.
 • PaperCut Print Logger yönetici sayfasını açtığınızda, View kategori. basın HTML Panel içinde o tarihe ait baskı geçmişinize erişmek için düğmesine basın.
 • Ayrıca şuna da dokunabilirsiniz: CSV/Excel altındaki düğme Date (Day) veya Date (Month) kategoriler. Günlük veya aylık baskı geçmişinizi aslında bir Microsoft Excel XLS dosyası olarak dışa aktarmak için.
 • Ayrıca bu günlüklere PaperCut Print Logger kurulum dizininizdeki Günlükler > CSV klasöründen de erişebilirsiniz.

Çözüm

Pekala, hepsi bu kadardı Millet! Umarım bu makaleyi beğenirsiniz ve sizin için de faydalı olur. Bize geri bildirimde bulunun. Ayrıca, bu makaleyle ilgili başka sorularınız ve sorunlarınız varsa. O zaman aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Sana kısa zamanda geri dönüş yapacağız.

İyi günler!

Ayrıca Bakınız: StartMenuExperienceHost Nedir – Devre Dışı Bırakabilir Misiniz?