Windows yüklü, desteklenmeyen dizin mi? Windows ile hiç veya çok karmaşık bir çözümü olmayan herhangi bir sorunla karşılaştınız mı? Çoğu kullanıcının veya uzmanın bu aşamada önerdiği şey temiz bir kurulumla taşınmak ve bilgisayarınızı sıfırlamaktır. Bu genellikle işe yarar ve orada bulunan tüm dosyalarınızı oldukları yerde kullanmaya yeni bir başlangıç ​​yapmanızı sağlar. Kurulum sırasında birçok kullanıcı, ilk etapta Windows’a yüklemek için kullanılabilecek aynı kurulum medyasını kullanır. Ve çoğumuz uygulamalar, belgeler, ayarlar vb. dosyalarını koruyamadıklarını iddia ettik. Yeni bir kurulum sırasında muhtemelen karşılaştığınız hata:

Geçerli Windows sürümünüz desteklenmeyen bir dizine yüklenmiş olabileceğinden, Windows kişisel dosyalarını, ayarlarını ve uygulamalarını tutamazsınız.

Windows’ta Desteklenmeyen Bir Dizin Sorunu Nasıl Onarılır:

Belki konu hakkında bilginiz yoktur. Ama burada yanlış giden çok fazla şey olabilir. Bu makale, sorunu çözmeniz için size olası çözümler sunmayı amaçlamaktadır. Gelin, desteklenmeyen dizin sorununu nasıl çözeceğimizi kontrol edelim.

Windows Yüklü Desteklenmeyen Dizin

Kurulum Ortamı ile Mevcut Sürüm Arasındaki Uyumsuzluk

Kurulum medyası sürümleri ile kurulu Windows arasında bir fark var. Örneğin, Windows 10 Home’u yüklemek için Windows 10 Pro yükleme medyasını kullanamazsınız. Ayrıca, Windows’unuzun Tek Dilde olup olmadığını kontrol edin. 64 bit Windows’ta 32 bit yükleme medyası kullanmaya çalışıyorsanız da sorun oluşabilir. Hem kurulum medyasının hem de mevcut sürümlerin aynı Windows varyantları kategorisine ait olduğunu unutmayın. Ayrıca, sağ tıklatarak bilgisayarınızla ilgili ayrıntıların çoğunu kontrol edebilirsiniz. bu bilgisayar simgesine ve ardından Özellikler. Ayrıca, Windows Kurulum Medya Oluşturma Aracı Kurulumu gerçekleştirmek için.

Taşınan Kullanıcı Klasörü

‘Kullanıcı’ klasörü nedir? Peki, ‘Kullanıcı’ klasörü, ‘ içinde bulunan klasör anlamına gelir.C: Kullanıcılar‘ hesabınıza karşılık gelen. Klasör yerinde değilse, Windows, yeni bir yükleme gerçekleştirmeden önce kurtarılabilecek dosyaları muhtemelen bulamaz. Sadece bu klasörü yerine geri taşımayı deneyin, aksi takdirde hiçbir seçeneğiniz kalmayacak veya bu klasörü manuel olarak yedekleyip temiz bir kurulum gerçekleştireceksiniz.

Değiştirilmiş Kayıt Defteri Değerleri

Kayıt defterinde, değiştirilirse, yeni bir yükleme gerçekleştirirken veya yükseltirken engellemeye neden olabilecek bazı değerler vardır. Bu kayıt defteri değerleri, muhtemelen sizi desteklenmeyen bir dizin hatasına götürür. Basitçe Win + R tuşlarına basın ve girin regedit Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni açmak için. Aşağıdaki anahtara gidin:

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersion

Şimdi kayıt defteri değerini ekleyin ProgramDosyalarıDir ve gerekli değerin olduğundan emin olun C: Program Dosyaları nerede C Windows’u daha önce yüklediğiniz sürücüdür.

Ayrıca, diğer değerleri de kontrol edebilirsiniz. Windows yüklemesini kullanan bu sorunun ana nedeni, kurulumun tam Program Dosyaları klasörünü bulamamasıdır. Bu ayarları orijinal haline döndürmek yardımcı olabilir.

Bu nedenle, bunlar desteklenmeyen dizin sorununa yönelik olası düzeltmelerden bazılarıydı. Ancak, bu düzeltmeleri yaptıktan sonra bile sorunu çözememiş olabilirsiniz. Bekleyemezseniz ve gerçekten yeni yüklemeyi acilen gerçekleştirmek istiyorsanız, klasörleri veya dosyaları manuel olarak harici bir sürücüye yedekleyin. Ve son seçeneği seçin’Hiçbir şey değil’ ve temiz bir kurulum gerçekleştirin.

Öte yandan, kurulum medyanıza önyükleme yapabilir ve ardından açabilirsiniz. Tamirat senin bilgisayarın sorun giderme taramaları yapmak ve yardımcı olup olmadığını kontrol etmek için.

Çözüm:

Bu nedenle, sorunu çözmenize yardımcı olacak birkaç çalışma yöntemi bunlardı. Bu yöntem çok yararlı ve güvenlidir! Umarım bu kılavuzu beğenirsiniz, başkalarıyla paylaşın! Herhangi bir yöntemle herhangi bir zorlukla karşılaşırsanız, aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Ayrıca Okuyun: