WinZip, eski adıyla WinZip Computing tarafından geliştirilmiştir. Nico Mak Computing. Corel Corporation, WinZip Computing’in sahibidir ve Windows, iOS, macOS ve Android için dosyaları arşivlemek ve sıkıştırmak için kullanılır. Dosyaları Zip dosyası formatında arşivleyebilir ve ayrıca bu aracı kullanarak sıkıştırabilirsiniz. Ayrıca, .zip formatındaki sıkıştırılmış dosyaları görüntüleyebilirsiniz. Bu kılavuzda şunları tartışacağız: WinZip nedir, WinZip ne için kullanılır, ve WinZip nasıl kullanılır. Öyleyse okumaya devam edin!

WinZip nedir?

Tüm dosyalar ile açılabilir ve sıkıştırılabilir .zip format bu Windows tabanlı programın yardımı. Şunlar için kullanabilirsiniz:

 • Gibi ünlü dosya sıkıştırma biçimlerine erişin BinHex (.hqx), cabinet (.cab), Unix compress, tar, & gzip.
 • Gibi nadiren kullanılan dosya biçimlerini açın ARJ, ARC, & LZH, ancak bunu yapmak için ek programlara ihtiyaç duyar.
 • Compress files dosya boyutu e-posta ekleri için sınırlı olduğundan. Ayrıca, gerektiğinde bunları açın.
 • Store, maintain, & access files Google Drive, Dropbox, OneDrive ve diğerleri gibi sistem, bulut ve ağ hizmetlerinde.

  WinZip Ne İçin Kullanılır?

  Kullanıcıları bu yazılımı seçmeye teşvik eden pek çok neden vardır, örneğin:

 • Bu yazılımı kullanmak reduce disk space usage dosyaları sıkıştırmak dosya boyutunu küçülteceğinden büyük ölçüde.
 • Küçük boyutlu dosyaların aktarılması reduce bandwidth consumption during transmission, ve böylece aktarım hızı otomatik olarak artacaktır.
 • Yapabilirsiniz zip large files & share dosya boyutu sınırları nedeniyle geri dönmeleri konusunda endişelenmeden onları.
 • Büyük bir dosya grubunun bakımı düzensiz görünebilir ve bunları yazılımı kullanarak sıkıştırırsanız, clean, organized structure elde edildi.
 • Bu yazılım yardımı ile şunları yapabilirsiniz: unzip a particular file sıkıştırılmış klasörün tamamını açmak.
 • Yapabilirsiniz open, make changes & save the file directly sıkıştırılmış klasörden, açmadan.
 • Ayrıca backup important files WinZip Pro sürümünü kullanarak.
 • Yazılım ağırlıklı olarak tercih sebebidir. security & privacy features. Gelişmiş Şifreleme Standardı, erişmekte olduğunuz tüm dosya ve klasörler için ek güvenlik sunar.

  WinZip’in Gelişmiş Özellikleri

  Artık WinZip’in ne için kullanıldığını öğrendiğinize göre, bu yazılımın desteklediği özellikleri öğrenelim:

 • Uninterrupted Integration – arasında kesintisiz entegrasyon hizmeti aktarılır. My computer & File Explorer. Bu, Dosya Gezgini’nden çıkmak yerine dosyaları aralarında sürükleyip bırakabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, dosyaları herhangi bir kesinti olmadan Dosya Gezgini içinde sıkıştırabilir ve açabilirsiniz.
 • Network Support – XXencode, TAR, UUencode ve MIME gibi çeşitli internet dosya formatlarını destekler. Ayrıca tadını çıkarabilirsiniz WinZip Internet Browser Support Add-on tek bir tıklama ile arşivleri indirebilir ve açabilirsiniz. Bu Eklentiyi indirmek ücretsizdir ve Microsoft Internet Explorer ile Netscape Navigator’dan erişilebilir.
 • Automatic Installation – için WinZip kullanıyorsanız installation files in zip format, tüm kurulum dosyaları açılacak ve kurulum programı çalışacaktır. Ayrıca yükleme işleminin sonunda geçici dosyalar da temizlenir.
 • The WinZip Wizard – Bu, yazılımı sıkıştırma, sıkıştırmayı açma veya zip dosyalarına yükleme işlemlerini basitleştirmek için bu yazılım arabiriminde bulunan isteğe bağlı bir özelliktir. yardımı ile Wizard Interface, zip dosyalarını kullanma süreci daha kolay hale gelir. Ancak, WinZip’in ek özelliklerini kullanmak istiyorsanız, WinZip Classic Interface size uygun olacaktır.
 • Categorize Zip Folders – Dosyaları uygun bir şekilde sıralamak ve bulmak için zip klasörlerini birkaç kategori altında düzenleyebilirsiniz. Bu dosyalar, nereden geldiklerine veya ne zaman kaydedildiklerine veya açıldıklarına bakılmaksızın tarihe göre sıralanabilir. Favorite Zip folder diğer tüm klasörlerin içeriğini tek bir klasör oluşturuyormuş gibi değerlendirir. Bu özellik, tam tersini yapan standart Arşiv Aç iletişim kutusuyla çelişir. Bununla birlikte, şunları da kullanabilirsiniz: search option Dosyaları hızlı bir şekilde bulmak için.
 • Files That Unzip Themselves – Ayrıca gerektiğinde kendilerini açabilen dosyalar da oluşturabilirsiniz. Bu, adı verilen olağanüstü bir özellik sayesinde mümkündür. WinZip Self-Extractor Personal Edition. .zip dosyalarını sıkıştırmak ve alıcıya göndermek için bu sürümü kullanın. Bu dosyalar, bir kez alındıktan sonra, daha kolay erişim için kendilerini açarlar.
 • Virus Scanner Support – Birkaç üçüncü taraf virüsten koruma aracı, sıkıştırma araçlarını engeller ve bunlara tehdit olarak davranır. WinZip’in Virüs Tarayıcı Desteği, herhangi bir virüsten koruma programı tarafından kesintiye uğramamasını sağlar.

  Ücretsiz mi?

  Bu yazılım free to download only for the evaluation period. Bu, satın almadan önce özelliklerini keşfederek WinZip’i nasıl kullanacağınızı deneyebileceğiniz ve anlayabileceğiniz deneme sürümü gibidir. Değerlendirme süresi bittiğinde, buy a WinZip license kullanmaya devam etmek için. Yazılımı satın almak istemiyorsanız, yazılımı sistemden kaldırmanız önerilir.

  Nasıl Kurulur

  WinZip’in ne olduğunu ve ne için kullanıldığını öğrendiniz. Winzip’i kurmak ve kullanmak istiyorsanız, WinZip Deneme Sürümünü indirmek için verilen talimatları izleyin:

  1. Git WinZip indirme sayfası ve üzerine tıklayın TRY IT FREE deneme sürümünü yükleme seçeneği.


  2. Şuraya gidin: Downloads klasörünü açın ve yürütülebilir dosyaya çift tıklayın: winzip26-home.

  3. Burada, takip edin onscreen instructions Uygulamayı PC’nize yüklemek için

  4. Kurulduktan sonra, ekranda birkaç kısayol oluşturulacaktır. Desktop, Aşağıda gösterildiği gibi. üzerine çift tıklayabilirsiniz. Shortcut İstediğiniz uygulamaya erişmek için


  Erişmek için kısayollara çift tıklayın. WinZip nedir

  WinZip Nasıl Kullanılır

  1. Kurulumu tamamladıktan sonra şuraya gidin: any file ziplemek istediğiniz

  2. Herhangi bir dosyaya sağ tıkladığınızda, altında birden fazla seçenek göreceksiniz. WinZip.

  3. İhtiyacınıza göre istediğiniz seçeneği seçin:

 • Add/Move to Zip file
 • Add to <file name>.zip
 • Create a Split Zip File
 • Create a WinZip job
 • Replace files with Zipped files
 • Schedule for Deletion
 • Zip and Email <file name>.zip


  Şimdi, bilgisayarınızdaki herhangi bir dosyaya sağ tıkladığınızda, WinZip seçeneğinden birden fazla seçenek alacaksınız ve buna göre seçim yapabilirsiniz.

  Umarız bu kılavuz anlamanıza yardımcı olmuştur what is WinZip, what is WinZip used for, ve how to install & use WinZip. Bu makaleyle ilgili herhangi bir sorunuz / öneriniz varsa, lütfen bunları aşağıdaki yorumlar bölümüne bırakın.