Microsoft Word, aslında hala dünyanın önde gelen kelime işlemci yazılımıdır. Birçokları için teklif, fiyat teklifi, sözleşme ve diğer tüm satış belgelerini yazmak için tercih edilen yazılımdır. Bu nedenle, insanların bu belgelerin sonuna hızlı ve kolay bir şekilde imzalarını eklemek istemeleri anlaşılabilir. Baskı, el ile imzalama ve tarama zahmeti bile olmadan. Bu yazımızda, Word’de İmza Nasıl Eklenir – Öğretici hakkında konuşacağız. Hadi başlayalım!

İyi haber şu ki, bir Word belgesine imza eklemek aslında yapılabilir. İmzanızın altına otomatik olarak daha fazla metin ekleme seçeneği (basılı adınız ve adresiniz gibi) gibi hayatınızı kolaylaştıran birçok özellik de vardır.

İmzanızı bir Word belgesine eklemenin birçok yolu vardır. Ayrıca baskı sonrası imza için bir imza satırı ekleyebilir, dijital imza ekleyebilir veya kendi el yazısı imzanızı resim olarak da ekleyebilirsiniz.

İmza Satırı Ekle

İmza satırı, size veya bir başkasına, basılı bir belgeyi imzalamak için bir konum da sağlar. Word belgenizi yazdırmayı planlıyorsanız, imza satırı eklemek muhtemelen imza eklemenin en kolay yoludur.

Word belgenize imza satırı eklemek için Ekle > İmza Satırı’na tıklayın. Bu simge çoğunlukla Text Word şerit menü çubuğunuzun bölümü.

İçinde Signature Setup gösteren kutuya, imza ayrıntılarınızı doldurun. Ayrıca imzalayanın adını, unvanını ve e-posta adresini de ekleyebilirsiniz. Bu siz veya bir başkası da olabilir.

Ayrıca imzalayan için talimat verebilirsiniz. Hazır olduğunuzda, ardından öğesine dokunun. OK imza satırınızı eklemek için

İmza seçeneklerinizi onayladığınızda, bir çarpı işaretiyle birlikte bir imza satırı ve nerede imzalanacağını belirtmek için bir satır eklenir.

Artık bunu Word belgenizde uygun bir konuma da yerleştirebilirsiniz. Belge daha sonra yazdırıldıktan sonra veya Word belgenizi DOCX dosya biçiminde kaydettiyseniz bu konumda imzalanabilir. Ardından, bu noktada belgenize bir dijital imza da ekleyebilirsiniz.

Bir Word’e dijital imza nasıl eklenir

Bunu düşünüyor olabilirsin, Aren’t a digital signature and an electronic signature actually the same thing?

Ne yazık ki hayır. Dijital imzalar, özel bir yazılıma ve ayrıca hem göndericiden hem de alıcıdan alınan dijital bir sertifikaya ihtiyaç duyan, son derece güvenli, şifreli dijital işaretlerdir. Aslında veren bir şirketten bir sertifika satın almanız gerekir.

Elektronik imza ise yalnızca bir belgeye eklenen sanal bir işarettir. En yaygın olarak bir imza resmi veya elle yazılmış metin biçimindedir. Belgenin imzalandığı yazılıma bağlı olarak elektronik imzalar ekstra güvenlik özellikleri ile birlikte gelebilir. İmzanın saatini ve tarihini de içeren sertifikalar gibi. Hem elektronik hem de dijital imzalar yasal, güvenli ve aynı zamanda tamamen uygulanabilir.

Bir Word belgesine dijital imza eklemek istiyorsanız şu adımları izlemeniz gerekir:

 • İmlecinizi Word belgesinde imzalamak istediğiniz alana getirin.
 • Seç Sokmak sekme.
 • seçin Metin grubu açın ve ardından İmza satırı liste.
 • Musluk Microsoft Office İmza Hattı ve İmza Kurulumu diyalog kutusu göstermelidir.
 • Uygun verileri girin – imzalayanın adı, unvanı, e-posta adresi ve ayrıca diğer talimatlar. Ve gerekirse kutuları işaretleyin (eğer imzalıyorsanız bunlar sizin bilgileriniz olacaktır). Musluk Tamam.
 • İmza alanına sağ tıklayın ve adınızı yazın veya imzanızın bir resmini de yükleyin.

Resim İmzası Ekle

El yazısı imzanızı kullanmayı tercih ederseniz, bir resim çekebilir veya bir kopyasını tarayabilir ve ardından bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Ardından imzanızın bir görüntüsünü Word belgesine ekleyebilirsiniz.

word'e imza ekleme

Resmi belgenize manuel olarak eklemek için Ekle > Resimler’e dokunun. Alternatif olarak, imza satırınıza iki kez dokunun ve ardından Select Image imza satırınıza eklemek için.

İçinde Insert Pictures menü kutusu, dokunun From a File ve imza görüntü dosyanızı seçin. Oradan, öğesine dokunun. Sign Resmi imza satırınıza yerleştirmek için

Eklendiğinde, imzanızı içeren resim dosyası imza satırınızın üzerine eklenecektir.

Word’e elektronik imza nasıl eklenir

Çoğu kişi belgelerine elektronik imzalar (dijital imzaların aksine) eklemek isteyecektir. Neyse ki, Microsoft Word bunu yapmayı kolaylaştırıyor. Ayarladığınızda, yalnızca birkaç tıklama alır.

Microsoft Word belgelerinize elektronik imza eklemek için aşağıdaki basit adımları izleyin:

 • İlk olarak, imzanızı boş bir beyaz kağıdın ortasına el ile yazın.
 • İmzayı tarayın ve ardından aşağıdaki dosya biçimlerinden birinde bilgisayarınıza kaydedin: .bmp, .gif, .png, .jpg.
 • simgesine dokunarak resim dosyasını Microsoft Word’de açın. Sokmak sekme ve seçme Resimler.
 • Resmin üzerine tıklayın ve kullanarak düzenleyin Resim Araçları Formatı sekme.
 • Resmi düzenlemeyi bitirdiğinizde, resme sağ tıklayın ve Resim Olarak Kaydet.
 • Bir belgeye elektronik imza eklemek istediğinizde. Sonra seçin Sokmak ve Resimler ve düzenlenen resim dosyasını bulun, onu da belgede uygun yere sürükleyip bırakın.

Üçüncü taraf uygulamalar ne olacak?

Word tarafından sağlanan işlevsellik sağlam olsa da, diğer araçlar kadar çok seçenek sunmuyor. gibi üçüncü taraf uygulamalar PandaDoc ve DocuSign hayatınızı kolaylaştırabilecek bir dizi özellik verin. Belgeleri göndermek veya almak söz konusu olduğunda.

Bir imza uygulaması kullanmayı seçerken aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

 • Cihazlar arasında uyumlu

Microsoft Word aslında birçok cihaz ve cihaz platformunda (Apple ve Android gibi) farklı imza işlevlerine sahiptir. Bir uygulamayı kullanmak, tüm cihazlarınızda aynı özelliklerle birlikte aynı yazılımı kullanmanıza izin verir.

 • Ekstra bir güvenlik katmanı ekler

Belgeleri imzalamak için özel olarak tasarlanmış uygulamalar, bir belge imzalandığında anında bir sertifika oluşturulması gibi ek bir koruma katmanına sahiptir. Buna imzanın tamamlandığı saat ve tarih de dahildir.

 • Diğer formatlara aktarılabilir

İmzalı bir belgeyi aslında Microsoft Word’ün aksine PDF olarak göndermek istiyorsanız. Ardından da indirebilir ve ardından istediğiniz formatta gönderebilirsiniz.

PandaDoc ile bir Word belgesine nasıl imza eklenir

PandaDoc elektronik imza yazılımını kullanarak bir Microsoft Word belgesine nasıl elektronik imza ekleneceğini görelim:

 • PandaDoc’ta oturum açın ve ardından New Document buton.
 • öğesine dokunun. Yüklemek sekmesine gidin ve Word dosyasını sürükleyip bırakın veya Yerel Bir Dosya Seçin.
 • Seç Olduğu Gibi Görüntüle buton. Belge PandaDoc düzenleyicide gösterilecektir.
 • öğesine dokunun. İmza Bir imza alanını belgeye sürükleyip bırakmak için sağdaki menüdeki sekmesine tıklayın.
 • İmza kutusunu seçin ve ardından kendinizi alıcı olarak atayın veya yeni bir kişi ekleyin.
 • Kutuya çift dokunarak imzayı yapın. Ayrıca bir resim yükleyebilir, imzayı çizebilir veya manuel olarak girebilirsiniz.
 • Seç Tamamlayınız düğmesini tıklayın ve ardından dosyayı tercih ettiğiniz biçimde indirin.

Çözüm

Pekala, hepsi bu kadardı Millet! Umarım bu makaleyi beğenirsiniz ve sizin için de faydalı olur. Bize geri bildirimde bulunun. Ayrıca, bu makaleyle ilgili başka sorularınız ve sorunlarınız varsa. O zaman aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Sana kısa zamanda geri dönüş yapacağız.

İyi günler!

Ayrıca Bakınız: Microsoft Word’de Dikey veya Yatay Çizgi Nasıl Eklenir