bu Xbox Game Pass, aylık bir ücret karşılığında 100’den fazla oyun oynamanın harika bir yoludur. Kitaplık sıkıcı hale gelirse ve/veya hizmeti bırakmak istiyorsanız, bu kılavuz size Xbox Game Pass aboneliğini nasıl iptal edebileceğinizi gösterir. Bu yazımızda Xbox Game Pass Nasıl İptal Edilir – Öğretici hakkında konuşacağız. Hadi başlayalım!

Microsoft tanıtıldı Xbox Oyunu Haziran 2017’de pas geçin. Ayda 9,99 ABD doları karşılığında Xbox sahipleri, 100’den fazla oyundan oluşan dönüşümlü bir kitaplığa da erişebildi. Servis ayrıca bu oyunları dijital kitaplığınızda bulundurmak isterseniz indirim de veriyor. Ayrıca, kullanıcılar bir Windows PC’de Xbox Play Anywhere oyunlarına da erişebildiler.

İki yıl sonra Microsoft, Windows 10 için aylık 9,99 ABD dolarına mal olan benzer, bağımsız, yiyebildiğiniz kadar yiyebileceğiniz bir hizmet sundu. Şirket ayrıca, her ikisini de Xbox Live Gold ile birleştiren Xbox Game Pass Ultimate’ı ayda 14,99 ABD doları karşılığında piyasaya sürdü.

Bununla birlikte, bu kılavuz size bu abonelikleri nasıl iptal edebileceğinizi gösterir. Sonuçta, hepsi Microsoft’un web sitesi aracılığıyla yapılır, ancak bir PC’ye bile erişmeden konsolda Xbox Game Pass, Xbox Game Pass Ultimate ve Xbox Live Gold’u iptal edebilirsiniz. PC için Xbox Game Pass’i iptal etmek için bir bilgisayar gerekir.

Xbox Game Pass’i İptal Ettiğinizde Aslında Ne Olur?

Microsoft aslında bir Xbox Game Pass aboneliğini sona erdirmek için iki yol sunar ve her birinin farklı sonuçları vardır.

 • Xbox Game Pass’i İptal Etme: Aboneliğinizi iptal ederseniz, kısmi bir geri ödeme alma veya aboneliğinizi bittiğinde sona erdirme seçeneğiniz vardır.
 • Otomatik yenilemeyi kapatma: Aboneliğinizde yinelenen faturalandırmaya son verirseniz, aboneliğiniz bittiğinde Microsoft bunu otomatik olarak iptal eder.

Xbox Game Pass’i iptal etmek, kayıt döneminiz boyunca kazandığınız başarıları etkilemez. Ayrıca oyunları oynarken kaydettiğiniz ilerlemeyi de kaybetmezsiniz.

Daha sonra tekrar abone olmaya karar verirseniz, kaydetme verileriniz konsolunuzda veya bulutta mevcut olduğu sürece kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bir oyunun dijital veya fiziksel bir kopyasını satın alırsanız, kaldığınız yerden oynamaya devam etmenize de izin verebilirsiniz. Xbox Game Pass’e aboneyken başlattığınız.

Bunu aklında tut

Çok nadir durumlarda, Xbox Game Pass’i iptal etmek, gerçekten sahip olduğunuz uyumlu oyunların fiziksel veya dijital kopyalarını oynamanıza engel olabilir. Bu olursa, Microsoft müşteri desteğine başvurun. Xbox Game Pass’i iptal ettiğinizde sahip olduğunuz oyunlara erişiminizi kesinlikle kaybetmemelisiniz.

Xbox Game Pass Nasıl İptal Edilir

Xbox Game Pass’i iptal etmenin tek yolu, aslında Microsoft web sitesini kullanmaktır. Bunu bir bilgisayarda, telefonda ve hatta Xbox One’ınızdaki web tarayıcısında yapabilirsiniz.

Önemli

Aboneliğinizi yönetmek veya iptal etmek için seçeneği görmüyorsanız. Ve sizler telefonunuzda veya Xbox One’da bir web tarayıcısı kullanıyorsunuz, ardından farklı bir tarayıcı deneyin veya bir bilgisayara geçin.

Bakalım Xbox Game Pass’i nasıl iptal edebiliriz:

 • İlk olarak, şuraya gidin: hesap.microsoft.com.
 • sonra dokunun Hizmetler ve abonelikler.
 • İstenirse, kullanıcı adınızı ve şifrenizi de girin ve öğesine dokunun. Kayıt olmak.
 • Hizmetleriniz ve abonelikleriniz listesinde Xbox Game Pass’i bulun ve ardından Üstesinden gelmek.
 • Musluk İptal etmek.
 • Bir seçenek belirleyin ve ardından Sonraki.
 • Musluk İptal İşlemini Onayla.
 • Xbox Game Pass aboneliğiniz şimdi iptal edilecek.

Xbox Game Pass Otomatik Yenilemeyi Nasıl Kapatabiliriz?

Xbox Game Pass’i iptal etmenin diğer bir yolu da otomatik yenilemeyi kapatmaktır. Bu seçenek, Xbox Game Pass’i mevcut abonelik sürenizin sonuna kadar etkin durumda bırakan iptal seçeneğiyle aynıdır. Bu seçeneği kullandığınızda, aboneliğiniz sona erene kadar Game Pass oyunlarınızı oynamaya devam edebileceksiniz.

Mevcut abonelik süreniz sona ermeden Game Pass ile işinizin bitebileceğini düşünüyorsanız bu rotaya gidin. Aboneliğin otomatik olarak yenilenmesini de engeller. Abonelik sürenizin sonuna gelirseniz ve hala hizmetten oyun oynuyorsanız. Tek yapmanız gereken yeniden üye olmak.

Xbox Game Pass için otomatik yenilemeyi nasıl kapatabileceğimizi görelim:

 • İlk olarak, şuraya gidin: hesap.microsoft.com.
 • sonra dokunun Hizmetler ve abonelikler.

xbox oyun geçişini iptal et

 • Listede Xbox Game Pass’i bulun ve öğesine dokunun. Üstesinden gelmek.
 • basmak Değişiklik.
 • sonra tıklayın Yinelenen faturalamayı kapat.
 • Musluk İptal İşlemini Onayla.
 • Abonelik süreniz bittiğinde, Microsoft sizden tekrar ücret almaz. Ayrıca Xbox Game Pass oyunlarınıza erişiminizi de kaybedeceksiniz.

Çözüm

Pekala, hepsi bu kadardı Millet! Umarım bu Xbox oyun geçişini iptal et makalesini beğenirsiniz ve sizin için de yararlı bulursunuz. Bize geri bildirimde bulunun. Ayrıca, bu makaleyle ilgili başka sorularınız ve sorunlarınız varsa. O zaman aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Sana kısa zamanda geri dönüş yapacağız.

İyi günler!

Ayrıca Bakınız: Bilmeniz Gereken En İyi Xbox One Denetleyicisi