Orijinal olarak Xbox Media Player olarak adlandırılan Kodi, ilk olarak 2002’de orijinal Xbox üzerinde çalışmak üzere oluşturuldu. Kodi geliştiricileri 29 Aralık 2017’de duyurdular. Artık popüler Xbox one konsolu için kullanılabilir. Kodi, orijinal Xbox için bir medya oynatıcı olarak başladı. Bu tam daire geliyor, ona bir tür şiir var. Eğer o şiir sizi de etkiliyorsa. Ayrıca, konsolunuzdan her türlü içeriği yayınlama yeteneği ile daha da iyi. Bu eğitim size Kodi’nin nasıl kurulacağını gösterecek. Xbox One ve bir veya iki kanal da ekleyin.

Xbox One, 1 TB’a kadar depolama alanına sahip güçlü bir konsoldur. Oyunlar bu alanın çoğunu kaplarken, bazılarını bir veya iki film için kullanmak, bazı müzikler ve belki bazı TV şovları bu depolamanın iyi bir kullanımıdır. İsterseniz, evinizin başka bir yerindeki bir medya sunucusundan da içerik akışı yapabilirsiniz.

Kodi ekibine göre, mevcut sürümün artık bazı sınırlamaları var. Xbox One için Kodi, Microsoft’un UWP sisteminin doğası gereği diğer sürümler kadar tam özellikli değildir. Apple gibi Microsoft da bir uygulamanın neler yapabileceğini kontrol eden uygulamalar için bağımsız bir ekosistem oluşturmuştur. Neye erişebileceği ve nasıl çalıştığı. Bu, istikrar ve güvenliğe yardımcı olmak içindir. Ancak, Android’de veya başka yerlerde olduğu kadar özgürlük olmadığı anlamına gelir.

Tüm Kodi & Plex Kullanıcılarının Dikkatine:

Eğitimimize başlamadan önce. Korunmasızken çevrimiçi akışın potansiyel tehlikeleri hakkında size birkaç gerçek:

 • ISS’niz, web’de görüntülediğiniz ve yayınladığınız her şeye doğrudan bir pencereye sahiptir.
 • ISS’nizin, görüntülediğiniz içerikle ilgili bilgileri satmasına artık YASAL OLARAK izin verilmektedir.
 • Çoğu ISS, davalarla doğrudan ilgilenmek istemez. Bu nedenle çoğu zaman kendilerini korumak için görüntüleme bilgilerinizi ileterek gizliliğinizden daha fazla ödün verirler.

Görüntüleme ve kimliğinizi korumanın tek yolu. Bir VPN kullanmalısın. İçeriği doğrudan ISS’niz aracılığıyla buharlaştırıyorsanız. O zaman potansiyel olarak internette görüntülediğiniz her şeyi ifşa ediyorsunuz. Hem onlara hem de onların çıkarlarını koruyor olabilecekleri kişilere.

Bir VPN bunu korur. Bu 2 bağlantıyı takip edin ve kısa sürede güvenli bir şekilde yayın yapmaya başlayın:

 • Ekspres VPN bizim seçimimizdir. son derece hızlıdırlar ve güvenlikleri birinci sınıftır. Ayrıca, sınırlı bir süre için üç ay ücretsiz kullanabilirsiniz.

Kodi’yi Xbox One’a Yükleme:

Temmuz 2017’de, Kodi’nin rutin Windows 10’da bir UWP uygulaması olarak kullanılmaya başlamasıyla ilk zayıf yaşam belirtileri fark edildi. İlk olarak 2017’nin sonunda Xbox One için piyasaya sürülen geliştiricilerin, kararlılığı artırmak ve bazı şeyler yapmak için zamanları oldu. kullanmaya değer kılmaya yardımcı olan temel ince ayarlar.

O andan itibaren, tüm parçaları ve parçaları yerine yerleştirmek için yavaş yavaş ilerleyin. Sonra Kodi büyüdü ve Xbox için her şey hazırdı. 2017 yılının Kasım ayı civarında, UWP kodunu ana Kodi kod tabanında birleştirirler ve son aşamalar başlayabilir.

O andan itibaren Kodi, Windows cihazlarında kurabilecekleri test yapılarını hızla geliştirebildi ve UWP varyasyonunu bugün olduğu gibi iyileştirmeye devam etti.

Diğer büyük gelişme, Kodi’yi yandan yüklemek yerine doğrudan yükleme yeteneğidir. Bu çok zaman kazandırır!

 • Xbox One’ınızı ve TV’nizi açın ve yüklenmesini bekleyin.
 • Ara’yı seçin ve kutuya Kodi’yi girin.
 • Kodi’nin göründüğünü gördüğünüzde Al’ı seçin ve yüklenmesine izin verin.
 • Bittiğinde Kodi’yi başlatın.

Kodi’yi daha önce Xbox’ta kullandıysanız, tüm seçeneklerinizle birlikte tanıdık panoyu göreceksiniz. Sol menüde ve herhangi bir içerikte, bu sol menü seçenekleriyle erişilen merkeze yüklersiniz. Ama yine de USB veya harici depolama kullanma yeteneğine sahip değil. Çünkü Kodi henüz buna hazır değil. Yine de, bir Windows bilgisayarında bir NFS paylaşımı kurabilirsiniz.

Kodi eklentiler olmadan pek bir şey değil, o yüzden Exodus’u yükleyelim. Her türlü içeriğe kapı açan benim vazgeçilmez eklentim.

Adım:

 • Kodi’yi açın ve yüklenmesine izin verin.
 • Ayarlar ve Bilinmeyen Kaynaklar’ı seçin ve açık konuma getirin.
 • Sistem’i ve ardından Dosya Yöneticisi’ni seçin.
 • Ardından, Kaynak ekle’yi seçin.
 • gördüğünüz yeri seçin ve ‘https://iac.github.io’ ekleyin ve Tamam’a basın.
 • Redux olarak adlandırın ve Tamam’ı seçin.
 • Sistem Menüsüne geri dönün ve Eklentiler’i seçin.
 • Zip dosyasından Yükle’yi seçin ve menüden Redux’u seçin.
 • Ve repository.exodusredux zip dosyasını seçin.
 • Depodan Yükle’yi seçin ve Exodus Redux Repo’yu seçin.
 • Ardından Video eklentileri, Exodus Redux ve Yükle’yi seçin.
 • İstendiğinde ek eklentiler yüklemek için Tamam’ı seçin.
 • Kodi ana ekranına gidin ve Exodus Redux’u seçin.

artık size açık bir içerik dünyanız var.

Windows 10’da NFS Paylaşımı Ayarlayın:

Ağ Dosya Sistemi (NFS), çoklu disk kurulumundan ve paylaşılan bir ağdaki dizinlerden verilerin depolanmasına ve toplanmasına izin veren bir dosyadır.

Unix benzeri bir işletim sistemine bir NFS (Ağ Dosya Sistemi) paylaşımı eklemenin başarılması kolay bir iş olduğunu hepimiz biliyoruz. Bir Windows 10 PC’de işler o kadar basit değil, ancak doğru rehberlikle işlem yine de başarılı olabilir. Yazma sırasında, Kodi’nin Xbox One sürümü akış için yalnızca NFS paylaşımlarıyla çalışır. Bu, medya sunucunuzda Kodi tarafından erişilebilmesi için yeni bir paylaşılan klasör oluşturmak anlamına gelir. Fazladan bir adım ama yeterince basit.

Bu paylaşım sınırlaması biraz acı verici olabilir, ancak Kodi kullanarak akışı etkilememelidir.

Kodi, Xbox bir ve VPN:

Kodi yasadışı değil. Kodi’yi bir Xbox One’a yüklemek yasa dışı değildir. Exodus’u kurmak teknik olarak yasa dışı değildir. İşlerin zorlaştığı yer, telif hakkıyla korunan içeriğe erişmek için bunlardan birini veya hepsini kullandığınız zamandır. Birçok akış meşru olduklarını açıkça belirtse de, hepsi bunu yapmaz, bu araçları kullanarak yanlışlıkla yasadışı akışlara erişmek çok kolaydır.

Kendinizi ve kişisel bilgilerinizi korumak için bir VPN’e ihtiyacınız var. Bu, hepsini bir VPN güvenliği içinde yapmanın çok önemli olduğu anlamına gelir.

Kodi’nin Xbox konsoluna dönüşü hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu, iki şirketle yeni ve daha iyi ortaklığın başlangıcı mı? Yorum bölümünde düşüncelerinizi bize bildirin. Sizlerin ne düşündüğünü bilmek isteriz. Bu gönderiyi faydalı bulacağınızı umuyoruz.

Ayrıca Bakınız: 0xc1900101 Windows’ta yükleme hataları 10- Nasıl düzeltilir?