Herkes hesap ayrıntılarını ve o hesabın içeriğini güvende tutmak ister. Bu kılavuzda, Yahoo Mail’e nasıl güvenli bir şekilde erişebileceğinizi paylaşacağız.

Yahoo Mail’de Güvenli Bir Şekilde Oturum Açma

E-posta hesabınız çok sayıda gizli veri, önemli e-postalar, banka bilgileri ve e-posta hesabının sahibi olursa hayatının kaosuna yol açabilecek birçok şey içerebilir. Yahoo hesabınıza başka hiç kimsenin erişmemesini sağlamak / herhangi bir bilgisayar korsanının kişisel bilgilerinizi almasını önlemek için bu önlemleri alın; Her kullanıcı belirli önlemler almalıdır.

Güvenli ve korumalı bir parola oluşturun

En iyisi, harflerin, benzersiz karakterlerin ve sayısal karakterlerin bir kombinasyonunu kullanan güvenli bir paroladır. Ancak, bir şifreyi hatırlamak da çok zordur. Bir şifre yöneticisi önerisi kullanarak güvenli bir şifre oluşturmak veya kendinizinkini oluşturmak daha iyidir.

Yahoo Mail’in güvenlik özelliklerini etkinleştirin

Yahoo e-posta hesabı, ib’de her zaman doğrulanmanızı sağlayan entegre güvenlik özellikleri sunar.

Sağ üst köşedeki Profil simgesine tıklayın => Hesap ayarları => Hesap Güvenliği. Ardından, bunları etkinleştirmek için aşağıdaki işlevlerin listesini izleyin.

İki adımlı doğrulamayı etkinleştir

E-posta veya herhangi bir hizmet için iki aşamalı doğrulama, OTP bankalarının bir işlem için doğrulaması gereken şeydir. İki adımlı doğrulama, Yahoo Mail hesabına erişmeye çalıştığınızı da sağlar.

Bir cep telefonu numarası ekleyerek ve tek bir şifre kullanarak doğrulayarak iki adımlı doğrulamayı etkinleştirin.

Uygulama şifresi oluştur

Yahoo postasını bir posta istemcisinde veya bir üçüncü taraf hizmetinde kullanmak istiyorsanız, gerçek parolayı paylaşamazsınız. Hesap Güvenliği’nde uygulamaya özel bir parola oluşturma olanağınız vardır. Aynı Yahoo kimliğini de kullanabilirsiniz, ancak parola uygulamaya özel olacaktır. Yahoo hesabınızın şifresini değiştirseniz bile, uygulamaya erişimi engellemeyecektir.

Yahoo Hesap Anahtarını Etkinleştir

Not: Yahoo alışılmadık bir özellik sundu: Yahoo erişim mührü. Yalnızca oturum açma kutusunda damga gösterildiğinde erişime izin verdi. Mühür, orijinalliği garanti etmeye yardımcı olur. İşlev artık mevcut değil.

Yahoo Hesap Anahtarını Etkinleştir

Hesap Güvenliği’nde ilk seçenek Yahoo Hesap Anahtarıdır. Giriş yapmak veya hemen doğrulamak için kullanabilirsiniz.

  • Yahoo mobil uygulamasını indirin ve Yahoo hesabınızla oturum açın.
  • Ardından, şuraya gidin: YAK URL’si ve Bana Bildir’e tıklayın.
  • Yahoo Mail uygulamasında bilgilendirileceksiniz. Onaylamak için Evet’e dokunun.
  • YAK URL’sine dönün, burada her zaman Yahoo hesap anahtarını kullanmayı seçebilirsiniz.

Onayladığınızda, tek yapmanız gereken telefonunuzdan tekrar onaylamak ve erişim daha kolay ve daha güvenli olacaktır. Ancak, hesap anahtarını etkinleştirmek için 2 adımlı doğrulamayı devre dışı bırakır. Uygulamayı kaldırırsanız hesabınızı geri yüklemek için her şeyi geri yüklemeniz gerekeceğini unutmayın.

Uygun SSL şifreli URL’yi kullanarak hesabınıza giriş yaptığınızdan emin olun.

SSL artık bir norm haline gelse de bu öneri bir hatırlatmadır. Bir şifre veya işlemin yapıldığı tüm güvenli bağlantılar, URL’nin başında HTTPS olmalıdır.

Eğer kelimeyi görebilirsen https site adresinden önce bağlantınızın güvenli olduğunu düşünün. Orada aynı kelimeyi görmüyorsanız, giriş yapmaya çalışmayın. Büyük ihtimalle tarayıcınız da sizi bilgilendirecektir.

Bu nedenle, hesap kimlik bilgilerinizi her girdiğinizde, tarayıcının adres çubuğundaki URL’yi kontrol edin ve URL’nin şununla başladığından emin olun. https://login.yahoo.com/.

Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen aşağıdaki yorumda bize bildirin.