Telefonunuzdaki ekran mesajı gösteriyor mu? Emergency Calls Only ve nedenini merak ediyorsun? Bu gönderide, bu mesajın telefonunuzda görüntülenmesine neden olan yaygın şeyleri ele alacağız. Ve normal arama yapmanızı sağlamadı.

Android kullanıcılarının uğraştığı en yaygın sorunlardan biri, Emergency calls only. Bu, herhangi bir arama yapmanıza veya ahizenin diğer şebeke tabanlı işlevlerini kullanmanıza izin vermez. Teknik olarak konuşursak, bazı temel özellikleri kullanamıyorsunuz ve bu çok sinir bozucu olabilir.

Ancak, bir Android akıllı telefonun diğer yaygın sorunları gibi. Telefonunuz ne olursa olsun uygulayabileceğiniz birkaç düzeltme vardır.

Ayrıca, telefonunuz yalnızca acil aramalar diyorsa uygulayabileceğiniz çözümleri içeren eksiksiz bir kılavuz hazırladık. Ancak bu, Android çalıştıran herhangi bir telefon için uygundur. Lafı fazla uzatmadan gelin bu sorundan nasıl kurtulabileceğinizi görelim.

Faturanızı Ödediniz mi?

Kablosuz operatörünüze ödeme yaptığınızdan bu yana bir süre geçti mi? Bazı kullanıcılar bazen faturalarını ödemeyi tamamen unuturlar. Ve taşıyıcı onları ağdan ayırır. Öyleyse, operatörünüz hizmetinizi kapatmış olabilir. Temel olarak, bu durumda, telefon sorunsuz çalıştığı için teknik bir sorun değil. Kablosuz faturanızın ödendiğinden ve telefonunuzun oldukça hızlı bir şekilde normale dönmesinden emin olun. Olası bir düzeltmeyi düşünmeden önce aboneliğinizi ödediğinizden emin olun.

Sim Kart Düzgün Yerleştirildi mi, Takılmadı mı?

SIM Kartınız takılmamışsa veya düzgün oturmamışsa. Bu, telefonunuzun yalnızca 911’e yapılan aramalara izin vermesine neden olabilir. SIM Kartınızın yuvaya güvenli bir şekilde takıldığından emin olun. Çıkarıp tekrar yerine oturtmaktan zarar gelmeyebilir.

Acil aramalar sadece

SIM kart çok küçük. Genellikle bir tırnağın boyutundadır ve pilin yakınında bir yerde veya yandaki çıkarılabilir bir yuvada bulunur. SIM kartın cihazınızda nerede olduğunu bilmiyorsanız, cihazınızın belgelerine bakın.

Arızalı olması durumunda farklı bir SIM kart da denemek isteyebilirsiniz. Kablosuz operatörünüzden ücretsiz olarak yeni bir SIM kart alabilmeniz gerekir.

Not:

Tüm cihazlar bir SIM Kart kullanmaz, ancak bu günlerin çoğu kullanıyor.

Telefonunuzu Yeniden Başlattınız mı?

Telefonunuzu henüz kapatmayı denemediyseniz, bunu yapın. Bazen basit bir yeniden başlatma birçok şeyi çözebilir. Telefonu kapatın. Birkaç saniye bırakın. Sonra tekrar açın. Ve ağın şimdi düzgün çalışıp çalışmadığına bakın.

Hizmet Kesintisi?

Bazen operatörün ağında bir sorun olabilir. Bu, telefonunuzun düzgün çalışmamasına neden olur. Çoğu durumda, telefon Emergency calls only varsayılan olarak mesaj.

Uygun Bir Sinyal Alıyor musunuz:

Peki, telefonunuzun aşağıdakileri görüntüleyebileceği bu senaryoyu göz ardı etmeyelim. Emergency Calls Only ağla ilgili sorun nedeniyle. Ağınızdaki bir kablosuz kuleye bağlanamadığında bu mesajı gösterir. Acil aramalara izin verir. Çünkü kablosuz operatörünüzün ağının bir parçası olmayan bir kuleye bağlı.

Telefonunuzda bir ayar olup olmadığını kontrol etmek isteyebilirsiniz. sırasında arama yapmanızı sağlar. Roaming. Eğer bunu yaparsan. O zaman kablosuz operatörünüz aramalar için daha fazla ücret alabilir.

Son: Fabrika Ayarlarına Sıfırlama:

Yeterince şanssızsanız ve yukarıdaki maddelerin hepsini denediyseniz. Ve Emergency Calls Only mesajı hala görünüyor. Ardından, cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamayı denemek isteyebilirsiniz. Fabrikanız telefonunuzu sıfırlamadan önce verilerinizin tam yedeğini aldığınızdan emin olun.

Bunu yapmazsanız, Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla’ya gidin. Hazır olana ve Google hesabınızla senkronize edilene kadar beklemeniz gerekir. Bundan sonra şu adımları izleyin:

  • Ayarlar’a gidin ve Sistem menüsünü arayın, ardından üzerine dokunun.
  • Sıfırla seçeneğini seçin
  • Buradan Tüm verileri sil (fabrika ayarlarına sıfırlama) öğesini seçin.
  • Ardından sayfanın en altına gidin ve Telefonu sıfırla öğesini bulun ve seçin
  • Cihazınızın PIN’ini girin
  • Devam’ı seçin
  • Ardından Her şeyi sil’i seçin.
  • İşlem bitene ve telefon yeniden başlayana kadar bekleyin

Yine, diğer durumlarda olduğu gibi. Bu adımlar, telefona bağlı olarak biraz farklı olabilir.

Telefonunuza bir çözüm bulacağınızı umuyoruz. Sadece acil aramalar diyordu. Ayrıca, bu makaleyle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin. İyi günler!

Ayrıca Bakınız: Facebook tam site nasıl görüntülenir – Masaüstü Sürümü