Ne!!! Bu doğru mu?

Forbes, İş haftası, New York Times, Erkek Sağlığı, Adını koy. Büyük adamlar, oyuna erken girdiklerinden ya da onları destekleyen bazı popüler basılı yayınlara sahip olduklarından, istediklerini elde edebileceklerini düşünüyorlar.

Siktir et şunu!

Kullanıcıları daha fazla değiştirmeye ve dinlemeye başlasalar iyi olur, yoksa trafiklerinin yokuş aşağı gideceğinden eminim. İşte ana akım web sitelerinden beni hasta eden 5 alışkanlık.

1. Gösterim sayısını artırmak için birçok farklı sayfada hikayeler yayınlamak


bunları hiç gördün mü Top 25 Web Celebrities veya Top 20 Richest People in the World listeler Forbes? Listedeki öğelerin sayısı, bilgileri görüntülemek için kullandıkları sayfaların sayısıdır…. Slayt gösterileri buna derler. ben buna derim trying to get as many page views as possible from each visitor to make more advertising money because we are some greedy folks!

Ve bu uygulama listelerle sınırlı değil. Wired veya PC World’e bir göz atarsanız, 500 kelimelik hikayelerin bile iki veya daha fazla sayfaya ayrıldığını fark edeceksiniz!

Haydi beyler, kullanıcının işini kolaylaştırın ve her şeyi aynı sayfaya koyun.

2. Açılış sayfalarını reklamlarla kullanma


sıçrama sayfaları

Beni ana sayfası yerine büyük bir reklamla karşılayan bir web sitesini ziyaret ettiğimde, her zaman kafamı kaşırım ve şöyle düşünürüm: Did I just type businessweek.com or annoythefuckoutofme.com?

İnternet kullanıcıları işleri hızlı yapmak isterler çünkü böyle düşünürler. Bilgileri tarayabilmek istiyorlar. Filtrelemek için. Belirli veri bitlerini aramak için. Web sitenize geldiklerinde yalnızca büyük bir reklam ve görmek için tıklamaları gereken bir bağlantı göreceklerdir. real web sitesi, heck, sadece başka bir yere gidecekler.

3. Kaynaklara veya adı geçen web sitelerine bağlantı vermemek


bağlantı yok

Bir süre öncesine kadar, web yöneticileri arasında, ziyaretçilerin sitenize girmesini istiyorsanız, asla harici sayfalara bağlantı vermemeniz gerektiğini belirten bir tartışma vardı. Bunun bir efsane olduğu kanıtlanmıştır. Ziyaretçiler içeriğinizi beğenirse, her zaman Back düğmesini tıklayın veya gelecekte tekrar ziyaret edin.

Bu bir efsane ama sanırım ana akım medya sitelerine bundan bahsetmeyi unuttuk. Aslında, devler gibi Wall Street Dergisi ve New York Times nadiren diğer sitelere bağlantı verir. Daha da kötüsü, bazen makalede ele aldıkları web sitesine bağlantı bile vermezler ve okuyucunun URL’yi tahmin etmeye veya Google’da aramaya çalışması gerekir. Deli….

4. Pop-up reklamları kullanma


pop-reklamlar-can sıkıcı

Aslında 2008, neredeyse 2009 ve bazı web siteleri hala yüzümüze şeytani pop-up’lar mı çekiyor?

Şunu hayal edin: Harika bir hikaye hakkında bir bağlantı buldunuz, tıklayıp okumaya başlıyorsunuz, anlamaya başladığınızda ilginç görünüyor BANG! Bir ankete katılmanızı veya bir şey satın almanızı teşvik eden bir açılır pencere görünür.

Çoğu zaman şey hareket halindedir ve kapatmak için farenizle onu kovalamanız gerekir.

Tanrım, pop-up’lardan nefret ederim.

5. İçeriğe erişmek için kayıt gerektirme


kayıt gerekli

İnternette gezinirken şunu netleştirelim, bilgi almak istiyorum, tersi değil. Kesinlikle gerekli olmadıkça beni kaydolmaya ve e-posta adresimi ve diğer kişisel bilgilerimi bırakmaya zorlamayın (yani sunduğunuz şey kaydın acısına katlanacağım kadar iyi değilse).

Bu durum o kadar sinir bozucu ki, İnternet kullanıcılarına kayıt işlemini atlayabilmeleri için bu siteler için geçerli kullanıcı adları ve şifreler sağlama konusunda uzmanlaşmış web siteleriniz bile var.