0x80040003 yazıcı hatasını düzeltmek istiyor musunuz? Pek çok Windows kullanıcısı, yerel olarak bağlı yazıcılarında bir şeyler yazdırmaya çalıştıklarında hatayı aldıklarını bildiriyor. hata mesajı Your printer has experienced an unexpected configuration problem. Bazı durumlarda, mesajın yanında bu hata kodları görünebilir: 0x80070002, 0x80040154, 0x80040003.

Yazıcı Hatası 0x80040003 Nedenleri:

Çeşitli kullanıcı raporlarına ve sorunu çözmek için yaygın olarak kullanılan onarım stratejilerine baktıktan sonra bu sorunu inceliyoruz. Bu belirli hata mesajını tetikleyen farklı nedenler vardır:

  • Hatalı giriş – Windows 10/8.1’de hatanın bir arızalı yazıcı durumundan kaynaklanma olasılığı vardır. Bu olduğunda, hiçbir şey yazdıramazsınız. Yazıcı, Yazıcı ve tarayıcılar içinde çalışır durumda görünse bile. Bu durumda, Windows Yazıcı Sorun Giderici’yi kullandıktan sonra veya yalnızca Yazıcı ve tarayıcılar menüsüne yazıcıyı yeniden ekleyerek sorunu çözebilirsiniz.
  • Eski yazıcı sürücüsü – Hatanın oluşmasının diğer bir nedeni, güncel olmayan bir yazıcı sürücüsüdür. Kendilerini aynı durumda bulan birçok kullanıcı, yeni varyanta güncellemek için Windows Update’i kullandıktan veya sürücüyü manuel olarak güncelledikten sonra sorunu çözmeyi başardıklarını bildirdi.
  • Yazıcı ağ üzerinden paylaşılmıyor – Ayrıca, yazdırmaya çalıştığınız aygıt ağ üzerinden paylaşılmadığında da sorun oluşur. Durum buysa, yazıcının özellikleri menüsünden yazıcıyı paylaşılabilir hale getirdikten sonra sorunu çözebilirsiniz.
  • Üçüncü taraf uygulamaların paraziti – Bazı durumlarda, bu hatanın ana nedeni sistem dosyasının bozulması olabilir. Ancak, hem en kötü Windows güncellemeleri hem de bazı üçüncü taraf yazılımlar yazdırma sırasını etkileyebilir, her şeyi çözen bir çözüm, makinenizi iyi bir duruma yedeklemek için bir Sistem Geri Yükleme noktası kullanmaktır.

Yazıcınızı kullanmanızı engelleyen bu hata mesajını düzeltmek için bir yöntem arıyorsanız. Ardından bu kılavuz size kalite sorun giderme adımlarının bir listesini sağlayacaktır. Aşağıdaki bölümde, etkilenen diğer kullanıcıların bu sorunu çözmek için başarıyla kullandığı bir dizi yöntem keşfedeceksiniz.

Nasıl Düzeltilir:

Yazıcı hatasını düzelt

Yöntem 1: Yazıcı Sorun Gidericisini Çalıştırma

Yerleşik yardımcı program, sorunu otomatik olarak düzeltme potansiyeline sahiptir. Gel nasıl çalıştırılacağını kontrol edelim Yazıcı Sorun Gidericisi:

Aşama 1:

Vurmak Windows tuşu + R Çalıştır iletişim kutusunu açmak için Ardından, giriş ms ayarları:sorun giderme ve vur Girmek açmak için sorun giderme sekmesi Ayarlar uygulama.

Adım 2:

itibaren Sorun giderme sekme. Şuraya gidin: Kalkma ve koşma sekmesine ve üzerine dokunun Yazıcı. Daha sonra üzerine dokunun Sorun gidericiyi çalıştırın buton.

Aşama 3:

İlk tarama süresi bitene kadar bir süre bekleyin. Daha sonra üzerine dokunabilirsiniz Bu düzeltmeyi uygula bir onarım stratejisi önerilirse.

4. Adım:

İşlem tamamlandığında, sorun giderme penceresinden çıkın ve yazıcınızdan bir şey yazdırmaya çalışırken hala aynı hata mesajıyla karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin.

Hala aynı yazıcı hatası 0x80040003 ile karşı karşıyaysanız, aşağıdaki diğer yönteme geçin.

Yöntem 2: Yazıcı ve tarayıcıların içine aynı yazıcı nasıl yeniden eklenir

Açık Windows 10/8.1, hatanın bir arızalı yazıcı durumundan kaynaklanma olasılığı vardır. Bu olduğunda, hiçbir şey yazdıramazsınız. Yazıcı, Yazıcı ve tarayıcılar içinde çalışır durumda görünse bile. Bu durumda, Windows Yazıcı Sorun Giderici’yi kullandıktan sonra veya yalnızca Yazıcı ve tarayıcılar menüsüne yazıcıyı yeniden ekleyerek sorunu çözebilirsiniz. Bazı kullanıcılar, aynı yazıcıyı Yazıcılar ve tarayıcılar menüsüne ekledikten sonra sorunu düzeltir. Gelin bunu nasıl yapacağınızı kontrol edelim:

Aşama 1:

Vurmak Windows tuşu + R Çalıştır iletişim kutusunu açmak için Ardından, giriş ms-settings:printers ve vur Girmek açmak için Yazıcılar ve tarayıcılar sekmesi Ayarlar uygulama.

Adım 2:

Ne zaman alırsan al Yazıcılar ve tarayıcılar ‘ üzerine dokunmak için+‘ simgesinin altında Yazıcılar ve tarayıcılar ekleyin. Yazıcınız yeniden tanımlanana kadar bir süre bekleyin. Daha sonra tekrar ayarlamayı bitirmek için üzerine dokunabilirsiniz.

Aşama 3:

Yazıcınızı bir kez daha eklemeyi başardığınızda. Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sorunun bir sonraki açılışta çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

hala karşı karşıya iseniz Your printer has experienced an unexpected configuration problem hata. Ardından aşağıdaki diğer yönteme dalın.

Yöntem 3: Windows Update Aracılığıyla Yazıcı Sürücüsü Güncellemesi

Hatanın arkasındaki en önemli sebeplerden biri, son derece güncel olmayan bir yazıcı sürücüsüdür. Kendilerini aynı durumda bulan birçok kullanıcı, yeni varyanta güncellemek için Windows Update’i kullandıktan veya sürücüyü manuel olarak güncelledikten sonra sorunu çözmeyi başardıklarını bildirdi.

Windows Update aracılığıyla sürücülerinizi güncellemeye hızlı bir bakış:

Aşama 1:

Vurmak Windows tuşu + R açmak için Çalıştırmak iletişim kutusu. Ardından, giriş devmgmt.msc ve vur Girmek Aygıt Yöneticisi’ni açmak için. tarafından istendiğinde UAC (Kullanıcı Hesabı Kontrolü), musluk Evet yönetici ayrıcalıkları vermek için.

Adım 2:

İçinde Aygıt Yöneticisi, cihazlar listesinde ilerleyin ve ardından Yazıcılar (Yazdırma kuyrukları) Aşağıya doğru açılan menü.

Aşama 3:

Sorun yaşadığınız yazıcıya sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelle.

4. Adım:

Diğer ekrandan üzerine dokunun. Güncellenmiş sürücü yazılımını otomatik olarak arayın Windows Update’in yazıcınız için daha yeni sürücü varyantını taramasına ve yüklemesine izin vermek için.

Adım 5:

Yeni yazıcı sürücüsü yüklendiğinde, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve bir sonraki başlatmada sorunun çözülüp çözülmediğini görün.

Hala aynı yazıcı hatası 0x80040003 ile karşı karşıyaysanız, aşağıdaki diğer yönteme geçin.

Yöntem 4: Yazıcı Sürücüsünü El İle Güncelleyerek Yazıcı Hatası 0x80040003

Windows Update, sürücüyü otomatik olarak güncelleyemediğinde, sürücüyü kendiniz yükleyebilir veya indirebilirsiniz.

İşte bunun nasıl yapılacağına hızlı bir bakış:

Aşama 1:

Vurmak Windows tuşu + R açmak için Çalıştırmak iletişim kutusu. Ardından, giriş devmgmt.msc ve açmak için Enter’a basın Aygıt Yöneticisi.

Not: Bu süre zarfında PC’nizi yeniden başlatmayı göz ardı etmek çok önemlidir. Diğer başlatmada sürücünün genel bir türevini aramak ve yüklemek için Windows Update’i tetiklediğinde, aynı hatayı üretecek.

Adım 2:

Yazıcınızın sürücüsünü silmeyi her başardığınızda. Tarayıcınızı açın ve üreticinizin web sitesini çevrimiçi olarak arayın. Yeni yazıcı sürücüsü çeşidi genellikle destek bölümünde bulunur.

Aşama 3:

Yeni sürücü sürümünü her bulduğunuzda ve yüklediğinizde. Ardından açın ve PC’nize kurmak için ekrandaki talimatları izleyin. Eh, tüm yazıcı sürücüleri kendi kendine kurulur. Bu, yalnızca onlara iki kez dokunmanız ve yüklemeleri için UAC istemini kabul etmeniz gerektiği anlamına gelir.

4. Adım:

Yeni yazıcı sürücüsünü başarıyla yüklediğinizde, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sonraki başlatma tamamlandığında sorunun çözülüp çözülmediğini görün.

Hala aynı hatayla karşılaşıyorsanız, aşağıdaki diğer yönteme geçin.

Yöntem 5: Yazıcıyı Paylaşılabilir Yapma

Bazı kullanıcılar, yazıcıyı Windows 10’da paylaşılabilir hale getirdikten sonra sorunu çözmeye çalışırlar. Görünüşe göre, aynı hatayı alabilirsiniz. Hatayı düzeltmek için yazıcıyı paylaşılabilir hale getirin. İşte bunun nasıl yapılacağına dair hızlı bir kılavuz:

Aşama 1:

Vurmak Windows tuşu + R açmak için Çalıştırmak iletişim kutusu. Ardından, giriş control.exe ve vur Girmek açmak Kontrol Paneli.

Adım 2:

İçinde Kontrol Paneli, sadece aramak için arama işlevini kullanın device & printers. Then tap on Device and Printers from the search results.

Aşama 3:

İçinde Cihaz ve Yazıcılar ekran. Sorun yaşadığınız yazıcıya sağ tıklayın ve Yazıcı Özellikleri.

4. Adım:

Yazıcınızın başına gidin Özellikler ekrana gidin ve ardından Paylaşım sekme.

Adım 5:

İçinde Paylaşım sekmesinde, bağlantılı kutuyu işaretledikten sonra başlayın Bu yazıcıyı paylaş ve ardından bunun için bir ad atayın.

6. Adım:

Musluk Uygulamak değişiklikleri kaydetmek için Daha sonra bir şeyler yazdırmayı deneyebilir ve hatanın giderilip giderilmediğini görebilirsiniz.

Hala aynı yazıcı hatası 0x80040003 ile karşı karşıyaysanız, aşağıdaki diğer yönteme geçin.

Yöntem 6: Sistem Geri Yükleme Gerçekleştirerek Yazıcı Hatasını 0x80040003 Düzeltin

Yazıcınız iyi çalışıyorsa, soruna bir güncelleme veya bazı üçüncü taraf uygulamaları neden olabilir. Bu durumda, makinenizi tamamen çalışır duruma getirdikten sonra sorunu çözebilirsiniz.

Bunu yapmanın en hızlı ve en basit yolu Sistem Geri Yükleme’yi kullanmaktır. Makine durumunuzu zaman içinde daha önceki bir noktaya döndürdüğü için. Gelin, yapmanız gerekenleri kontrol edelim:

Aşama 1:

Vurmak Windows tuşu + R açmak için Çalıştırmak iletişim kutusu. Ardından, giriş rstrui ve vur Girmek açmak için Sistem Geri Yükleme Yardımcı Programı.

Adım 2:

İlk olarak Sistem Geri Yükleme ekran, üzerine dokunun Sonraki.

Aşama 3:

Diğer ekranda, kutunun ile bağlantılı olduğundan emin olun. Daha fazla geri yükleme noktası göster işaretlenir. Ardından, bu sorunun göründüğünden daha eski bir geri yükleme noktası seçin. sonra basın Sonraki düğmesine bir kez daha basın.

4. Adım:

Basmak ‘Sona ermek’ geri yükleme prosedürünü başlatmak için Ardından, düğmeye her dokunduğunuzda, bilgisayarınız yeniden başlatılacak ve eski durum yüklenecektir.

Adım 5:

Diğer başlatma tamamlandığında. Daha sonra yeniden bir şeyler yazdırmayı deneyebilir ve Your printer has experienced an unexpected configuration problem hata düzeltildi.

Çözüm:

Bu nedenle, bunlar 0x80040003 yazıcı hatasını düzeltmenize yardımcı olacak birkaç çalışma yöntemiydi. Bu yöntem çok yararlı ve güvenlidir! Umarım bu kılavuzu beğenirsiniz, başkalarıyla paylaşın! Herhangi bir yöntemle herhangi bir zorlukla karşılaşırsanız, aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

O zamana kadar! Gülümsemeye devam et

Ayrıca Okuyun: