Yeet, internetin en yeni ve en az anlaşılan kelimelerinden biridir. İnsanlar onu her yerde kullanıyor, görünüşe göre herhangi bir bağlam olmaksızın. Ama kelimelerin bir anlamı olmalı ve birkaç kesin anlamı var. Bu yazımızda size ne anlama geldiğini ve nasıl kullanılacağını anlatacağız. Hadi başlayalım!

Yeet’in İki Farklı Tanımı Var

Görünüşte, yeet, herhangi bir somut tanım veya bağlam olmaksızın kullanılabilecek saçma sapan bir internet kelimesine benziyor. Görünüşte sebepsiz yere memlere yapıştırır. Ve Reddit’te çok fazla zaman harcayan bir arkadaş, saçma sapan reklamları yayınlamayı bırakamıyor gibi görünüyor.

Yeet’in çoğu kullanımı için, gördüğünüz şey, elde ettiğiniz şeydir. Kulağa komik ve anlamlı gelen bir kelime. Genellikle gibi olumlu kelimelerin yerine kullanılır. boo-yeah. Ancak bazen günlük eylemlerden (dans etmek, koşmak veya bir tepeden aşağı yuvarlanmak gibi) mizahı çıkarmak için düzenli fiillerin yerine geçer.

Ama yeet aslında saçma bir kelime değil, çoğu insan bunu böyle kullanıyor. Yeet’in somut bir tanımı var: Bir tanrının güveni ve yetkisiyle bir nesneyi zorla fırlatmak. Bu tanımı bazı memlerde ve videolarda iş başında görebilir ve hatta günlük yaşamınızda bile kullanabilirsiniz.

Kahvaltını bitirdiğinde. Sonra yumurtalı pisliği mutfaktan çöpe atabilirsin. Bir at kadar acıktığınızda, vücudunuzu bir paçavra gibi bir Arby’s’e sokabilirsiniz. Bu hareketleri yaparken bağırmalısınız. YEET, çünkü bunu bilen herkes yapar.

yani anlamı olan bir kelimedir to throw, ve bir şey fırlatırken ünlem olarak kullanılabilir. Ayrıca genellikle eyleme veya sözlü tepkiye mizah eklemek için saçma bir kelime olarak kullanılır. Ama nereden geldi ve neden iki ayrı tanımı var?

Yeet İrfan ve Etimoloji

Yeet’in ne zaman bir kelime haline geldiğini tam olarak belirlemek zor, ancak anlamı ve kullanımı 2000’lerin hip-hop’undan kaynaklanıyor gibi görünüyor.

2008 tarihli bir Urban Dictionary girişinde, Bubba Johnson adında bir adam bunu, özellikle bir nesneyi havaya fırlatırken kullanılan bir ünlem olarak tanımlar. in basketball when someone has shot a three-pointer. That they are sure will go in the hoop.

Elbette insanlar yeet kelimesini gerçek bir kelime olarak nadiren kullanırlar; İnsanlar genellikle bunu anlamsız bir ünlem olarak kullanırlar. Bu saçma sapan kullanım, 50 Cent’inki gibi rap reklam kitaplarını andırıyor. G-G-G-G-UNIT veya Lil John’un YEEAAAH.

Bu komik rap ad-lib’lerinin yeet’in saçma anlamını etkilemesi mümkün olsa da. Kelimenin kendi başına saçmalıklara dalmış olması da muhtemeldir. Ne de olsa 2014’te Lil Meatball’ın yeet dansı gibi memler aracılığıyla popülerdi. Orada herhangi bir fark edilebilir biçim veya bağlam içermeyen genel bir ünlem vardı.

Ne Zaman Diyorsunuz?

Yine yeet daha çok mizahi, saçma bir kelime olarak kullanılmaktadır. Muhtemelen profesyonel durumlarda kullanmaktan kaçınmanız gerekse de, teknik olarak ne zaman gülmek isterseniz kullanabilirsiniz. Aslında, bir mem’i haykırdığınız için alay konusu olabileceğiniz durumlarda kullanmaktan muhtemelen kaçınmalısınız. (Bu makaleyi herkesin içinde okuyorsanız, çok geç. Herkes memlere aşırı derecede takıntılı olduğunuzu biliyor).

Ancak bazı meraklılar, bunun saçma sapan kullanımına karşı kaşlarını çattı. Kelimenin somut tanımına saygı duymak istiyorsan, haykırmalısın. YEET! bir nesneyi fırlatırken veya iterken. Veya zorla bir engelle karşılaştığınızda. Etkinliğinin özgüvene bağlı olduğunu unutmayın. Fırlatma yeteneklerinizden emin değilseniz, yeet’i idareli kullanmalısınız.

Yeet’in günlük konuşmada kullanımına gelince, onu başka herhangi bir fiil gibi kullanın. Bu kesinlikle bir ünlem değil; sadece bağırmak eğlencelidir YEET odanın içinde bir şey uçarken.

Yeet konjugasyon tablosu.

Yeet’in fiil zamanlarını inceleyerek işleri bir adım daha ileri götürebilirsiniz. Size kolaylık sağlamak için bu makaleye kullanışlı bir Yeet Konjugasyon Tablosu ekledik. Bu çizelgeyi bir eğitim kaynağı olarak paylaşmaktan çekinmeyin. Ancak yeet’in henüz Webster’s Dictionary tarafından bir kelime olarak tanınmadığını unutmayın. Tanımı zamanla değişebilir ve eğitimciler aynı şekilde kelimeye kaşlarını çatabilir. Kaşlarını çatmak için bir yüzyıl harcadıklarını ain’t veya y’all.

Başka bir deyişle, bir sonraki makalenize koymayın ve patronunuza söylemeyin. Aksi takdirde, sizi hemen oradan kovabilirler.

Çözüm

Pekala, hepsi bu kadardı Millet! Umarım bu makaleyi beğenirsiniz ve işinize yarar. Bize geri bildirimde bulunun. Ayrıca, bu makaleyle ilgili başka sorularınız varsa. O zaman aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Sana kısa zamanda geri dönüş yapacağız.

İyi günler!

Ayrıca Bakınız: Excel Elektronik Tablosunda Referans Hücresi Nasıl Çapraz Yapılır