Kullanırız YouTube neredeyse her gün bir bilgisayardan veya bir akıllı telefondan video izlemek için. YouTube nihai bir dikkat dağıtma kaynağı olmasına rağmen, aynı zamanda video yaratıcılarının yaratıcı yeteneklerini sergilemeleri için bir platformdur. Çoğu zaman, medya akış sitesi kusursuz çalışır, ancak kullanıcıların video izlerken sorunlarla karşılaştığı zamanlar vardır. Son zamanlarda, birçok kullanıcı YouTube’da herhangi bir ses duyamadıklarını bildirdi. Videoları sesi bile olmadan izlemek can sıkıcı olabilir, çünkü ses olmadan siz de önemli miktarda içeriği kaçırabilirsiniz. Bu nedenle, YouTube videolarında herhangi bir ses duyamıyorsanız, burada biraz yardım bekleyebilirsiniz. Bu yazımızda YouTube’da Ses Yok Sorunu Nasıl Giderilir konusuna değineceğiz. Hadi başlayalım!

Her sorun beraberinde çözümler getirir; tek yapman gereken en iyisini bulmak. Bu sorunun çözümünü bulmak söz konusu olduğunda, aslında YouTube’da ses olmamasının arkasındaki gerçek nedeni belirlemeliyiz. Site ayarı, tarayıcı sorunları, sistem sesi sorunları gibi YouTube sesinize müdahale eden birçok şey olabilir. Ancak, sorunu bulmak için seçeneklerinizi daraltmak için sistematik bir yaklaşım izlerseniz. O zaman sorunu anında izole etmek için kesinlikle bu sorunun gerçek nedenini bulursunuz. Aşağıda, YouTube sorununda ses olmamasını düzeltmek için belirtilen bazı yöntemler bulunmaktadır.

YouTube’da Ses Yok Sorunu Nasıl Düzeltilir

Bu makalede, YouTube video oynatmayı ses sorunu olmadan düzeltmenin en iyi yöntemlerinden bazılarını temel olarak paylaşacağız. Yöntemleri kontrol edelim.

Sistem Seslerinizi Kontrol Edin

Yapmanız gereken ilk şey, sisteminizin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmektir. YouTube’un ses sorunu olmamasının ana nedeni, sistem sesinizin çalışmıyor olması olabilir. Sistem ses ayarınızı kontrol etmek için right-click üzerinde sound icon görev çubuğunda, öğesini seçin. Sounds, ve üzerine dokunun Test button.

Ayrıca ses gelmiyorsa, sistem ayarlarınızı kontrol etmeniz gerekir.

 • Volume Setting – Bir sorun, sizin volume is muted. Ayrıca görev çubuğunuzdan da kontrol edebilirsiniz. üzerine dokunduğunuzda sound icon, bir göreceksiniz blue bar, and if sessize alınır. Sonra bir olacak X mark hoparlörde. Yeniden etkinleştirirseniz kesinlikle yardımcı olacaktır.
 • Check and Update the Sound Driver – Çoğu zaman, bazı sürücülerin zamanında güncelleme yapmak istediğini de unutuyoruz. Bu sorun için ses sürücüsünü kontrol etmeniz gerekir. Ses ve video setlerini de bulabileceğiniz Aygıt Yöneticisi’ni açmanız da yardımcı olacaktır. Bu ayarın altında sarı bir ünlem işareti varsa, tıklamanız ve update the driver. Ses sürücülerini manuel olarak adım adım nasıl güncelleyebileceğinizi görmek için son yönteme bakın.
 • Enable the sound driver – Ses sürücüsünü yanlışlıkla devre dışı bırakmış olabilirsiniz. Aygıt Yöneticisi ve Ses sürücüsü altında kontrol etmeniz gerekir. Devre dışı bırakılmışsa, üzerine sağ tıklamanız yeterlidir. Sound Driver ve Seç Enable seçenek.

Adobe Flash Player Güncellemesi | YouTube’da Ses Yok

Farklı video akışı web sitelerinde bir flash video açarsanız ve sesi de duyarsanız. O zaman sorun aslında YouTube ayarınızda. Ancak yine de ses sorunu varsa sorun adobe flash player’dadır. Adobe flash player’ınızın Windows için önerilen en son sürüm. Sürümünüzün Windows için önerilen en son sürüm olmadığını fark ederseniz. Ardından, güncellemek veya adobe flash player’ın en son sürümünü yüklemeniz gerekir. YouTube’da Ses Yok Sorununu Düzeltin.

YouTube Ayarı

bir şekilde beyler muted NS YouTube sound setting. Evet, çoğu insanda bazen YouTube’un sesini kapatıp ses için yeniden etkinleştirmeyi unuttuğu oluyor. YouTube Video’daki hoparlör simgesine bakmanız ve bir X mark açık, sonra kapalı veya sessiz. Farenizi simgenin üzerine getirdiğinizde, kolayca tekrar etkinleştirebilir ve ses ayarını yapabilirsiniz. Yaparsan kesinlikle yardımcı olur moved the slider right side to increase the volume.

Tarayıcı Sorunu

YouTube videonuzu Chrome tarayıcısında çalıştırıyorsanız ve ses yoksa. o zaman aynı videoyu farklı bir tarayıcıda açmayı denemelisiniz. Ses çalışıyorsa, sorunun tarayıcıda olduğunu kolayca anlayabilirsiniz. Şimdi sorunu aynı tarayıcıyla düzeltmeniz gerekiyor. İle başla “right-click” üzerinde speaker icon Görev çubuğunda, ardından açın Volume Mixer, ve ayrıca sorunu seçilen tarayıcıyla düzeltin. Çoğu durumda, belirli tarayıcılar için hoparlörün sesi kapatılabilir, bu nedenle etkinleştirmeniz gerekir. Yüklü başka bir tarayıcınız yoksa, bu seçeneği işaretlemek için bir tane yüklemeniz gerekir.

Ses kartı sürücüsünü güncelleyin | YouTube’da Ses Yok

 • Windows Tuşu + R’ye dokunun ve ardından yazın devmgmt.msc ve açmak için Enter’a basın Device Manager.
 • Genişletmek Ses, video ve oyun denetleyicileri ve ardından ” üzerine sağ tıklayınRealtek High Definition Audio” & Seç Update driver.
 • Bir sonraki pencerede, sadece “ üzerine dokunun.Search automatically for updated driver software“.
 • Halihazırda güncellenmiş sürücüye sahipseniz, o zaman “ mesajını göreceksiniz.The best drivers for your device are already installed“.

YouTube'da Ses Yok

 • En son sürücülere sahip değilseniz, Windows Realtek Audio sürücülerini de mevcut en son güncellemeye otomatik olarak güncelleyecektir.
 • Bitirdiğinizde, değişiklikleri kaydetmek için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Siz hala Realtek High Definition Audio Driver Sorunu ile karşı karşıyaysanız. Ardından sürücüleri manuel olarak güncellemeniz gerekiyor, bu kılavuzu takip etmeniz yeterli.

 • Tekrar Aygıt Yöneticisi’ni açın ve ardından üzerine sağ tıklayın. Realtek High Definition Audio & Seç Update driver.
 • Bu sefer sadece üzerine dokunun “Browse my computer for driver software.”
 • Ardından, sadece “Let me pick from a list of available drivers on my computer.
 • Seç appropriate driver listeden ve ardından üzerine dokunun. Next.
 • Ayrıca, sürücü kurulumunun tamamlanmasına izin verin ve ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Çözüm

Pekala, hepsi bu kadardı Millet! Umarım bu makaleyi beğenirsiniz ve sizin için de faydalı olur. Bize geri bildirimde bulunun. Ayrıca, bu makaleyle ilgili başka sorularınız ve sorunlarınız varsa. O zaman aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Sana kısa zamanda geri dönüş yapacağız.

İyi günler!