Windows 10’da Windows Defender, Microsoft’un yerleşik antivirüs yazılımı. Ancak Antimalware Service Executable süreç, Windows Defender’ın sürecinin arka planıdır. Programın adı MsMpEng.exe’dir ve Windows işletim sisteminin bir parçasıdır.

Antimalware Hizmeti Yürütülebilir Dosyası hakkında ne biliyorsunuz?

Windows Defender, Windows 10’un bir parçası haline gelir. Ayrıca, Windows 7 için ücretsiz Microsoft Security Essentials antivirüsünün halefidir. Ancak, tüm Windows 10 kullanıcılarının her zaman bir virüsten koruma programının kurulu ve çalışır durumda olmasını sağlar. Ayrıca, bir tane kuramazlarsa. Eski bir virüsten koruma uygulamanız yüklüyse, Windows 10 bunu devre dışı bırakabilir ve sizin için Windows Defender’ı etkinleştirebilir.

Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma Hizmeti Yürütülebilir işlemi, Windows Defenders’ın arka plan hizmetidir. Ancak arka planda çalışmaya devam eder. Ayrıca, dosyalara eriştiğinizde virüsleri analiz etmekten de sorumludur. Ayrıca, zararlı yazılımları analiz etmek için bazı arka plan sistem taramaları gerçekleştirir. Ancak, virüsten koruma tanım güncellemelerini ve Windows Defender gibi bir güvenlik uygulamasının yapmak istediği her şeyi yükler.

İşlem, Görev Yöneticisi’ndeki İşlemler sekmesinde Yürütülebilir Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma Hizmeti olarak bilinir. Dosya adı MsMpEng.exe’dir ve bunu Ayrıntılar sekmesinde görüntüleyebilirsiniz.

Windows Defender’ı da yapılandırabilirsiniz. Windows 10 ile eklenen Windows Defender Güvenlik Merkezi uygulamalarından taramalar gerçekleştirir ve tarama geçmişini görüntüler.

Başlatmak istiyorsanız, Windows Defender Security Center Başlat menüsündeki kısayol. Ayrıca, görev çubuğunuzdaki alanda bulunan kalkan simgesine sağ tıklayıp seçim yapabilirsiniz. Openveya Ayarlar > Güncelleme ve güvenlik > Windows Defender > Windows Defender Güvenlik Merkezini Aç seçeneğine gidin.

Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma Hizmeti Neden Bu Kadar Çok CPU Kullanarak Yürütülebilir?

Çok Fazla CPU Kullanan Yürütülebilir Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma Hizmeti

Çok büyük miktarda CPU veya disk kaynağı kullanarak Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma Hizmeti Yürütülebilir işlemini görüntülerseniz, bu, bilgisayarınızı virüs taramasına benzer. Diğer virüsten koruma araçları gibi, Windows Defender da bilgisayarınızdaki dosyaların günlük arka plan taramalarını gerçekleştirir.

Ayrıca, dosyaları açtıktan sonra tarar ve en son kötü amaçlı yazılımlarla ilgili bilgileri içeren güncellemeleri günlük olarak yükler. Bu CPU kullanımı, bir güncelleme yüklediğini de vurgulayabilir. Veya Windows Defender’ın analiz etmek için biraz daha zaman istediği büyük bir dosya açtınız.

Windows Defender, bilgisayarınız boştayken ve kullanılamadığında da arka plan taramaları gerçekleştirir. Ancak, dosyaları her açtığınızda CPU kaynaklarını taramaya veya güncellemeleri gerçekleştirmeye devam edebilir. Ayrıca, bilgisayarınızı kullanırsınız. Ancak, bilgisayarınızı kullanırken arka plan taramaları çalıştırılamaz.

Tüm bunlar herhangi bir virüsten koruma programında normaldir, yalnızca bilgisayarınızı algılamak ve sizi güvende tutmak için bazı sistem kaynaklarını kullanmak istersiniz.

Kapatabilir miyim?

Yüklü başka bir virüsten koruma yazılımınız yoksa, Windows Defender virüsten koruma aracını kapatmanızı öneremeyiz. Ancak, kalıcı olarak kapatamazsınız. Windows Defender Güvenlik Merkezi uygulamalarını Başlat menünüzden de açabilirsiniz. Sadece Virüs ve tehdit koruması > Virüs ve tehdit koruması ayarlarına gidin ve kapatın Real-time protection. Ancak, bu yalnızca geçicidir ve Windows Defender, yüklü diğer virüsten koruma uygulamalarını kontrol edemezse kısa bir süre sonra kendi kendine açılır.

Çevrimiçi olarak göreceğiniz bazı yanıltıcı tavsiyelerin yanı sıra, Windows Defender, kapatamayacağınız bir sistem bakım görevi olduğunda taramalarını gerçekleştirir. Görev Zamanlayıcı’daki görevlerini kapatmak yardımcı olamaz. Yerini almak için başka bir virüsten koruma programı yüklediğinizde de kalıcı olarak duracaktır.

Yüklü başka bir virüsten koruma programınız varsa. Ardından Windows Defender otomatik olarak kendini kapatacak ve yolunuzdan çekilecektir. Windows Defender Güvenlik Merkezi > Virüs ve tehdit koruması’na geçerseniz, şunu söyleyen bir mesaj görürsünüz: You’re using other antivirus providers Yüklü ve etkin başka bir virüsten koruma programınız varsa. Bu, Windows Defender’ın kapalı olduğu anlamına gelir. İşlem arka planda çalışabilir, ancak PC’nizi taramaya çalışan CPU veya disk kaynaklarını kullanamaz.

Daha ne?

Ayrıca, hem virüsten koruma programınızı kullanmanın bir yöntemi var. Bu aynı ekranda, sadece genişletin Windows Defender Antivirus options ve aç Periodic scanning. Windows Defender, başka bir virüsten koruma programı kullanırken günlük arka plan taramaları da gerçekleştirir. Ancak, 2. bir görüş sağlar ve potansiyel olarak bir şeyleri yakalar.

Görüntüledikten sonra, yüklü başka bir virüsten koruma aracınız varken Windows Defender’ın CPU kullandığını görün. Ve gerçekten yüklemek istiyorsun. Ardından buraya gidin ve Periyodik tarama özelliğinin olarak ayarlandığından emin olun. Off. Sizi rahatsız etmiyorsa, Periyodik taramayı açmaktan çekinmeyin. Eh, bu başka bir güvenlik katmanı ve ek güvenlik. Varsayılan olarak, bu özellik kapalıdır.

Bir Virüs mü Yoksa Başka Bir Şey mi?

Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma Hizmeti Yürütülebilir sürecini kopyalıyormuş gibi yapan hiçbir virüs raporunu görüntüleyemiyoruz. Windows Defender’ın kendisi bir virüsten koruma yazılımıdır, bu nedenle herhangi bir kötü amaçlı yazılımın bunu yapmaya çalışmasını engelleyebilir. Windows’u her kullandığınızda ve Windows Defender’ı açtığınızda, çalışıyor olması normaldir.

Çözüm:

her şey burada Antimalware Service Executable . Bu makale yardımcı oldu mu? Makaleyle ilgili başka bir yöntem veya ipucu paylaşmak istiyorsanız, aşağıda bize bildirin. Daha fazla soru ve soru için aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin!

Ayrıca Okuyun: